Щоб пам'ять дзвеніла в серцях

Пам’ятати минуле для того, щоб мати майбутнє! У Кувечичах Чернігівського району бережуть і відроджують пам'ять про земляків, які загинули, захищаючи рідний край. 22 вересня тут урочисто відзначили 75-річчя звільнення села та Чернігівського району від гітлерівської окупації. Найголовнішою подією стало відкриття меморіальної композиції у вигляді храму із дзвоном. Кошти на пам’ятник збирали усім селом!В роки гітлерівської окупації у невеличких Кувечичах карателі спалили 314 дворів, у вогні згоріло живцем 184 жителі села. Це більше, ніж на фронтах війни, бо ж зі зброєю в руках, захищаючи рідний край, загинуло 129 чоловік. Пам'ять про загиблих земляків завжди жила у серцях кувечичців, адже біда торкнулася кожної родини. І ось через 75 років після трагедії селяни вирішили увічнити пам'ять, виготовивши меморіальну композицію. З ініціативою виступив голова місцевого сільськогосподарського кооперативу «Полісся» Михайло Купрієнко.

Гроші збирали всі селом: понад 20 тисяч гривень дали звичайні кувечичці, решту коштів виділив кооператив. Загалом пам’ятник обійшовся селу в півмільйона гривень.«Розробляли і виготовляли композицію силами господарства: проектували, гнули і варили метал, встановлювали на місці, – ділиться Михайло Михайлович. – Дзвін замовляли на Нововолинському ливарному заводі. Ми зобов’язані перед своїми предками вшанувати їх імена і пам’ятати про них вічно».22 вересня пам’ятник урочисто відкрили в присутності почесних гостей – керівників району та громад. Він являє собою металеву композицію у вигляді храму з куполом і дзвоном всередині.

Урочисті виступи поважних гостей перейшли в насичену концертну програму, ярмаркування та народні гуляння. І як, правильно висловився хтось із керівників району, Кувечичі – це приклад того, як невелика, але згуртована громада разом із відповідальним господарством можуть вирішувати не лише соціальні питання, але й відроджувати пам'ять. Бо ж хіба буде майбутнє без минулого? Ні! І дзвін не дасть прийдешнім поколінням забути історію рідного краю!Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №39 (700) от 27 вересня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кувечичі, 75-річчя звільнення села та Чернігівського району від гітлерівської окупації, Віталій Назаренко, «Чернігівщина»

Добавить в: