• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Світлана й Олександр Дорошки з Холмів віддали ділянку під дитячий майданчик, який будують з сусідами


Світлана й Олександр Дорошки з Холмів віддали ділянку під дитячий майданчик, який будують з сусідами

Є люди, які за межу на городах роками лаються з сусідами, а трапляються й зовсім інші, готові віддати свою землю для хорошої справи. Ділянку, колись успадковану батьками, подружжя Світлани й Олександра Дорошків з Холмів використало для спільного блага – дитячого майданчика. Він виріс на селищній вулиці Миколи Єременка. Сусіди.Сіty про справу, до якої дорослих підштовхнули самі діти.


Селищна малеча радо допомагає дорослим будувати ігровий простір

Все почалося з халабуди

Колись невеличку хату під солом'яною стріхою й соток десять землі по вулиці Миколи Єременка в Холмах успадкував батько інспектора з кадрів Холминського лісгоспу, 39-річної Світлани Дорошко, Володимир Бондаренко. Хатина в заростях бузку багато років стояла незатребуваною.

- Татові це обійстя дісталося у спадок від його тітки Мані, — розповідає Світлана. – З роками хата швидко хилилася до землі, заростала. Згодом люди потроху почали туди ще й непотріб скидати. За якийсь час подвір’я могло стати смітником. Хоча місцеві діти гуляли там, халабуди з палок будували.

Світлана подивилася на те все й одного разу запропонувала своєму чоловікові зробити там щось для дітей. Він спочатку навідріз відмовився, бо роботи – непочатий край.

- Але дружина в мене настійлива, — посміхається 36-річний Олександр, який трудиться опалювачем у Холминській школі. – А тому невдовзі почали ми розчищати ті зарослі. Як то кажуть, очі бояться, а руки роблять. Спочатку самотужки, а потім долучилися сусіди, мешканці вулиці Миколи Єременка. І робота закипіла. Тесть Володимир Феодосійович був не проти нашого задуму.


Такий вигляд мала ділянка до початку робіт

Розчистили територію від сміття, корчів, випиляли кущі. Зроблене почало подобатися, надихати, додавати енергії.

Головне — почати

Роботи на майданчику збіглися з копанням людських городів, тому справа трохи гальмувалася. Все, що могли зробити власними руками, виконали. Потім постало питання з необхідними матеріалами.

- Холминський держлісгосп надав нам штахетник і ворини для парканчика, — розказує Олександр Дорошко. – Ще й бульдозер виділяли, щоб корчі прибрати. Місцеве комунальне підприємство «Добробуд» забезпечило піском — завезли 9 причепів. Все красиво розрівняли, бо там же гратимуться діти.


Діти назвали свій майданчик «Дружній парк»


Олександр і Світлана кажуть, що найактивнішими, напевне, були діти. Вони бігали за дорослими й просилися допомагати. Спільно фарбували парканчик, придумали назву майданчику й прикріпили вивіску «Дружній парк». А потім усі разом пили лимонад і ласували смаколиками.

«Збираємо на майданчик»

Не все ж просити у спонсорів – вирішили жителі цього кутка. І заходилися збирати гроші на майданчик. З кожної хати по 200 гривень здавали всі охочі. І не лише батьки місцевої дітлашні, а й бабусі та дідусі, до яких на літо приїздять онуки. Усіх понад 20 осіб. Матеріальну допомогу запропонували й мешканці сусідніх вулиць, які хочуть водити сюди своїх дітей.

Вести касу довірили Вікторії Вороні, мамі дворічних двійняток Аліни й Вероніки, яка мешкає навпроти майданчика. Віка ходила по сусідах і розповідала, що збирають кошти на облаштування ігрової зони для дітей.

- Люди реагували добре, — каже. – Дехто одразу давав двісті гривень, решта приносила пізніше. Начальник цеху з утилізації відходів виробництва Холминського спиртозаводу Олександр Шумак, який мешкає на нашій вулиці, надавав пальне, передав тисячу гривень для закупівлі фарби. Ще тисячу гривень виділив місцевий підприємець Василь Чеботарь. Сергій Кубрак, Саша Дорошко теж допомагали соляркою. За власні кошти ми придбали дубові стовпчики для парканчика, фарбу, цвяхи, пензлики тощо.

Решту грошей, за словами Віки, планують витратити на матеріали для гойдалок. Але це вже буде навесні.

«Ця людина змінила мої погляди на життя»

Сергій Кубрак на будівництві з малим помічником. І добру справу робить, і дітей навчає

Олександр Дорошко каже, що над облаштуванням майданчика трудилися і діти, і їхні батьки, й люди пенсійного віку. Одним із перших почав допомагати Сергій Кубрак, охоронник ТОВ «СЛАВ ФОРЕСТ». Дарма, що з однією рукою. Цього року Сергій травмувався на виробництві, але жаги до життя не втратив. Із сім’єю чоловік живе на іншому боці селища, а на вулицю Миколи Єременка навідується до матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З однією рукою. Як живе 27-річний Сергій Кубрак, якому відтяло лівицю на виробництві

- Дивлюся: прибирають, розчищають, — розповідає Сергій. – Пішов і я. Мої ж діти там гуляють, треба допомагати. Парканчик разом з дорослими й малечею будував, виготовив декілька гойдалок, бо купувати дорого. Якийсь коник на пружині в інтернеті коштує понад 2 тисячі гривень. Я сам зробив два таких. Саша Дорошко матеріал дав, Влад Ворона – пружини з легкового авто. Хочемо ще гойдалку й карусельку. Вже підгледів ідею з екскаватором для дітей — обов’язково зроблю.


Родина Кубраків-Поліщуків прийняла наймасовішу участь у будівництві майданчика. Трудилися всі: від онуків - до старшого покоління

Сергій перетягнув від матері на майданчик і дерев’яні сани, якими колись їздив узимку, коли кінь був. Останнім часом ті сани під двором стояли. Діти уподобали їх і постійно там гуляли. Тепер сидітимуть на майданчику.


Колись у ці сани запрягали коника. Тепер вони - місце відпочинку для дітей

Попередні сумніви Олександра Дорошка щодо задуму його дружини розвіялися одразу, коли той побачив, як трудиться на майданчику Сергій.

- Це чоловік, який не тільки надихнув мене на подальші дії, а й змінив мої погляди на життя, — зізнається Олександр. – Попри те, що залишився з однією рукою, він ні в чому не поступається людям з обома кінцівками! У нього ще й повчитися можна. Стільки ідей має, ентузіазму – молодець! Він планує, пропонує і сам робить. Якщо чесно, мені навіть соромно стало за свої слабкості, які іноді беруть гору. Дивлячись на Сергія, я зрозумів, що насправді ми часто називаємо проблемами те, чого не існує.

Жодна людина в нашому житті – не випадкова. Кожен, хто поряд, посланий нам для чогось: навчити, спонукати, підтримати, надихнути, інколи й застерегти чи попередити тощо. Головне зрозуміти, що саме несе той, хто біля вас сьогодні.

Тьотя Ліда, бабуся Ліда, «директор» майданчика

Мати Сергія Кубрака Лідія Поліщук мешкає поряд з майданчиком. Сюди ходять гуляти її онуки Яна й Олег. Тож і вона з чоловіком Миколою та невісткою Машею не могли не підтримати свого майстровитого Серьожу.

- Гуртом із багатьма сусідами працювали, — каже Лідія Олексіївна. – Прибирали, парканчик городили, фарбували, квіти садили. Як же не ходити, як діти самі біжать: «Бабо Лідо, а фарбувати можна?» Можна! Нехай працює й малеча, щоб тоді цінувала зроблене для неї.

Сьогодні чималеньку територію, яка донедавна була схожа за зарості, де бігали ласки й повзали вужі, окультурили й огородили. Сюди йдуть гуляти діти, ведуть онуків бабусі й дідусі. Є пісочниця, лавочки, столик. Хочуть ще «грибочок»-альтанку для дітей виготовити. Микола Іллюша й Олексій Авдієвський привезли автомобільні покришки – навесні їм дадуть раду.

Щоправда, за словами Лідії Поліщук, діти все ж активніше взялися до справи, ніж деякі дорослі. Але жінка сподівається, що навесні долучиться більше молодих людей.

Бо надати гроші – це добре, але ще не все. Інколи просто не вистачає робочих рук

- Основу поклали, а вдосконалювати можна скільки завгодно, — каже Лідія Олексіївна. – Звісно, добре було б мати й невеличкий батут, і сучасні заводські гойдалки, які довговічніші за дерев’яні. Зверталися до депутатів, але чи допоможуть?

Не секрет: щоб зберегти те, що вже є, за дітьми треба постійно дивитися. Бо ламати – не будувати. А ще ж і сторонні підлітки навідуються. А тому неформальний «директор» майданчика Лідія Олексіївна, вона ж тьотя Ліда (для молоді), бабуся Ліда (для дітвори) невпинно дивиться за порядком, часто й гримає, коли бачить неладне. А як по-іншому?

Усі разом доклали титанічних зусиль, щоб майданчик зробити. Не менше треба і щоб його зберегти.


Лідія Олексіївна наглядає за майданчиком

Селищний голова Олександр Шевчик розповів, що майданчик по вулиці Миколи Єременка — третій у Холмах, зроблений з власної ініціативи жителів. Є ще по Садовій і Дружби. За сприяння попереднього народного депутата Анатолія Євлахова, дитяче ігрове обладнання встановлено в дитсадку, навпроти Будинку культури, деякі елементи – по вулиці Дружби.

Ініціаторам нового ігрового простору просто неба по вулиці Єременка Олександр Іванович радить подавати свій проєкт на бюджет участі. Так за кошти місцевого бюджету можна втілити те, що не під силу самим.

Наталія Рубей, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: родина Дорошків, дитячий майданчик, Корюківка

Добавить в: