школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа ОптимаСтоліття на службі країни

Бобровицькому районному військовому комісаріату виповнилося сто років. За цей час установа пройшла довгий шлях. Її функції змінювалися з роками. Співробітники військкомату продовжують брати активну участь у розвитку Збройних сил і у вирішенні найважливіших державних завдань щодо забезпечення обороноздатності країни. Так трапилося, що саме на сторіччя відбулося реформування військових комісаріатів, і віднині установа має назву «Бобровицький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки». Що ж змінилося за цей час і яка місія відтепер покладена на терцентр, дізнавалися у військового комісара Олега Олешка.«Насамперед на військові комісаріати покладена надважлива місія – відбір людей, яким ми довіряємо оберігати найцінніше у нашому житті – спокій та мирне небо над головою. Реформування має на меті зробити діяльність комісаріатів більш прозорою. Нині ми працюємо над створенням ефективної інформаційної системи. За таким стандартом давно вже працюють в розвинених країнах, – наголосив керівник. – Орієнтація здійснюватиметься на залучення штатних категорій цивільних осіб. До того ж, акцент ставитиметься на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур – це питання соціального і пенсійного забезпечення».

На сьогодні власними силами та за допомогою підприємців у районному терцентрі зробили ремонт кабінетів, для зручності відвідувачів облаштували хол (ресепшен), місця чергування за системою «Єдиного вікна» в фойє тощо.

«Загалом реформування системи місцевих органів військового управління повинно покращити обліково-мобілізаційну роботу, забезпечити прозорість та підвищити якість надання адміністративних послуг громадянам», – пояснив Олег Анатолійович.Нині терцентр популяризує службу за контрактом. Адже це гідна заробітна плата, вища за середню по країні, додаткові щомісячні премії, винагороди тим, хто виконує обов’язки в зоні ООС, незалежно від звання і посади, щорічна одноразова винагорода.

«У нас зараз сорок контрактників. Це непоганий показник, але є ще над чим працювати. Терцентр ще повністю не укомплектований. Катастрофічно не вистачає офіцерів. Наразі їх у нас лише четверо, – зізнається комісар. – А має бути 12! Але у нас є сформований загін оборони, на випадок якихось негараздів, заворушень. Ці люди стануть на захист рубежів, стратегічних вузлів, охоронятимуть важливі об’єкти району. Цей загін, так би мовити, поза штатом – добровольці. Хлопці, яким я повністю довіряю. Проте вони повноцінно розгортатимуть свою діяльність лише у випадку відкритої агресії або іншої критичної ситуації у районі. Під час проведення відбору та призначення до складу роти увага звертається насамперед на патріотичну налаштованість добровольців та досвід проходження військової служби. У грудні, коли в країні був введений воєнний стан, ми провели навчання та практичну підготовку».

Олег Анатолійович не так давно при посаді, але про його заслуги в зоні проведення антитерористичної операції добре знають колеги й побратими, підтверженням тому є подяки й нагороди від Президента та Міністра оборони. Та найбільше цінує комісар медаль «За оборону Авдіївки». Ця відзнака особлива. Саме там – в гарячих точках, наші чоловіки навчилися більше цінувати мить і сильніше любити життя.Святкових заходів з приводу поважного ювілею в Бобровицькому районному терцентрі комплектування та соціальної підтримки не було. Головуючий пояснив це тим, що наразі не до веселощів, адже в країні й досі триває війна. Лише попросив через газету подякувати всім ветеранам, військовослужбовцям та молодим бійцям за їхній безцінний внесок, віддану службу, мужність, героїзм та щоденну самопожертву!

Сніжана Божок, «Чернігвщина» №5 (718) від 31 січня 2019

Теги: Бобровицький районний військовий комісаріат, Сніжана Божок, «Чернігвщина»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект