Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Давайте гроші! Губернатор сказав!»«Давайте гроші! Губернатор сказав!»

Таке говорили по телефону, представляючись працівниками ОДА (облдержадміністрації), підозрювані у шахрайстві у великих розмірах Дарина Котенко, Руслан Батіг, В’ячеслав Воробйов та Олексій Косенко. Молоді люди 1991,1992 та 1983 років народження працювали дружною командою. Дарина з села Южне Ічнянського району, донька колишньої голови сільради. В’ячеслав Воробйов — бойфренд Дарини. Про інших сказано, що вони кияни.

В ухвалі Октябрського районного суду Полтави від 30 січня зафіксовано: «В період з 13.05.2017 по 29.11.2017 року особи здійснювали телефонні дзвінки від імені голів Полтавської, Донецької, Львівської, Кіровоградської, Чернігівської облдержадміністрацій керівникам сільськогосподарських підприємств на території цих областей з приводу перерахувань грошей на оздоровлення дітей та благодійність». У рішенні є перелік з 13 потерпілих підприємств. Одне з них ДП «Чернігівстандартметрологія» — 14800 гривень.
— Спочатку вони зверталися до генерального директора від імені облдержадміністрації, а вже він переадресував на мене, як на голову профспілки, — розповідає Микола Самойленко, начальник відділу ДП «Чернігівстандартметрологія». — І ми перерахували кошти, думали, що це на допомогу дітям. Минулого тижня приїздив слідчий, казав, що ми єдині, хто переказав гроші.

У Чернігові говорять, що в пастку аферистів потрапили потужні фірми: «Ясен», «Новофіт», «ВіВат, канцелярія».

Коли четвірку затримали, під час обшуків у них вилучили 15 печаток благодійних фондів, 30 мобільних телефонів, 15 флешок, 29 сім-карт різних операторів, 14 пластикових карт різних банків, більше п’яти тисяч доларів готівки.

Скільки «наколядували» за рік, має підрахувати слідство. Поліцейські підозрюють, що не всі потерпілі заявили, що їх ошукали. Підозра оголошена у скоєнні 103 епізодів шахрайства. Вирахувала киян кіберполіція. Якщо вину підозрюваних доведуть, їм загрожує від трьох до восьми років тюрми.

А ось як повідомляє про них інтернет-видання «Полтавщина»:

«Починаючи з 2012 року вони нібито обдурили пів-тисячі підприємств та агропромисловців з різних областей України, отримали понад сім мільйонів, прикриваючись діяльністю різних псевдоблагодійних організацій. Один із підозрюваних — провідний фахівець сектора по роботі з малими корпоративними клієнтами банку «ПУМБ», інший займається розробкою сайтів. Жінка — керівник ТОВ «Дарсі Трейд».

Використовуючи бази даних банку, спільники обирали жертву та надсилали їй на поштову скриньку електронний лист з реквізитами, печатками та підписами службових осіб «благодійної організації». Потім шахраї телефонували жертвам, представляючись радником, представником голови облдержадміністрації або його заступником. У телефонній розмові повідомляли суть «благодійного проекту» — лікування важкохворих дітей, придбання нового одягу та взуття для них або оздоровлення дітей та воїнів. Метою дзвінків було укладення швидкої угоди з керівником підприємства.

Як розповіла полтавська поліція (саме на території Полтавської області найбільше орудували, останній епізод був у місті Горішні Плавні Полтавської області. — Авт.), телефонна розмова була побудована за чітким сценарієм. У шаблоні (інструкції) п’ять пунктів:

1. Повідомлення, подвійне привітання: «Добрий день, Олександре Сергійовичу!» «Здрастуйте, Олександре Сергійовичу».

2. Презентація. Хто, звідки, і чому телефонує: «Я представник міжнародного благодійного фонду. Ми хочемо, щоб ви взяли участь у нашому соціальному проекті».

3. На сьогоднішній день... (суть проекту, кому треба допомогти).

4. Вилка цін: щоб забезпечити 100 дітей дитбудинку, потрібно зібрати мільйон. Приблизна вартість комплекту взуття і одягу на одну дитину — тисяча гривень).

5. Укласти угоду швидко, не даючи часу на роздуми.

- В електронному листі вказували таку суму, щоб вона була незначною для підприємства і не викликала складнощів з перерахунком коштів. Розраховували на те, що керівники не будуть перевіряти, чи використані гроші за призначенням.

- Назви благодійних фондів, від імені яких надсилали листи:

БО «БФ «Благодійна Країна»;

БО «БФ «Громада України»;

БО «БФ «Громадська Підтримка»;

БО «БФ «Допомога Народу»;

БО «БФ «За краще майбутнє»

БО «БФ «Захист Громади»;

БО «БФ «Либідь-Київ»;

БО «БФ «Народна Спілка»;

БО «БФ «Народний Захист»;

БО «БФ «Сильні Громадяни».

Листування та координацію власних дій підозрювані здійснювали через месенджер Telegram та безкоштовні поштові скриньки (зокрема gromada.bo.@ukr.net).

Октябрський суд Полтави продовжив псевдоблагодійникам строк тримання під вартою з можливістю внесення застави —1,2 мільйона гривень за кожного.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1670), 10 травня 2018 року


А у головного редактора «Вісника» з цього приводу — свої думки.

Такий от фандрейзинг

12 березня на сайті департаменту економіки облдержадміністрації розміщено оголошення про конкурс на посаду директора агенції регіонального розвитку Чернігівської області. Попередній (Євген Криворучко) побув кілька місяців і звільнився. Одна з головних вимог до кандидатів — досвід роботи у сфері фандрейзингу. Що за страшне таке слово? У перекладі з англійської — ЗБІР ПОЖЕРТВ.

Потрібна людина, здатна професійно старцювати гроші. Таких чимало по святах коло церков. Та не всі підходять за іншими вимогами. Бо потрібні і вища освіта, і добре знання англійської, і досвід перемовин з міжнародними структурами.


Але жарти — геть! Бо насправді агенція — унікальна, надзвичайно потрібна структура. Створені вони в усіх областях за прямої вказівки Прем’єра Володимира Гройсмана. І покликані стати головними по залученню в економіку інвесторів. Тобто:

1. Шукати, у кого о гроші. В першу чергу в іноземців;

2. Знати, кому вони потрібні для розвитку виробництва;

3. Зводити цих людей (фірми), бути гарантами чесності з обох боків;

4. Мати свою долю від посередництва (частку від прибутку).

Крім цього головного способу заробітку, агенції дозволено займатися фактично всім. В тому числі і узаконеним жебракуванням під псевдонімом «фандрейзинг». Умова одна: зароблене пускати на пошук інвесторів, навчання цієї справи наших господарників і т. д.

Прем’єр сподівався, що агенції залучать в регіони мільйони (краще мільярди) доларів інвестицій і у самих на рахунках будуть мільйони (краще мільярди).

«Хотіли як краще, а вийшло як завжди», — афоризм колишнього посла нині ворожої держави воістину безсмертний. На Чернігівщині проект «Агенція регіонального розвитку» повністю провалилася.

Стовідсоткове враження, що вся «губернаторська рать» не зрозуміла, що створювали, навіщо створили і що з цим робити. Це головна причина.

Відповідно грошей для старту виділили разів у 50 менше, ніж потрібно, і разів у 10 — ніж конче потрібно. З бюджету дали мало. Лише на комуналку та слабенькі зарплати трьом людям. В результаті кошти тупо проїдаються. Жодної копійки з якихось інших джерел не залучено. В таких умовах — і не буде.

Керівник, який згідно з вимогами повинен мати «стратегічне та нешаблонне тактичне мислення», на цій посаді не виявив ніякого.

А є ж очевидне.

Одним з найперших (бо це й коню зрозуміло, бо це логічно, бо само прямо аж проситься!) кроків по залученню коштів мав бути саме фандрейзинг.
Ось так би це мало виглядати.

Велика нарада з господарниками. Губернатор Куліч:

— Хлопці-дівчата, прохання підтримати нову структуру. Я, звичайно, як і належить по закону, відійшов від бізнесу. Але по-дружньому попросив, і керівники моїх колишніх фірм перерахували по 300 тисяч агенції. Ось квитанції. До речі, і я сам з отриманих дивідендів теж виділив. Мій головний колега по колишньому бізнесу — аналогічно.

Потім працівники агенції (на бензин уже є!) швиденько об’їхали область, особисто познайомилися з власниками-керівниками фірм, у яких є гроші, вручили листи-прохання і особисті прохання керівництва.

Через кілька днів, запевняю, на рахунках було б чимало. Далі їдьте за ці гроші у відрядження. В Америку. В Емірати. В Антарктиду. До Рокфелерів. Султанів-ібн-Когось. Пінгвінів.

Переконуйте. Домовляйтесь. Будуйте фабрики, заводи. Виготовляйте комп’ютери. Цеглу. Програмне забезпечення. Корми для пінгвінів. І через два роки скажете спасибі тим, у кого на «фандрейзингували» спочатку, і повернете сам-три.

Так би мало бути. Легально. Але ніхто нічого такого не зробив.


Крім шахраїв. Вони гроші нюхом чують. Я не вангую, але дуже схоже, що ідею пройдисвіти запозичили саме від АРР. Якщо агенції можуть це робити (і керівники мають право за них просити), але не роблять, чому б нам не скористатися нагодою?

Замість епілогу. Крапку в цій історії ставити рано. Бо в унікальної за задумкою контори ще багато напрямків, де вона може і повинна заробляти (залучати) гроші. Але не буде. Туди ось уже два місяці керівника знайти не можуть.

Тож не виключено, що в Америку, Емірати чи Антарктиду уже не поїхали, під соусом залучати інвестиції для Чернігівщини, інші талановиті шахраї. Залучати будуть, звісно ж, собі самим. Народ тільки поаплодує такій спритності. Як і уже виявленим шахраям. Вони ж не у бабів-дідів хитрістю чи силою пенсії віднімають.

Сергій Народенко

Теги: шахраї, суд, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект