Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Відмовились від газу: у Кувечичах люди перейшли на дров’яне опалення

Відмовились від газу: у Кувечичах люди перейшли на дров’яне опалення

Відмовились від газу і опалюють домівки дровами. У селі Кувечичі Новобілоуської громади 80 % населення перейшли на дров’яне опалення, на газі лише готують їсти. Все розпочалося у 2014, коли ціна на газ почала швидко зростати, розповів колишній сільський голова Віталій Голець.

«У зв’язку з тим, що газ піднявся, а заробітна плата на селі не настільки велика, крім того, була постанова Кабміну про економію газу, то люди почали переходити на опалення дровами».

У Кувечичах живе понад пів тисячі людей, газифікована у селі 141 будівля. розповідає Голець.

Жителька Кувечичів Ірина Анушенко опалює будинок дровами. Чотири роки тому жінка купила твердопаливний котел.

«Машина дров, обпиляних, коштує півтори тисячі. Дві таких машини нам вистачає на зиму. Це три тисячі, а якби газом, за місяць три тисячі треба було б тільки віддати».

Місцеві кажуть, що опалювати будинок газом зручніше, але більшість з них не в змозі платити за це. Така ситуація і у Юлії Кулик. Взимку за газ треба платити близько двох тисяч гривень, розповідає жінка.

«Оскільки ми молода сім’я, будинок ми купили тільки чотири роки тому, ми користуємось газовим котлом. Альтернативи купити твердопаливний у нас, на жаль, немає. Мале приміщення, ставити його просто нікуди».Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кувечичі, опалення

Добавить в: