Сім унікальних шкіл

На Варвинщині визнали сім шкіл унікальними і взяли під захист Міністерства культури України. Мова про земські навчальні заклади, що були побудовані в 1901-1916 роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона.

Він створив серію споруд для першого, другого і третього класів. Будинки, зведені в стилі українського архітектурного модерну, наділені яскравим національним «характером» і мають спільні риси: шестикутні вікна, вежі і цегельний декор на фасаді.


Макушиха

Сім об’єктів, що визнано пам’ятками культурної спадщини місцевого значення, розташовані в селах Макушиха, Світличне, Брагинці, Гнідинці, Озеряни, Остапівка Варвинського району і в самій Варві. Загалом таких будівель збереглося близько 50 по всій Україні, найбільше - в чотирьох районах Полтавської області.

Рішення про новий статус шкіл ухвалила експертна рада Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури.Кілька будівель дожили до наших днів, ще частина - руйнуються. Саме через те майже три роки тому група ентузіастів взялася виявляти ці пам’ятки архітектури та розробила облікову документацію. У результаті, чимало закладів, які прийнято називати «школами Лохвицького земства», потрапили під охорону держави.

"Деснянка" №20 (705) від 17 травня 2018

Теги: Варвинщина, захист Міністерства культури України, сім шкіл унікальні, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект