• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » До Дня працівника соціальної сфери підсумки своєї роботи підвела служба зайнятості


реклама

До Дня працівника соціальної сфери підсумки своєї роботи підвела служба зайнятості

 

У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівників соціальної сфери - тих, хто забезпечують соціальні гарантії і надає відповідну допомогу населенню.Кращих працівників соціальної сфери Чернігова з професійним святом зі сцени обласного філармонійного центру теплими словами та подякою привітали міський голова Владислав Атрошенко та заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у вирішення питань соціального захисту населення соціальних працівників було нагороджено почесними грамотами облдержадміністрації.

Нагороди отримали і фахівці державної служби зайнятості. Бо це свято по праву належить і працівникам інстанції, до якої в першу чергу звертається людина за допомогою у разі втрати роботи. Тому ми хочемо трохи розповісти яка робота була здійснена цією службою за дев’ять місяців 2018 року.Директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка розповіла, що свою місію служба зайнятості виконує у тісній співпраці з роботодавцями, які створюють робочі місця і забезпечують роботою наших співгромадян. Так, у поточному році кількість вакансій від роботодавців у базі даних обласної служби зайнятості збільшилась на 10,5% до 24,7 тисяч.

Протягом січня-вересня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 27,7 тисяч шукачів роботи. З них 7,9 тисяч осіб працевлаштовано, 2,4 тисячі – скеровано на професійне навчання, 5,3 тисяч – залучено до громадських та інших разових робіт. Чисельність вакансій в базі даних обласної служби зайнятості зросла на 11% у порівнянні з відповідним періодом минулого року і станом на 1 жовтня їх налічувалося понад 2,2 тисячі.

Служба зайнятості пропонує роботодавцям оперативну допомогу в підборі кадрів, організацію робіт тимчасового характеру. Крім того, діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць, а саме: компенсація єдиного соціального внеску за умови працевлаштування безробітних громадян. Зокрема, у поточному році цією послугою скористалися близько двохсот роботодавців області.

Треба зазначити, що на Чернігівщині знайти гідну роботу цілком можливо. Треба тільки дійсно хотіти працювати та слідувати рекомендаціям фахівців служби. Так, за словами представників роботодавця, тільки ТОВ «Рижський хліб» працевлаштувало на своє підприємство 80 чоловік.

«На сучасному етапі служба зайнятості задля оперативного підбору персоналу покращує свої сервіси, впроваджує інноваційні підходи на засадах рекрутингу, застосовує онлайн-технології, налагоджує комунікацію через соціальні мережі. Роботодавцям ми пропонуємо створення та поширення актуальних відеовакансій, вони можуть скористатися банком відеорезюме безробітних. У структурі обласної служби зайнятості створено спеціальні підрозділи рекрутингу, які працюють з підприємствами, що відчувають постійну потребу в кадрах, по заповненню вакансій», - говорить Л. Падалка.

Підвищити конкурентоспроможність робочої сили допомагає гнучка система професійного навчання безробітних, яке здійснюється за професіями та спеціальностями, що мають попит на ринку праці, та під конкретне замовлення роботодавців. Навчання можливе за груповою, індивідуальною та дистанційною формами і не лише в навчальних закладах та на підприємствах нашої області, а і в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – сучасних навчальних закладах, створених у 11 областях України.

Крім того, сьогодні існує унікальна можливість для людей старше 45 років стати більш конкурентоспроможними на ринку праці за рахунок отримання ваучера на навчання. Також за необхідності можна підтвердити результати неформального професійного навчання за професією «кухар» та отримати відповідний документ встановленого зразка.Найкращий захист від безробіття – вибір затребуваної на ринку праці професії, - переконані в службі зайнятості. Тому профорієнтація, зокрема учнівської молоді, серед пріоритетів у роботі. Вже другий рік поспіль служба зайнятості реалізує профорієнтаційний проект «Обери професію – обери майбутнє», в рамках якого інтерактивні профуроки, професіографічні екскурсії, зустрічі з професіоналами, майстер-класи, а також профдіагностичне тестування із застосуванням сучасних методик.

Віднедавна профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали ще більш доступними. Із запровадженням онлайн-платформи з професійної орієнтації та розвитку кар’єри кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, може пройти тестування у дистанційному режимі.

«Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси, - говорить її керівник. – Все це робиться задля збереження трудового потенціалу, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне, працюють. А робота в місті та області є. Як то кажуть: «Роботу знайде той, хто її шукає!».

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День соціального працівника, Падалка, служба зайнятості

Добавить в: