школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Про підсумки «другої хвилі» підписання декларацій з сімейними лікарямиПро підсумки «другої хвилі» підписання декларацій з сімейними лікарями

15 серпня Національна служба здоров'я оголосила про завершення «другої хвилі» підписання контрактів з медичними установами, які надають послуги первинної медичної допомоги. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.Сьогодні, 11 жовтня о 12:00 в дискусійному клубі «Чиста Політика» відбулася прес-конференція на тему: «Друга хвиля підписної компанії на послуги сімейних лікарів в місті Чернігові та Чернігівській області».

До участі були запрошені працівники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представники громадського сектору, політичні аналітики та представники політичних сил, громадські активісти та журналісти.

Про результати підписання договорів в Чернігові та області розповіли:
- Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації;
- Віра Демченко, лікар-статистик 1 категорії Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради;
- Світлана Лещенко, головний лікар Корюківського центру першої медико-санітарної допомоги.
Петро Гармаш:

- В Чернігові на сьогодні підписали декларації з сімейними лікарями майже 56% пацієнтів. Я хочу звернутися до мешканців з тим, щоб вони все ж таки обрали свого сімейного лікаря. Це запорука того, що вам буде вчасно надаватися медична допомога. Сімейний лікар буде слідкувати за вашим здоров’ям та хронічними захворюваннями, які вже є. Медичний заклад та сімейні лікарі будуть отримувати достойне для цього фінансування. Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Але прошу всіх, хто ще не визначився, обрати свого лікаря, звертатися до первинної ланки да укладати договори.

Віра Демченко:
- На сьогодні договори з лікарями заключили майже 160 тисяч людей. Всі заклади, окрім двох, мають ліцензії на медичну діяльність. Хочу сказати, що міський голова та весь депутатський корпус з розумінням віднеслися до питання забезпечення первинної ланки комп’ютерною технікою, бо декларації між лікарем та пацієнтом підписуються виключно в електронному вигляді. Вся інформація про те як обрати лікаря, що входить до його обов’язків, які документи знадобляться для підписання угоди, є на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Петро Гармаш зазначив, що Корюківський район на сьогодні є лідером по підписанню декларацій: 77% населення визначилися зі своїми лікарями та уклали угоди.В зв’язку з цим, головний лікар Корюківського центру першої медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко розповіла як це вплинуло на роботу медичного закладу та персоналу:

- По-перше, хочу сказати, що заробітна плата, як лікарів, так і середнього медичного персоналу зросла від 4 до 16-18 тисяч гривень. Звичайно, що медперсонал тепер прагне працювати краще, удосконалювати свої професійні якості. Ми можемо покращити свою матеріально-технічну базу, закупити медичне обладнання тощо. Взагалі, збільшилась престижність лікаря у суспільстві. Тепер заробітна плата лікарів залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ними декларації.

Gorod.cn.ua

Теги: Гармаш, Демченко, Лещенко, декларації з сімейними лікарями

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект