Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Вагітна у 16. Юна менянка прийшла до школи складати ЗНО з новонародженою донькою

Вагітна у 16. Юна менянка прийшла до школи складати ЗНО з новонародженою донькою

Альона Кольцова з Мени стала дорослою дуже рано – народила через два дні, як їй виповнилося 17. Дівчина й сама виросла у непростих життєвих обставинах, її ставила на ноги бабуся-опікун. Тож аби молода мама не розгубилася у дорослому житті, отримала освіту, на допомогу прийшла шкільна родина.Найпершою бігла до школи

Альона, її сестричка Іринка та братик Олег не могли похвалитися, що зростають у родині, де є люблячі мама й тато. Так склалося, що дітей взяла під опіку бабуся. Ростила, піклувалася. Звісно, наглядали й супроводжували родину соціальні служби. А школа дала не лише освіту.

Справжньою другою мамою для Альони стала класний керівник Олена Донець. Вона, як ніхто, протягом років переймається вихованням цієї сором’язливої, замкнутої дитини, цікавиться її щоденними успіхами й проблемами, дає поради, розраджує, підтримує.

Однокласники ж першими підтримали Альону, коли дізналися, що вона стане мамою.

– Ця дитина завжди була слухняною, мовчазною, – розповідає класний керівник. – Ніколи ніяких проблем не завдавала, ходила до музичної школи, активну участь брала у класних заходах. Чи не найпершою бігла до школи. О 7.45 я приходжу, а вона вже під класом. Тут, серед однолітків та друзів, їй було добре.

Зізналася не одразу


– Про те, що Альону щось дуже тривожить, я відчувала, – пригадує Олена Володимирівна. – Це було на початку минулого літа, коли вже канікули почалися й дівча не ходило до школи. Та я завжди була з нею на зв’язку. Вона не одразу зізналася, що вагітна. Вже потім, коли її дитині під серцем три місяці було, розповіла про свою ситуацію. Там і кохання великого не було. Звабив її дорослий парубок, заморочив голову, а відповідальність на себе брати не поспішав. Про те, щоб одружитися, привести у власний дім, виховувати разом дитину, мова не йшла.

Складчина
Олена Донець: «Альона страждала і не знала, як бути»

На 1 вересня до 11 класу вона не прийшла, однак потім таки стала ходити до школи. Через місяць потрапила до лікарні, лежала у дитячому відділенні.

За клопотанням класного керівника та соціальних служб вагітну дівчину прилаштували до Чернігівського обласного центру соціальної та психологічної допомоги. Там вона мешкала безкоштовно, була забезпечена харчуванням, знаходилася під наглядом спеціалістів. І чекала на народження дитини. Шкільна родина – класний керівник, однокласники, їхні батьки – провідували, возили гостинці, підтримували.

І випускний, і хрестини

Донечку Каріну Альона народила 2 лютого, через два дні після того, як їй самій виповнилося 17. Як перейми почалися, подзвонила класному керівнику. Та – мерщій у Чернігів, вийшли у них партнерські пологи.

Молода мама з донеч­кою повернулися до центру, там вона може перебувати, поки малій виповниться півтора року. Шкільна родина й надалі підтримує Альону. Оскільки 11 клас вона відвідувати не могла, навчалася за індивідуальною системою. Та разом з усіма прийшла на ЗНО. Поки молода мама складала іспити, візочок з Карінкою кругом школи возила Олена Володимирівна. При собі мала і пляшечку, й термос, і суміш.Однокласники склалися й подарували візок, памперси. Вони ж і забирали молоду маму з пологового.

Був у Альони й випуск­ний вечір. Знову прийшла на допомогу класний керівник – віддала взуття, сукню своєї доньки. Доки мама разом із однокласниками святкувала, Каріну няньчила прийомна мама однієї з випускниць Ольга Курницька. А за кілька днів, користуючись нагодою, малу й похрестили. Кумами у Альони стали однокласники Аліна Ситас і Діма Москаленко-Олещенко.

– У моєму домі Альоні з Карінкою завжди знай­деться місце, – каже Олена Володимирівна. – Власні діти повиростали, порозліталися, ми з чоловіком удвох, то раді поняньчитися. І колишні однокласники до Альони прибігають, бавлять малу, купають, одягають. Отак гуртом і виростимо. А ще є у мене мрія – дати подальшу освіту Альоні. Збираємося подавати документи, щоб вивчити на кухаря.

Ірина Примак

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Альона Кольцова, молода мама, Мена, людські долі, Олена Донець

Добавить в:


ЦентрКомплект