Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Дайте працювати і заробляти на землі!


Дайте працювати і заробляти на землі!

Хвала рукам, що хлібом пахнуть! А пахнуть вони зараз досить таки не поганим хлібом – врожаї цьогоріч пристойні. В цьому запевнив і аграрій з Корюківщини Віталій Бордаков, який з самого рання вже метушився біля свого комбайна, коли ми приїхали до нього на зустріч.- Те, що сам посіяв та виростив, вже майже зібрав, - пояснює Віталій Леонідович. – Кличуть тепер інші господарники, щоб прийшов і їм на допомогу. Урожай цього сезону у того, хто не лінувався та витримав усі технологічні кроки вирощування, добрий. Ось якраз збираємо та закладаємо на зберігання…
Про цю людину багато чого доброго чули від людей, а тому й нашим читачам трошки розповімо. Народився Віталій Бордаков у 1975 році в селі Шишківці Корюківського р-ну, що на Чернігівщині. Сім’я була багатодітна, росли, як кажуть, на землі, тому працювати Віталію довелося змалечку.- Господарство у нас завжди було чималеньке, - згадує Віталій. – І корови, й поросята, і птиці повен двір… Та ще й кінь! А годувати ж усіх треба було. Тому й заготовляли з братами сіно, ростили картоплю, буряки, різні овочі, сіяли пшеницю й овес. Часу на дурнички не було – весь час зайняті. Не легко жилося, а ще тяжче стало, коли залишилися без батька…

До 9-го класу Віталій ходив вчитися у рідну сільську школу, потім – два останні роки навчався в сусідньому селі в інтернаті. Після здобуття середньої освіти працював в місцевому колгоспі на тракторі та водієм автомобіля. Службу в лавах збройних сил України проходив у Котовську Одеської області. У військовій частині кермував колесним шассі МАЗ 543 (хто знає, що це за махіна, той зрозуміє!) та іншою воєнною технікою. Як годиться, відслужив в армії та повернувся в рідне село.


- Після «дембеля» зрозумів, що треба набиратися знань, а тому поїхав навчатися до Козелецького ветеринарного технікуму, який закінчив у 1994-му році. А потім закінчив і Ніжинський агротехнічний інститут.
Із здобутими знаннями взявся Віталій Леонідович за свою справу – з 2007-го року займається підприємницькою діяльністю. Сам обробляє чимало землі за допомогою трактора та комбайна, ще й іншим допомагає. Ростить собі й надійну зміну – разом з дружиною виховують сина та доньку.- Я народився в селі, тут виріс, тут працював, тому праця на землі мені добре знайома з дитинства. А працюючи, весь час навчаюся, розвиваюся, вдосконалюю себе, адже сучасний аграрій – це й інженер, і економіст, і ІT-спеціаліст і, навіть, трохи митець. Мені б дуже хотілось, аби моя нинішня справа стала справжнім сімейним бізнесом, який треба зберегти, примножити й достойно передати далі нащадкам. У цьому році добре вродили зернові, коренеплоди також не погані. З прибутками закінчую сільськогосподарський рік. Не люблю хвалитися, але мені здається, що такі люди, як я, є машиністами локомотиву всього українського потяга. І нас треба підтримувати. Тоді й Україна впевнено буде просуватися вперед!- Оце зараз слухаю кандидатів у депутати до місцевих рад і сам собі посміхаюся, - махає рукою. - Мало хто з них знає, як правильно ту ж саму землю обробляти, а обіцяють – ого-го... Вважаю, що представники влади повинні сприяти створенню робочих місць та відкриттю підприємств з переробки вирощеної продукції. А справжнім господарям сьогодні вже нарешті треба дати можливість працювати і заробляти на землі!

Редакція нашого інтернет-видання також повністю погоджується зі словами аграрія. Чомусь тих людей, хто щодня працює на землі, успішно розвиває своє господарство протягом тривалого часу, не прийнято називати героями, але повірте – вони цього, безперечно, заслуговують! Бо вони – наші годувальники. Хлібороби з великої літери! Саме на таких непересічних людях, які самовіддано працюють на землі, які ставлять перед собою амбіційні, але реальні цілі, та які працюють на благо українського села і тримається Держава!

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бордаков, комбайн, Корюківщина

Добавить в:


ЦентрКомплект