Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Демченко, Баглай та Оседач розглядають справу Валентини Зеленчук


Нормовен

Демченко, Баглай та Оседач розглядають справу Валентини Зеленчук

Чергове засідання було призначене на 13.00 21 грудня. Як повідомив головуючий до цього було два відводи судді, один из них, нам вдалося знайти нам на сайті Єдиного реєстру судових рішень, був самовідводом: суддя Салай Г.А. (зараз він є головую Чернігівського апеляційного суду) заявив про свій самовідвід від участі в розгляді справи, мотивуючи це особистим знайомством з Зеленчук за місцем мешкання, що може викликати в учасників кримінального провадження сумнів в неупередженості суду.

Справа №750/2282/15-к по якій колишню чиновницю Зеленчук спершу звинуватили в хабарництві та шахрайстві, а потім залишилась тільки стаття  по шахрайству, пройшла цілу низку судових засідань в суді першої інстанції – Деснянському районному, який спершу засудив по ч.1, 2 ст.190 (суддя Кулініч), а потім виправдав обвинувачену (суддя Стеблина), потім розглядалась в апеляції , далі в Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а після створення нового Верховного Суду вже в Касаційному кримінальному суді Верховного Суду (головуючий суддя Бущенко Аркадій Петрович) її знов розвернули на Чернігів. Можна тільки уявити, скільки грошей пані Зеленчук за ці роки (з 2014-го по 2018-й) витратила на адвокатів. Причому, справу продовжать розглядати ще й в 2019-му році! Як зауважив для учасників процесу суддя Демченко, з 23-х суддів кримінальної палати в Чернігівському апеляційному суді працюють лише 6, тож протестів, щодо переносу засідань на такі тривалі проміжки він не прийме.

Цього разу інтереси Зеленчук представляла адвокат Єсиневич Тетяна Володимирівна. Явилися два свідки – Ляшенко Марина Володимирівна та Кононенко Тетяна Петрівна, прокурор був той же, що вів справу всі ці роки - Ігор Карпусь. Ні Валентина Петрівна ні прокурор не забажали коментувати щось нашому кореспонденту до судового засідання, тому надаємо змогу нашим читачам переглянути відео з допиту свідків та прочитати про що саме йшлося на засіданні.
Ляшенко виступала першою. Одну з претензій, яку виказала Зеленчук Марині Володимирівні була та, що вона єдина залишилися працювати в Державній міграційній службі України в Чернігівській області, після ліквідації ДП «Документ». Зараз Марина займає посаду головний спеціаліст відділу паспортизації при Державній міграційній службі. В той час, коли відбувся інцидент з Зеленчук Ляшенко працювала з Коненко разом у ДП «Документ». Ляшенко повідомила суду, що квитанції, які сплачували люди, що бажали отримати закордонні паспорти вона особисто приносила до Валентини Зеленчук. Окрім сум держмита (340 грн.) та адмінпослуг (294 грн.) в списку платежів, що просили сплатити клієнтів паспортного столу були, консультаційні послуги ДП «Документ» (150 і 60 грн.) та благодійні внески, які складали: 350 і 250 гривень. Всього, як ми зрозуміли зі змісту доповіді свідка, бажаючі отримати на руки паспорт мали сплатити таких внесків на загальну суму 810 гривень. Начальником ДП «Документ» на той час був Носенок Олександр Григорович.Відео, відзняте Романом Мокроусовим в лютому 2103-го року, в кінці розмови, подружя Мокроусових намагається вияснити інформацію в Зеленчук, з приводу добровільних внесків в квитанції.На фото свідок Ляшенко

Марина Ляшенко сказала, що юридичного відношення до Зеленчук не мала, та вона не була їй безпосередньою керівницею, але працювала в одному приміщенні з службовцями міграційної служби, на контрактній основі. Клієнтам надавала первинну допомогу з підготовки документів, консультувала їх.

На питання прокурора: «Як оплачувалися послуги ДП «Документ»»? Марина відповіла:

- Людина приходила на консультацію до кабінету оформлення, де їй надавалися реквізити, для сплати послуг, в тому числі благодійних внесків. Сплачені квитанції по благодійним внескам ми в кінці здавали керівнику підрозділу - Зеленчук.
Щодо знайомства з Іриною Волохіною Марина відповіла, що таку людину не пам’ятає по роботі, але бачила її в суді.
Прокурор показав свідку Ляшенко аркуш і запитав, як в банку розуміли, куди переводити кошти, якщо там не було вказано повних реквізитів, а всі дані подано скорочено. На що Марина відповіла, що касири були в курсі, які за цими скороченими даними стоять повні дані і проводили за ними платежі клієнтів. Цей аркуш працівникам поліції, як пояснив прокурор, видала саме Ірина Волохіна. Про те, як він опинився в Волохіної Ляшенко пояснила, що сама не пам’ятає чи видавала цій жінці такий аркуш, але такі ж самі аркуші могла видавати й Зеленчук.На питання адвоката Єсиневич «Хто давав вказівки, щоб ви ці квитанції передавали Зеленчук?» Ляшенко відповіла:
- Валентина Петрівна. В усному порядку, кожного року видавався цей бланк (на видачу квитанцій благодійних внесків), на підставі цього можна було здійснити такий платіж без засвідчення Зеленчук.Єсиневич: - Якщо особа не бажала сплачувати благодійні внески, що ви тоді робили?
Ляшенко: - Нічого не робили, приймали документи.

Єсиневич: - З приводу благодійних внесків ви Валентині Петрівні не звітували?
Ляшенко: - Не звітувала.

Зеленчук: - Вже покійний Анатолій Павлович Петришин, сказав раніше в суді, що продовжує з вами співпрацювати. Він вже від вас отримував квитанції на сплату цих внесків.
Ляшенко: - Я не знаю, хто це такий.

Зеленчук: - Ви порушували закон, якщо ви виконували мою вказівку? Чому ви її виконували?
Ляшенко: - Тому, що фактично ви керували процесом оформлення закордонних паспортів. Ви були керівником і віддавали будь-які накази.

Суддя Демченко: - Ви працювали в ДП «Документ», що це за підприємство і для чого воно створено?
Ляшенко: - Воно створено для надання послуг при оформленні паспортів для попередньої консультації при оформленні паспортів.

Суддя Демченко: - Хто взагалі керував цим процесом, оформленням документів і так далі?
Ляшенко: - Зеленчук Валентина Петрівна.

Суддя Демченко: - Чия це була ідея з благодійними внесками? Хто дав вам розпорядження давати номера рахунків за якими люди сплачували квитанції?
Ляшенко: - Чия була ідея – мені не невідомо. Валентина Петрівна давала розпорядження, коли я прийшла на роботу.

Суддя Демченко: - Чи продовжили сплачувати благодійні внески після того як пішла Валентина Петрівна і чи сплачують їх зараз?
Ляшенко: - Я вже не пам’ятаю. Зараз їх не сплачують.
Суддя Демченко: - Кому ви віддавали квитанції за сплату благодійних внесків? Як часто?
Ляшенко: - Валентині Петрівні. Після закінчення кожного робочого дня.

Суддя Демченко: - Були випадки, коли громадяни відмовлялись платити благодійні внески і які це наслідки несло для них?
Ляшенко: - Були випадки. Наслідків для них не було ніяких.

Єсиневич: - Ви особисто пояснювали про необов’язковість сплати цих благодійних внесків?
Ляшенко: - Пояснювала, в усній формі. Чи пояснювала саме Волохіній не пам’ятаю, бо я цю людину не можу згадати.

Зеленчук: - В інших судових засіданнях ви казали, що квитанції на благодійні внески віддавали своєму керівнику Носенку і мабуть Валентині Петрівні, але не пам’ятаєте точно. А після того, як вас прийняли на держслужбу в міграційну службу, ви вже чітко стверджуєте, що віддавали квитанції тільки мені, а Носенку взагалі нічого не надавали.
На що Ляшенко сказала, що точно не пам’ятає, що казала в 2015-му році.

Єсиневич: - Хто був ваш безпосередній керівник у ДП Документ»?
Ляшенко: - Носенок Олександр Григорович.

Єсиневич: Він знав, що ви примушуєте людей сплачувати ці внески?
Ляшенко: - Можливо, але я з ним не спілкувалась про виконання таких послуг.

Прокурор: - Чи підлягали обліку ті послуги по квитанціям, які надавалися ДП Документ»?
Ляшенко: - Так, в кінці місяця здавався звіт Носенку, згідно якого певний процент від цієї суми нараховувався мені на заробітну плату.

Єсиневич: - Чи відомо вам, яка фізична чи юридична особа отримувала кошти за цими внесками?
Ляшенко: - Здається на квитанціях було зазначена назва організації «Безпека руху».

Після Ляшенко виступила свідок Кононенко Тетяна Петрівна, яка дала протилежні свідчення своїй колезі. Після ліквідації чернігівської філії ДП «Документ» Тетяна працює в Управлінні праці та соціального захисту населення Деснянського району. Тетяна Петрівна сказала, що всі квитанції за внесками ДП «Документ» віддавала безпосередньо Носенку, а Зеленчук не мала права давати їй будь-які розпорядження. Виявилося, що саме Коненко видавала паспорт Волохіній.Після цього прокурор заявив клопотання про одночасний допит двох свідків. Під час допиту прокурор задав три питання, на що дівчата називали одна прізвище Носенок, інша – Зеленчук.
Виклику в наступне засідання головуючий суддя сказав чекати після 23 лютого 2019-го року, та задовольнив клопотання прокурора про виклик свідків Волохіної та Чергулія.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Міграційна служба, ДП "Документ", Зеленчук, Демченко, Баглай, Оседач, Карпусь, Єсиневич

Добавить в:


ЦентрКомплект