Художник, який співає

В одній людині може поєднуватися багато талантів. Це доводить колишній випускник Корюківської школи мистецтв ім. О.С. Корнієвського Сергій Гончаренко. Нещодавно у Корюківці талановитий юнак презентував свою персональну виставку і дав концерт просто неба. Цю подію у школі мистецтв присвятили осіннім святам — Дню художника і Міжнародному дню музики.У 2009 році школа мистецтв провела у доросле життя сімох випускників, з яких п’ятеро — художники. Серед них і Сергій Гончаренко. Хлопець, який завжди марив образотворчим мистецтвом, подальше навчання несподівано продовжив у сфері музики. Вступив до Ніжинського коледжу культури й мистецтв ім. М. Заньковецької на відділ народної художньої творчості (духові інструменти). Там вперше познайомився з трубою.

Освоївши музичний інструмент, Сергій зрозумів, що цього йому замало. Деякий час співав у відомому ніжинському колективі «Народна криниця» під керівництвом Івана та Ольги Синиць, які навчили всіх тонкощів вокального мистецтва.

Згодом продовжив навчання у Національному університеті «Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка». Здобув другу вищу освіту, став викладачем вокалу, методистом з виховної роботи. Трохи попрацювавши вчителем музичного мистецтва у школі та культорганізатором у позашкільному закладі, торік вступив до аспірантури.

Сьомий рік Сергій Гончаренко живе і працює у Чернігові. Як вокаліст він є лауреатом всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Але й образотворче мистецтво Сергій не покинув і фарби з пензлями не відклав. Малює для душі й додаткового заробітку. Працює у різних жанрах – пейзаж, портрет, фентезі.

Він ще не визначився, тож перебуває у пошуку себе справжнього – переконані педагоги школи мистецтв.

Яким Сергій був у дитинстві

Свої картини для виставки Сергій збирав по всьому Чернігову і за його межами. Бо вони придбані поціновувачами його творчості. Через карантин презентація персональної виставки Сергія Гончаренка у Корюківці відбулася у родинному форматі. Про кожну роботу свого учня натхненно розповіла його викладачка Ольга Тихоновська.


Про картини Сергія Гончаренка якнайкраще розповіла його викладачка Юльга Тихоновська

Ольга Юліусівна вважає, що картини Сергія – це своєрідна сповідь молодого митця. Люди з тонкою організацією душі можуть легко її зрозуміти. Кожна картина насичена, емоційна і певною мірою показує почуття й переживання автора.

Серед представлених робіт – портрети рідних і друзів у техніці графіка. Окрема тема – ангельська. «Планета янголів», «Ангел мрій» і «Відчай ангела» - цими картинами говорить Сергієва підсвідомість у певні періоди його життя. Як і кожен художник, Сергій неодноразово малював свою маму, вкладаючи особливі почуття у кожен штрих портретів неньки.

Роботи молодого художникаЙого педагоги переконані, що поштовх до творчості Сергію і дала його мама Наталія, яка й сама небайдужа до музики та малювання. Людмила Бабич, музичний керівник ДНЗ «Дельфін» згадала, як ще у дитячому садочку мама й син удвох брали участь в ансамблі «Кувиці». Мама грала на домрі, а син - на кувицях.

А класна керівничка Валентина Драч розповіла, що Сергій і в школі був творчим та небайдужим, абсолютно всім цікавився, помічав усе прекрасне навколо. Творчість для нього завжди була на першому місці. Міг не вивчити уроки, бо «було багато роботи - довго малював».


Ті, хто про дитинство Сергія знає багато

Директор школи мистецтв Алла Сухомлин каже, що Сергій у дитинстві і справді був дуже непосидючим. Може тому йому і тоді, і тепер цікаві різні напрями розвитку.

Концерт для земляків


Карантин не дозволив зібрати багато слухачів


Після презентації виставки Сергій Гончаренко дав концерт просто неба. Біля школи мистецтв він виконав декілька улюблених усіма пісенних творів. Серед них і пісню на музику корюківчанина Якова Коваленка «Корюківка моя». У запису цей твір у виконанні Сергія педагоги та учні закладу використали у привітальному відеоролику до Дня міста.

Ким себе бачить у майбутньому


Сергій Гончаренко. Фото: Наталія Рубей

Сергію Гончаренку – 25 років. Нині він навчається в аспірантурі і працює лаборантом на кафедрі мистецьких дисциплін у Національному університеті «Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка».

Дуже любить Чернігів і вважає його містом своєї внутрішньої сили. Вільний час використовує для того, щоб реалізуватися як вокаліст, бере участь у пісенних конкурсах. Має кулінарні здібності, із задоволенням готує торти, пироги та інші смаколики. Не боїться братися за нові справи й випробовувати себе у різних сферах і напрямах.

Сергій має надзвичайно грандіозні плани щодо свого розвитку – у майбутньому бачить себе щонайменше кандидатом педагогічних наук, який вже на півдорозі до наукового ступеня доктора наук. Та артистом, володарем однієї з державних нагород. Все може бути – кажуть педагоги Сергія. І щиро йому бажають успіхів.

Наталія Рубей, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Гончаренко, Корюківка, талант, художник, виставка, концерт

Добавить в:


ЦентрКомплект