Рекламодателям

Радио
Радио

До Ніжина, на дегустацію огірків

За традицією, на День міста в Ніжині фестивалили. 15 вересня тут пройшло яскраве веселе свято «Його величність, ніжинський огірок» за участю закладів освіти та культури, народних майстрів, творчих колективів. Основні локації розмістилися в парку Шевченка. Звісно, тут були експозиції «огіркової тематики», тривали виступи малечі у костюмах огірків, що співали й танцювали, проводили дегустації солоних огірків і знайомство з різноманітними рецептами приготування страв і напоїв з огірка.Чому цей овоч став одним із символів міста над Остром? Подейкують, ніби рецепт засолення ще кілька століть тому привезли до Ніжина греки, що тікали від турецького панування. Використовували для приготування не лише певний сорт, а й особливий розсіл і спеціі. Огірочки виходили хрумкими й смачними, стали настільки популярними, що їх замовляли навіть аристократи з Європи (начебто й до королівського двору Великобританії поставляли).

«Родзинкою» заходу стало урочисте засолювання огірків у дубовій бочці, виставленій на сцені. Першими скуштували засол минулого року міський голова Анатолій Лінник і його заступники, інші члени конкурсної комісії. «Батьки міста» оглянули всі «огіркові» експозиції. скуштували та посмакували оригінальними стравами й згодом визначили найдостойніших. До уваги бралися загальна концепція презентації, креативність і творчий підхід.

Зокрема, подарунки від міського голови отримали ті, хто своєю працею прославляють ніжинський огірок за межами міста й країни: незмінний бондар огіркового свята Іван Щербак; Валентина Зозуля, яка не один десяток років працювала майстром засолювання на Ніжинському консервному заводі: Любов Яременко - колишня співробітниця консервного цеху. Відзначений і колектив акціонерного товариства «Ніжинський хліб», що з нагоди свята приготував смачний подарунок - торт схожий на пам'ятник ніжинському огірку.

Подарунки отримали члени багатодітної родини Багмутів, котрі беруть участь у фестивалі з перших днів його заснування; вихованці та викладач Ніжинської школи мистецтв Юлія Петренко, Станція юних техніків. Ніжинський професійний ліцей побуту та сервісу й інші. Цікаво, що на фестивалі вперше була запущена «огіркова» ракета, яку змайстрували вихованці Ніжинської станції юних техніків. А рекордсменом цього року можна вважати Володимира Хоминця, котрий здивував присутніх диво-огірком завдовжки 38 сантиметрів!На свято завітав й почесний гість - депутат парламенту Латвії, керівник групи міжпарламентських зв'язків Латвії з Україною Айнарс Межуліс. Тож тепер про «Його величність, ніжинський огірок» знатимуть і на берегах Балтії. Чекаємо в гості наступного року!

Вікторія Кудіна, "Деснянка" №37 (722) від 20 вересня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, свято «Його величність, ніжинський огірок», Вікторія Кудіна, "Деснянка"

Добавить в:
 
 


Центр Комплект