школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Добіг кінця життєвий шлях Олександра Боровика, великої людини з маленького села на Чернігівщині

KIA

Добіг кінця життєвий шлях Олександра Боровика, великої людини з маленького села на Чернігівщині

6 жовтня відійшов у вічність Олександр Боровик - Герой України. Заслужений працівник сільського господарства, генеральний директор виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард», почесний член Української академії аграрних наук, громадський і політичний діяч, перестало битися серце талановитого господарника, благодійника і взагалі чудової людини.Для Чернігівщини - це непересічна особистість, особливо для села Деснянське Коропського району (колишня Свердловка Понорницького району), звідки родом Олександр Григорович. Саме звідси і розпочався трудовий шлях відомого українського громадського діяча і талановитого господарника.

Після закінчення семирічки, у 1954-1955 роках, працював у колгоспі «Авангард» рідного села. У 1955-1956-му - навчався в Дігтярівській школі механізації сільського господарства (Варвинський район Чернігівської області), після закінчення якої працював трактористом Авдіївської МТС (Сосницький район Чернігівської області).

Повернувшись у Свердловку після проходження строкової служби, працював комбайнером, бригадиром тракторної бригади, механіком у колгоспі «Авангард», який і очолив у лютому 1967 року. Працюючи на цій посаді. Олександр Боровик закінчив Ніжинський технікум механізації сільського господарства, а у 1973 році - Українську сільськогосподарську академію, отримавши диплом вченого агронома.

За керівництва Олександра Боровика у Свердловці запроваджено повний цикл виробництва і переробки сільськогосподарської продукції. Тут зведено тепличне господарство, м'ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, будинок культури, школу, дитсадок, торговельний комплекс, зал урочистих подій. Учителі, медики, спеціалісти. працівники сільгосппідприємства та Мезинського національного природного парку (його центральна садиба розміщена у даному населеному пункті) повністю забезпечені житлом зі всіма зручностями. Крім того, за сприяння Олександра Григоровича село було газифіковане найпершим у районі.

Указом Президента України від 13 липня 2002 року за видатні особисті заслуги в розвитку сільського господарства, багаторічну працю та громадську діяльність йому присвоено звання Героя України.

Варто зазначити, що Олександр Боровик зробив вагомий внесок у реформування агропромислового комплексу України. Так, з 1992 року він очолював Всеукраїнську раду колективних сільськогосподарських підприємств, з лютого 2001-го - Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств. Був заступником голови комісії з розробки Національної програми розвитку сільськогосподарського виробництва на 1996-2005 роки, членом комісії з питань аграрної і земельної реформи при Президенті України (1995-1999). членом комісії з питань аграрної політики при Президенті України (1999-2001). а також позаштатним радником Президента України.

У листопаді 1996 року очолив ініціативну групу зі створення Аграрної партії України, у грудні цього ж року його обрано заступником голови партії, а в травні 1999-го - членом політради партії.

У 1994-1998 роках - народний депутат України 2-го скликання.Заслужений працівник сільського господарства України, почесний член Української академії аграрних наук, почесний професор Національного аграрного університету. почесний президент аграрного союзу України. На честь Олександра Боровика ще за життя був установлений пам’ятний знак на Алеї Героїв у Коропі.

«Деснянка» №40 (725) від 11 жовтня 2018

Теги: Олександр Григорович Боровик, с.Деснянське, Коропський район, «Деснянка»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект