• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Дорогинський староста мріє відновити у селі виробництво цегли


реклама

Дорогинський староста мріє відновити у селі виробництво цегли

Новий староста Дорогинки Сергій Тюков останні три роки працював на Ічнянському молочно-консервному комбінаті, за фахом – інженер-механік харчової промисловості. Майже три десятиліття мешкає в Дорогинці. Звідси родом його мама, а він народився у Росії.Раніше трудився у мережі магазинів «Фуршет», згодом – у місцевому сільгосппідприємстві «Магнат». Але завжди відслідковував проблеми громади і добре їх знає.

– Разом із односельчанами брав участь у благоустрої: випилювали дерева, розчищали хащі, – розповідає пан Сергій.

– Самі організовували, адже це на користь села. Минулого року балотувався депутатом міської ради, пройшов за кількістю голосів, але стояв другим у списку і не пройшов. А на зборах села люди підтримали мою кандидатуру на посаду старости. У грудні призначений старостою села. Вважає, головне – вміти вести за собою людей. Зараз головна турбота старости – освітлення вулиць.

– У нас освітлюється тільки центральна вулиця. Тож наразі вирішуємо, чи буде освітлення
централізоване, чи від індивідуальних електролічильників. Тобто люди можуть повісити лампочку на електроопору під двором, від свого лічильника. Складаємо списки таких бажаючих. Місцеве сільгосппідприємство «Магнат» пообіцяло заплатити за відповідні матеріали.

Для покращення благоустрою продовжують видаляти сухі та аварійні дерева, проводять санітарне обрізання дерев під електролініями. Спиляні гілки відвозять на дрова тим, хто цього потребує.


У селі немає відкритої водойми. Влітку навіть покупатися та відпочити ніде. Поки що питання облаштування місця відпочинку біля води відкрите, адже без спонсорів тут не обійтися.

– Необхідно також зробити опалення у приміщенні будинку культури, – розповідає Сергій Тюков. – Щоб люди в комфортних умовах могли провести репетиції, якийсь захід чи концерт.
У селі 765 жителів. З них понад чотири сотні працездатного віку та 115 дітей. Роботи у селі немає, тому більшість людей на заробітках: хто трудиться у Ічні, Ніжині, Києві, а хто подався за кордон. Молодь взагалі тікає в місто.

У Дорогинці довгий час діяв цегельний завод. Тож староста у майбутньому має намір відновити таке виробництво у селі. Вирішувати проблеми громади найбільше допомагає «Магнат». Зокрема, 110 працівникам соціальної сфери, які не мають власного паю, цьогоріч підприємство виділило по 100 кілограмів зерна.

Не стоять осторонь і фермер Микола Панченко та Українська аграрна спілка. Без їхньої підтримки, каже староста, – ніяк.

– Покращити життя у громаді можна тільки спільними зусиллями. Тож від односельців хотілося б більшої активності. Я вірю в наших людей, – підсумовує Сергій Тюков.

Джерело: газета "Трудова слава", №8 (10129) від 25.02.2021, Світлана Череп

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: староста, Дорогинки, Тюков

Добавить в: