Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Що нового чекає споживачів у платіжках за газ?


Нормовен

Що нового чекає споживачів у платіжках за газ?

В листопаді мешканцям Чернігова та області надійдуть рахунки, в яких об’єм газу за показаннями індивідуального лічильника буде приведений до стандартних умов. Що це означає, журналісти дізнавалися на прес-конференції, яка відбулася сьогодні за участю керівника ТОВ «Чернігівгаз Збут» Івана Лусти та фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Наталією Свириденко.

Іван Луста розповів, що починаючи з жовтня 2018 року, приведення до стандартних умов застосовується для обсягів газу, спожитого усіма без винятку клієнтами «Чернігівгаз Збуту». Правові підстави рахувати газ за єдиним стандартом з`явилися майже три роки тому, але побутові споживачі продовжували сплачувати обсяги газу, обчислені лічильниками, в робочих умовах. Така різниця призвела до виникнення боргу ТОВ «Чернігівгаз Збут» перед НАК «Нафтогаз України» на суму 195,5 млн грн.

Населення стало останньою категорією споживачів газу, для яких використовують таке приведення. Всі інші, включаючи установи освіти і охорони здоров'я, оплачують спожитий газ тільки з приведенням до стандартних умов вже близько трьох років.Тому, вже 20 листопада споживачі мають отримати нові платіжки, де буде відображений об’єм газу у робочих умовах, коригуючий коефіцієнт 1,010 приведення до стандартних умов, який залежить від області, календарного місяця та лічильника та об’єм газу у стандартних умовах, який визначається шляхом множення об’єму газу у робочих умовах на відповідний коефіцієнт.

Характерною властивістю природного газу є зменшення об`єму при охолодженні, а при нагріванні навпаки – збільшення. Тобто, температура повітря в процесі обліку газу відіграє важливу роль. Незважаючи на це, «Чернігівгаз Збут» був змушений навіть взимку продавати і проводити розрахунки з НАКом за газ як літом - при температурі + 20С і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. При цьому спожитий, але несплачений газ рахувався за «Чернігівгаз Збутом».

«Більше 80% поставок газу «Чернігівгаз Збуту» припадає на опалювальний сезон, в зв'язку з чим збитки компанії зростають пропорційно зростанню споживання ресурсу. За три роки різниця між фактично спожитим, але не сплаченим мешканцями області газом сягнула 31,1 млн кубометрів, або 195,5 млн гривень. А застосування стандартних умов у всіх споживачів створить рівні умови обліку і зупинить подальше накопичення такого роду заборгованості, - проінформував директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста».

Підставою для виставлення рахунків в стандартних кубах стало прийняття Постанови Кабміну № 867, де однією з умов гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості «Чернігівгаз Збуту» перед НАК «Нафтогазом». Іншими словами, починаючи з 1 листопада, неплатежі збутівської компанії не повинні перебільшити загальну суми боргу по побутовим споживачам, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року.

Борги за період з грудня 2015 року по вересень 2018 року з'явилися з причин, що не залежать від «Чернігівгаз Збуту». Тому газова компанія звертається до органів влади для зваженого і комплексного вирішення проблеми цих боргів. Без такого рішення компанії доведеться пред'явити виниклу заборгованість до оплати споживачам.
На запитання: «У яких верств населення більше заборгованості?», Іван Луста відповів, що найбільш справно платять бабусі і дідусі - мабуть вони звикли жити чесно та бояться боргів, а не платять здебільш – багатодітні сім’ї.Отже, зростання суми в платіжках завдяки застосуванню коефіцієнту 1, буде відчутно скоріш для приватних будинків, але не для квартир. Окрім цього, як відомо ціни на природний газ для населення з 1 листопада зросли, і замість тарифу 6,9579 грн./м3, буде 8,55. Тому, якщо людина споживає більше норми – треба користуватися пільгами та субсидією. Але отримавши платіжку не треба сидіти та її чекати. Субсидія приходить через 2-3 місяці, а то і більше.

Тому Іван Луста рекомендує тим, хто має право на субсидію, спочатку зробити обов’язковий платіж, щоб не було заборгованості. Тоді людині буде призначена субсидія.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Луста, Свириденко, приведення до стандартних умов

Добавить в:


ЦентрКомплект