• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Віддалений «острів» Володимирівського старостату


реклама

Віддалений «острів» Володимирівського старостату

Володимирівський старостат – один з найвіддаленіших в громаді. Нещодавно до нього приєднали й села колишньої Ільмівської сільради. Очолила старостат колишня депутатка районної ради й директорка Ільмівської школи, людина з активною життєвою позицією Наталія Григоренко. Про те, як відбувається становлення нового старостату, ми розпитали у неї.Староста Наталія Григоренко

– Взагалі я давала згоду очолити рідний Ільмівський старостат. Потім виявилося, що доведеться працювати на дві колишні сільради одночасно. І якщо з місцевими проблемами я знайома, бо останні п’ять років намагалася їх вирішувати як депутат, то стан справ у Володимирівці ще вивчаю, – зазначила Наталія Вікторівна.

На думку старости, найбільше проблем з благоустроєм має саме Ільмівка. Минулорічний буревій наробив лиха по всьому селу, і якщо із першочерговими аваріями впоралися швидко, то решта поламаного гілля по всіх вулицях досі лишається неприбраним. Гострими також лишаються проблеми аварійних дерев та дикої парості. Частина аварійних дерев вже вимічені, а от із хащами самосійок доведеться боротись всією сільською громадою.

– Нині маємо типові проблеми для більшості сіл. Ситуація ускладнюється тим, що старостат має сім сіл, значно віддалених одне від одного. Ще маємо село Ближнє, в якому взагалі не лишилось жителів. Більшість сіл занедбані, не мають вуличного освітлення, громадські колодязі пересихають і люди мусять будувати свердловини для води. Проте головною проблемою лишається наша віддаленість від центру разом із поганою дорогою. Старостат живе в умовах своєрідної ізоляції, коли в критичних ситуаціях допомога до нас приходить
пізно. Це стосується розчистки доріг взимку, приїзду ремонтних бригад РЕМу, умов, в яких шкільні автобуси возять дітей до школи, – зазначила староста.

Найбільше жителі громади бояться скорочення інфраструктури, хвилюються, щоб не закрили медпункт, клуб і, головне, школу. Бо вона, хоч і маленька, проте місцева й поряд. Зважаючи на відверто поганий стан доріг, батьки не хочуть, щоб їхні діти навчались аж у Хоробичах. На додачу до всіх проблем, на цій території неякісний мобільний зв’язок й повільний інтернет.
Роботи по благоустрою в Ільмівці проводить комунальний робітник Сергій Пінчук

Попри це, тут вже плідно працюють над вирішенням нагальних питань. Володимирівка, яка приєдналася до Городнянської громади раніше, вже вирішила більшість проблем з благоустрою.

Більше того, на базі колишньої школи там створили потужний адміністративно-соціальний комплекс, який вже успішно працює. Найбільше проблем доведеться вирішувати в Ільмівці, День Доброму, Мостах, Карпівці, Світанку. Адже деякі з малих сіл нині являють собою суцільні хащі, а то й ліс.

– З 18 січня маємо в старостаті вже двох комунальних працівників. Є програма видалення аварійних дерев і реставрації громадських колодязів. Мене особисто приємно вразила оперативність забезпечення нас необхідними матеріалами і комплектуючими з боку громади.
До того ж традиційно нам дуже допомагає вирішувати господарчі проблеми місцеве сільгосппідприємство СТОВ «Прикордонне». Роботи багато, та ми її не боїмось. Сподіваємось, що з підтримкою громади нам все вдасться. Головне, щоб у Городні нас чули, бо люди хочуть жити в комфортних умовах тут, на селі, – підсумувала Наталія Григоренко.


Джерело: Газета «Новини Городнянщини», №5 (11874) від 04.02.2021, Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Григоренко, староста, Ільмівка, Дубровський

Добавить в: