• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Краплинка доброти заради моря щастя


Краплинка доброти заради моря щастя

Найлегше просто пройти повз... Наперед видати собі індульгенцію, бо ж і в самого турбот вистачає: діти, кредити, машина зламалася, в боці щось коле. Куди там до проблем інших? їм, либонь, не так уже й погано, а може, це взагалі шахраї? А якщо ні, то хтось інший, гляди, й допоможе.

Допомагаємо активніше

Мабуть, саме такі думки витають у головах тих, хто ніколи не брав участі у жодних благодійних про- єктах. Навіть статистика доводить, що далеко не кожен українець готовий проявити милосердя і чимось (грошима, часом, працею) пожертвувати. Одні не довіряють благодійним фондам, інші вважають все це надто обтяжливим для себе. За офіційними даними, в Україні десь 30-40% людей займаються благодійністю, у середньому віддаючи на неї 300 гривень протягом року. Для порівняння: У Великій Британії 70% населення регулярно займається добрими справами, витрачаючи на це майже вдвічі більше грошей. Проте тут варто додати, що в загальному рейтингу благодійності у світі Україна все ж піднялася зі 153 сходинки (коли нас 2009 року вперше включили до рейтингу) на 81, яку ми посіли у 2018 році, випередивши Польщу, Естонію, Росію та Грузію.
Минулого року в Україні було 18,5 тисячі благодійних фондів. Робити добрі справи особливо активно ми почали з 2014 року, коли суспільство продемонструвало спроможність підтримувати і фінансувати як маленькі, так і великі проєкти. І хоча від початку військових дій на Сході інтенсивність волонтерської допомоги військовим та переселенцям потроху згасає, благодійність залишається, як то кажуть, у тренді. Адже 61% українців вважає благодійність життєвою необхідністю, а її важливість відзначають 90% наших громадян.

Радість у посилці


Щороку проводиться безліч різноманітних акцій заради допомоги безпритульним, збирання коштів на лікування, порятунку братів наших менших, підтримки літніх людей - всього й не перелічити. Задля цього відкривають благодійні крамниці, влаштовують марафони, організовують концерти чи ярмарки, збурюють суспільство через посилання у соціальних мережах, збирають кошти на аукціонах.
Одними з тих, хто періодично долучається до добрих справ, є «Укрпошта». Наприклад, протягом останнього року вона активно допомагала лікарням, щомісяця відправляючи до медичних закладів усієї України необхідні рукавички, бахили та маски.
Другий рік поспіль проходить благодійна акція, підтримана кількома українськими видавництвами і спрямована на розвиток образного мислення, моторики, комунікативних навичок у вихованців дитячих будинків. Кожен бажаючий міг придбати книжки, ігри для розвитку, набори для творчості, безкоштовно їх упакувати і за мінімальні гроші відправити до спеціалізованого закладу. За словами начальника Борзнянського відділення поштового зв’язку Валентини Власенко, борзнянці не надто активно брали участь у акції. Лише один клієнт до десятка разів купував і відправляв дітям книжки. Частіше допомагають самі працівниці поштового відділення, які у середньому відсилають 10-13 таких пакунків на місяць. Зараз вони активно готуються до Нового року: пропонують клієнтам і самі купують книжки і солодкі подарунки, які теж відправляться до дитячих будинків.


Із любов’ю в серці та великими планами на майбутнє

Активною учасницею акції від пошти стала наша землячка, випускниця гімназії, а нині - столичний маркетолог Анастасія Семянова. Жінка давно заповнила зайвими речами окрему тумбу вдома і думала віддати їх тим, хто цього потребує. Тож щойно почула таку пропозицію, спакувала першу коробку.«Я взагалі - за благодійність та будь-яку допомогу, - розповідає наша співрозмовниця. - Тож і раніше долучалася до подібних заходів. Наприклад, купувала рюкзак у громадській організації «Светр». Усі бажаючі приносили туди свої речі, а гроші від їх продажу спрямовували на допомогу он- кохворим дорослим. Або ж сама приносила дещо до шоу-руму (виставкового залу для демонстрації товару, - Авт.) дизайнерів, які виступали що я допомагаю речами. Як жінка точно знаю: щоб підняти настрій, іноді достатньо одягти щось новеньке. Тож коли збирала пакунки, уявляла, як вихованці дитбудинку їх розпаковуватимуть, вибиратимуть нове вбрання, один поперед одним примірятимуть перед дзеркалом. А загалом маю мету вищу - урятувати хоча б одну дитину, якій не дуже пощастило у житті. Сподіваюсь, у майбутньому зможу подарувати комусь родинне тепло і любов».

Попри відкрите і щедре серце, навіть Анастасія дуже обережно і вибірково бере участь у благодійних акціях, довіряючи лише перевіреним людям і організаціям, а не всім підряд у соцмережах. Був випадок, коли фото її, тоді ще кількамісячної, донечки шахраї використали для збирання коштів на операцію малюка, який нібито отримав чималі опіки тіла. Трагічність ситуації у тому, що така потерпіла дитина була насправді, але на момент публікації посту про допомогу вона вже рік як померла.

«Але не скажу, що зовсім ігнорую прохання у соцмережах, - додала Анастасія. - Одного разу перерахувала гроші незнайомій дівчині на лікування, за яку просила колега знайомої. Також минулого року я стала донором крові. Можливо, краплина мене колись врятує життя іншій людині. Звісно, все це - мізерна допомога. Але й вона хоч на якийсь час може принести комусь радість, покращити його життя. Впевнена, ми мусимо турбуватися про інших, тоді світ стане добрішим, а люди - щасливішими».

Марина Гриненко, газета "Вісті Борзнянщини" №50 (9921) від 12.12.2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Борзна, Власенко, Семянова, благодійність

Добавить в: