• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Не бути байдужим і вірити в себе. Як Микола Охонько з Менщини шукає шляхи для самореалізації


Не бути байдужим і вірити в себе. Як Микола Охонько з Менщини шукає шляхи для самореалізації

Мало кому вдається уникати щоденних клопотів, не розчаровуватися через невдачі та не зважати на неприємності. Та є люди, котрі дивують. Своїм розумом, наполегливістю, невичерпною енергією та оптимізмом. Негативний досвід не змусить їх опустити руки, а навпаки – змотивує до більш плідної роботи над собою.Поразка – не привід для зневіри

Яскравий тому приклад – Микола Охонько з Макошиного – людина з активною життєвою позицією. Ще змалечку він вирізнявся цілеспрямованістю та відданістю тому, що робив. Школу закінчив із «золотом» у руках, Національний аграрний університет – із червоним дипломом. Факультет агрохімії та ґрунтознавства обрав не випадково: все дитинство провів серед мальовничої природи Задесення. Простори тодішньої Зарічної Остапівки, за словами самого чоловіка, неабияк вплинули на його подальший світогляд.

Після закінчення вишу на деякий час залишився в столиці. Вдалося попрацювати за спеціальністю. Робота престижна – стадіон «Динамо». Та, попри немалі заробітки, відчув, що хоче повернутися додому. Поближче до землі.


Всесвітній день прибирання відзначили працею у Макошинському заповіднику

Микола розвивається в багатьох напрямах, у житті – чого тільки не спробував. На питання, чи доводилося зіштовхуватися з труднощами, відповідає ствердно. Одразу згадав випадок, коли загорівся бажанням вирощувати ківі:

– Підгледів ідею в газеті: Генріх Стратон вирощував ці фрукти на Закарпатті. Тож я закупив саджанці, висадив. Ніби почали розвиватися, один-другий рік боролися, але на третій здались. Країна одна, а кліматичні умови по регіонах різні.


Ось так виглядає екзотичний ківі у Макошиному

Микола каже, що на невдалі почини реагує адекватно. Адже кожна поразка – можливість ще глибше проаналізувати та вивчити питання й зрозуміти, чи справді саме це важливо. І чи не краще взятися за щось інше.


– На цьому я не зупинився. Друг із Куковичів запропонував своєрідну кооперацію. Він вирощує чуфу (горіх – авт.), тож і я спробував, – каже Микола. – Вже другий рік розвиваю, начебто успішно.

Творити добро – життєвий девіз

Моментів «вигорання» чи відсутності мотивації в Миколи не було. Із тим, щоб нічого не хотілося, не стикався: вогник у душі є завжди. Саме він допомагає чоловікові встигати все і всюди. Навчання в школі місцевого самоврядування, проєктний менеджмент, громадська діяльність – і це тільки невелика частка того, у чому він реалізовується.

Чи зміг би працювати все життя на одній роботі? Скоріш за все ні – хочеться всебічного розвитку. Та все ж є одна царина, у котрій хотілося б розкритися повною мірою.

– Поки що не вдалося долучитися до розбудови самоврядування як представника міської ради. Але є велике бажання, спо­дівання та очікування, – зізнається Микола.


Миколі Охоньку до снаги впоратися і з роллю громадського радника

В основі будь-якої його діяльності – допомога людям. Недарма девізом по життю є слова «твори добро». Чоловік намагається організовувати односельців задня спільної мети, ініціювати корисні проєкти. Висадження дерев поблизу майже зниклої Бистриці, прибирання стихійних сміттєзвалищ, встановлення контейнерів для вторинної сировини – його, як агронома, проблеми екології турбують понад усе.

Микола намагається розвиватися в усіх напрямах, що його цікавлять та зможуть приносити результат. Поділився, що зараз скеровує всі сили на ще одне заняття:

– Цього року наштовхнувся на проєкт «Розквіт» компанії Growness Group, що займається вирощуванням та реалізацією лікарських трав. Зацікавився. Проаналізував клімат, відібрав зразки ґрунту для аналізу. Наступного року, думаю, вже буду засівати.

Можливо, саме це спрямування стане підґрунтям для започаткування власної успішної справи, про яку мріє Микола Охонько.

Лілія Сьомка, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Охонько, Менщина, Макошино

Добавить в: