Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Світлий понеділок владика Євстратій правив у Ніжині

У Світлий понеділок владика Євстратій правив у Ніжині

У понеділок, 9 квітня, біля церкви Святителя Миколая Покровської парафії (Київський патріархат) у Ніжині було людно й гамірно, як у велике свято.


Ніжин. Світлий понеділок

Люди йшли хресною ходою. Попереду — з десяток батюшок, і всі як один у червоних із золотом ризах. Очолював ходу Євстратій ЗОРЯ, архієпископ Чернігівський та Ніжинський, керуючий Чернігівською єпархією Української православної церкви Київського патріархату. Були також Роман Кіник, настоятель Катерининської церкви у Чернігові, Михайло Якубів, настоятель ніжинського храму.

Владика Євстратій відправив службу, а також кропив людей та церкву святою водою. Невже у Ніжині запровадили обливаний понеділок, коли хлюпають одне в одного водою?

— Така традиція у нас навряд чи приживеться, — упевнений Євстратій Зоря. — Вона більш характерна для західних регіонів країни.

У Ніжині ми відзначали Світлий понеділок. Це багаторічна традиція. Адже Ніжин — друге місто Чернігівської єпархії.

Також Роман Кіник привіз до Ніжина ікону з часточками мощей Цілителя Пантелеймона, яка буде у храмі увесь Світлий тиждень.

На Великдень владика Євстратій освячував паски у Катерининській церкві Чернігова. Освячення розпочалося о пів на четверту ранку.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №15 (1666), 12 квітня 2018 року

Теги: Євстратій, Світлий понеділок, Ніжин, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект