Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Один вертоліт вручили в Борисполі. Друга «Супер Пума» долетіла до Ніжина

Один вертоліт вручили в Борисполі. Друга «Супер Пума» долетіла до Ніжина

30 січня Ніжинський авіаційний загін оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України отримав французький вертоліт «Н-225».


«Супер Пума»

— Його називають «Супер Пума», — каже 33-річний Олександр Дворнік, начальник штабу авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах. — Можливо, тому що літає швидко. А можливо, тому що дуже гарний. Вертоліт нового покоління. 2012 року випуску. Найнавороченіший у світі. Після «Супер Пуми» був розроблений тільки один вид вертольоту. Призначений для гасіння пожежі, пошуку і спасіння людей, перевезення вантажів.

До цього у нас були тільки «МІ-8». Їм по 30 років. Ці вертольоти ще радянської розробки. Монітори аналогові, а у «Супер Пуми» — рідкокристалічні екрани. Потрійне дублювання системи. Наприклад, якщо одна система відмовляє, друга страхує. «Н-225» хоч і шість років, але після використання пройшли повне техобслуговування. Два борти проходили обслуговування в Іспанії, один у Франції. Розрахований на 25 пасажирів. Скільки крісел на нашому борту, ще не рахував.

Складчина

— Де ще два вертольоти?

— Один нам вручили у грудні минулого року, але поки він стоїть у Борисполі. Ще один чекаємо найближчим часом. 22 лютого у нас 20-річчя з дня створення авіаційного загону. Можливо, на ювілей прилетить.

Чи за збігом обставин, чи за везінням я вже літав на «Супер Пумі». 10 годин. Одна з умов — льотчик повинен бути готовий. Був у Франції на перенавчанні. З вересня по грудень минулого року. Теорія була в одному місті, тренажер — в другому, практика — в третьому. Простіший в керуванні. Більше уваги приділяється для пошуку, а не управлінню.

Під них у нас вже побудовано чотири ангари. П’ятий — для наших єврокоптерів. Вони у нас з 2009 року.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №6 (1708), 7 лютого 2019 року. Фото: У ДСНС України у Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вертоліт «Н-225», Супер пума, рятувальники, Ніжин, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:


ЦентрКомплект