Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Старшокласник з Ніжина поїде на рік до США
УБП


Home net

Старшокласник з Ніжина поїде на рік до США

Минулого тижня десятикласник Ніжинського міського ліцею Владислав Чирик отримав хороші новини зі столиці. В кінці літа він вирушить на рік до США, де безкоштовно навчатиметься та проживатиме в місцевій родині.Хлопець пройшов складний відбір за програмою Future Leaders Exchange (з англійської - Обмін майбутніми лідерами), яку фінансує Держдепартамент Сполучених Штатів. Це можливість для старшокласників з країн Євразії познайомитися з американською системою освіти, державним устроєм США та способом життя.

Як не дивно, досконалого знання англійської для участі у відборі не потрібно. Достатньо впевненого розмовного рівня (В2), який можливо здобути за рік інтенсивних занять. Журі звертає увагу на лідерські якості кандидата, його досягнення та спосіб мислення у юні роки.

- У мене середня англійська В2 - можу спілкуватися і писати про повсякденні речі, - зізнається Влад. - 3 англійською, як і всі, знайомий з першого класу, але посилено вчити почав лише у 9-му, аби вступити до лінгвістичного класу ліцею. У першому турі перевіряють мову, а далі деякі співбесіди та есе навіть українською.

- На жаль, молодь не завжди знає про можливості, як ти довідався про FLEX?

- На уроці англійської вчителька розповіла про Ігоря Микитенка, попереднього учасника програми з Ніжина (5 років тому). Я зрозумів, що хочу бути другим з Ніжина, хто побуває в Америці, завдяки цій програмі.

- Як проходив відбір, бо бажаючих, певно ж, багато?

- Конкурс поділений на кілька турів - тести, есе. Найцікавішим був другий тур, коли учасників ділять на команди і дають якісь проблемні завдання. Команда має впоратися. Одночасно за кожним спостерігають. Іншими словами, перевіряють, наскільки ти командний гравець і готовий брати відповідальність, як поведеш себе у гурті, де всі такі, як і ти -активні та позитивні. Ну і в останньому третьому турі - співбесіда. Запитували традиційне - чому саме я маю скористатися цією можливістю...

- Це ти пропустиш увесь навчальний рік в Україні?

- Виходить, що так. Повернення заплановано на наступний травень. А від’їзд у кінці серпня. Перед тим ще за рахунок програми в Ірпені відбудеться передвиїзна орієнтація, мовляв що до чого в США. Бо сенс програми в тому і полягає, що ти проведеш рік як звичайний американський школяр, без асистентів та супроводу.


- Програма якось допомагає владнати питання з пропущеним навчанням?

- Дають довідку, що я не прогуляв рік, а брав участь в культурному обміні. Це дозволить додатково скласти сесію, аби закінчити ліцей. Програма - це твій вибір, тому оцінок ніхто не домалює, заліків не закриє. В Америці буду готуватися до української сесії і до ЗНО. Мені треба вчити лише історію. З англійською, яку обираю як профільне ЗНО, думаю, проблем не буде. Тим більше рік практикуватимусь.

- А що робитимеш у Штатах?

- Ходитиму до школи. Куди саме потраплю, ще не знаю. Жити буду в американській родині. Ще обов’язкова умова - відпрацювати 50 годин волонтером. Даватимуть маленьку, за американськими мірками, щомісячну стипендію - трохи більше сотні доларів, житлом та харчуванням ділитиметься призначена родина.

- Рік не будеш вдома, «мандраж» бере?

- Переймаюся лише, що не зможу бути поруч з важливими для мене людьми протягом наступного року. Але своє рішення я обговорював, ясна річ, з батьками, вони підтримали моє прагнення пробувати себе. Ми разом їздили до Києва на збір усіх українських фіналістів програми. Також сподіваюся, що друзі та знайомі не забудуть мене за цей час.

- Які плани після Америки? - не можу не спитати.

- Хочу успішно скласти ЗНО і податися вчитися на перекладача. Мені це подобається.

- До програми беруть точно - лише учнів? - сміємося наостанок розмови.

- Хай щастить за океаном!

Михайло Ломоносов, «Деснянка» №23 (758) від 6 червня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: освіта, Владислав Чирик, Ніжин, Михайло Ломоносов, «Деснянка»

Добавить в:


ЦентрКомплект