Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Реєструй торговельну марку та реалізуй свою мрію

Реєструй торговельну марку та реалізуй свою мрію

АКТУАЛЬНО Реєстрація торговельної марки  є запорукою безпечного ведення бізнесу з точки зору інтелектуальної власності підприємств. Отримавши свідоцтво на знак для товарів і послуг (ТМ) фізична або юридична особа отримує виключні права на використання своїх позначень та гарантію їх законодавчого захисту. Як торгову марку можна зареєструвати назву підприємства його логотип, або їх комбінацію.

В 2017 році в України, була змінена процедура розгляду заявок на реєстрацію знаків для товарів та послуг. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 № 320, Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) з 19 травня 2017 року припинила виконувати функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності, а діяльність, пов’язану з їх виконанням, перейшла до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Зміни також відбулися і у строках реєстрації торговельних марок, так, якщо до вступу в силу нових правил можна було отримати ТМ за 4-5 місяців, то зараз мінімальний строк за який можна зареєструвати позначення це 7-8 місяців. Максимальний ж термін розгляду заяв складає 15-17 місяців з дня подачі документів.За попередніми даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в 2017 році було прийнято 37 817 заяв на реєстрацію торговельних марок. З них 30 183 заяв було подано за національною процедурою (реєстрація в Україні), а інші 7 634 за Мадридською системою, яка передбачає отримання захисту на території 97 держав, зокрема в США, Швеції, Японії, Франції, Німеччині та інших державах які підписали Мадридську угоду.

Більшість отриманих заяв на реєстрацію торговельних марок була подана фізичними особами, їх кількість в процентному співвідношенні складає 57,9% від загальної маси, тоді як юридичними особами було подано 42,1% заяв.

Приємно вражає кількість заяв на реєстрацію ТМ поданих нерезидентами, тобто громадянами/юридичними особами інших держав. В порівнянні з 2016 роком їх кількість зросла на 371 заявку, або на 10,49%. Так в 2017 році від іноземців було отримано 3907 заявок на реєстрацію ТМ в Україні, що може свідчити про зростання привабливості України в очах міжнародної бізнес спільноти. Зокрема збільшилась кількість заяв від громадян та компаній с США, Кіпру, Великої Британії, Китаю, Німеччини та інших держав. Лідерами в кількості поданих заяв стали такі компанії: GSH Trademarks Limited (горілчана продукція) - 63 заявки; австрійська фармацевтична компанія Farmak - 44 заявки.

Кожна торговельна марка реєструється для окремих класів товарів та послуг, всього в класифікаторі є 45 різних класів які обумовлюють вид діяльності для яких буде використовуватись ТМ. У 2017 році, як і в попередньому 2016 році, найбільша кількість заявлених знаків від національних заявників належала до таких галузей: «Управління, зв’язок, нерухоме майно та фінансові операції» «Сільськогосподарська продукція та послуги», «Дозвілля, освіта, навчання», «Наукові дослідження, інформаційні та телекомунікаційні технології», «Фармацевтика, здоров’я, косметика». Ці ж галузі були пріоритетними і для іноземних заявників.

У порівнянні з 2016 роком, строк розгляду заяв на отримання торговельних марок збільшився на 1,8 місяців і становив, в середньому 14,1 місяців.Реєстрація торговельних марок є важливою процедурою для усіх видів бізнесу в незалежності від сфери діяльності. Своєчасно зареєструвавши торговельну марку можна уникнути проблеми недобросовісної конкуренції та неправомірного використання позначень, а також отримати повноцінний нематеріальний актив підприємства - бренд. Сьогодні подати заявку на реєстрацію ТМ можна в режимі онлайн, використовуючи власний смартфон. Це стало можливим завдяки розробленого компанією Профітмарк, першого в Україні мобільного додатку – IdeaBox , який дозволяє швидко перевірити ТМ, та подати заявку на реєстрацію за 3 хвилини в 126 країнах світу.

Інформаційна стаття підготовлена патентно-правовою агенцією Профітмарк, на основі відкритих даних Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. При використанні – обов’язкове гіперпосилання на сайт компанії Profitmark.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реєстрація торговельної марки, торгова марка, ТМ, Профітмарк, перевірити ТМ, онлайн реєстратор ТМ

Добавить в:


ЦентрКомплект