Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » З нового року можна буде безкоштовно отримати 5 LED-ламп замість старих

З нового року можна буде безкоштовно отримати 5 LED-ламп замість старих

 

Із нового року кожен громадянин України, якому вже виповнилося 18 років, зможе безкоштовно отрима­ти 5 світлодіодних ламп в обмін на старі лампи розжа­рювання. Це один зі способів стабілізації енергосисте­ми України.
— Щоб знизити навантаження на енергетичну інфра­структуру. нам доводиться впроваджувати різні (у тому чис­лі і нетрадиційні) заходи з енергоефективності. Проста замі­на старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити кра­їні в пікові години до 1,5 гіга вата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 мільйонів LED- лампочок розвантажить роботу цілого реактора атомної електростанції, — пояснила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко (яка, до ре­чі. свого часу була в. о. голови Чернігівської ОДА).Усього таким чином уряд планує замінити до 50 мільйо­нів старих лампочок.


— Ми озвучили цю ініціативу нашим міжнародним партнер рам, і першими, хто приєднався до неї, став Євросоюз, який заявив, що готовий профінансувати для населення України заміну 30 мільйонів ламп. — говорить Юлія Свириденко.

Реалізовуватиметься програма із заміни ламп розжарю­вання через АТ «Укрпошта». Щоб взяти в ній участь, треба бу­де попередньо залишити заявку на порталі «Дія».
— Ми зробимо програму достатньо тривалою для того, щоб усі громадяни України, які мають бажання замінити лам­почки, змогли скористатися цією можливістю, — наголосила Юлія Свириденко.

Джерело: газета “Гарт” від 29.12.2022, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лампи, економія, Свириденко

Добавить в: