Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Хто дасть ім'я мавпочці — піде безкоштовно у зоопаркХто дасть ім'я мавпочці — піде безкоштовно у зоопарк

— У нас народилися: мавпочка, лама, два ведмедики, зебу, яки, віслюки, поні, лані, кулан, муфлони та різна дребедень, — розповідає директор Менського зоопарку Зінаїда Максименко.— Мавпочка (зелена мавпа) народилася з неділі на понеділок — на Пасху. Знали, що мама вагітна. Але не думали, що так скоренько народить. Вона була повненька завжди. Маму мавпочки звуть Мальвіна. Тата — Стьопа. Ми вирішили ім’я малюку хай придумає хтось з відвідувачів, а ми потім за це безкоштовно пустимо його в зоопарк (відвідування зараз — 40 гривень дорослий квиток, 25 — дитячий).Мавпочка-мама, хоча і виходить надвір, не випускає ще дитинку з рук. Ховається, забивається у куток. Тому її з малюком не всім відвідувачам щастить побачити. Треба, щоб минуло місяців три.

Коли народилися ведмедики, навіть точно не можемо сказати. Бо самиця народжує в барлогу. Дізналися про ведмедиків, тільки коли ті вийшли після зими. Ми навіть точно не можемо сказати, чи там дві дівчинки, чи дівчинка і хлопчик. Маму звати Шона. Тата — Шкет. Шона народилася у нас. А Шкет завезений. Порода — бурий ведмідь.

Не пам’ятаю,з 1996 року, щоб яки народжувалися. Дівчинку-ячку назвали вже. Народилась на Різдво, тож Христя.

Лама народилася тижнів два тому. Зебу — трохи раніше.

Усі народилися здоровенькі. Всіх тат від малюків з мамою відділяли. Яка — на два місяці, ламу — на тиждень, наприклад. Мамі треба зміцніти. А тато може маму сексуально домагатися. Тому нехай побуде віддалік, щоб мама була здорова.

— Народилося одразу стільки тварин, це ж добрий знак?

— Так, нашому зоопарку почали приділяти більше уваги. У нас вже й приміщення відремонтували. Провели реконструкцію сараю для буйволів. Поутеплювали приміщення вагонкою — для страусів, верблюдів, ватусі. Побудували новий туалет для відвідувачів, бо було багато зауважень. У цьому році були добре забезпечені кормами —100-відсотково. І вітаміни були, і ліки.

У мавпочки поутеплювали стелі, вікна. Я працюю з 1996 року, мавпочки ніколи до цього не народжували.

А от з лебедями навпаки: у цьому році у них щось нічого не получається.


Мама і мавпенятко

— Кілька років тому одними тваринами годували інших. Звідки покращення?

— Можу тільки подякувати владі області, що все е. Але все ж таки не вистачає., кваліфікованих робітників, спеціалістів. Не було трактора, але в цьому році вже купимо. Завжди проблема, де підкосить зеленої травички.

— Чи стало більше відвідувачів, як народилися маленькі тваринки?

— З першого травня багато відвідувачів. Приїжджали навіть з Лондона, ціла родина була тут у когось у Мені на відпочинку. Дитині сподобалося: зоопарк контактний, тваринку можна погодувати, погладити. Але контактний — це і не так добре для нас. Бо, буває, дають, наприклад, тваринці моркву, та так, що та може подавитися.

Багато приїжджають з Сумської області, нашої і білоруси. З Литви стояли машини. Росія є.


Ведмежата п’ють молочко

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №19 (1670), 10 травня 2018 року

Теги: Менський зоопарк, Зінаїда Максименко, «Вісник Ч», Аліна Сіренко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект