Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Пенсії військовим та міліціонерам збільшать… «в розстрочку»

Пенсії військовим та міліціонерам збільшать… «в розстрочку»

Юрій Юрченко, очільник  Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та Світлана Симанчук, яка очолює управління пенсійного забезпечення військовослужбовців, анонсували перерахунок пенсій колишнім військовослужбовцям та екс-міліціонерам. Сьогодні про це розповіли журналістам, завтра роз’яснюватимуть питання перерахунку пенсій пенсіонерам-силовикам.


 
Відповідно до постанови Кабміну №103 від 21 лютого 2018 року військовим пенсіонерам перерахують пенсію з урахуванням оновлених розмірів окладу за посадою, військового звання та надбавки за вислугу років відповідно до Постанови №704. Виплата пенсій проводитиметься поетапно починаючи з січня 2018 року (хоча вже березень!). Виплата нових пенсій проводитиметься за схемою: в 2018 році – доплачуватимуть 50 відсотків різниці між нинішньою пенсією і перерахованою, в 2019 – 75 відсотків і лише в 2020 році платитимуть нову пенсію повністю.
 
Трохи по іншому виплачуватимуть пенсії колишніми працівниками міліції. Відповідно до тієї ж 103-ї постанови перерахунок пенсії для них буде здійснено з урахуванням грошового забезпечення поліцейського на січень 2016 року визначеного відповідно до постанови Кабміну №988. Виплачувати її починають з січня (!) 2018 року в повному обсязі. Крім того пенсіонерам-правоохоронцям перерахують пенсію за 2016-2017 роки, от тільки виплачуватимуть різницю лише починаючи з наступного року. З 1 січня 2019 року будуть доплачувати щомісяця окремими платежами 50 відсотків місячної різниці між новою та отриманою в 2016-2017 роках пенсією, а з 1 січня 2020 – 100 відсотків цієї різниці. І так до повного погашення.
 
Незважаючи на, здавалось би позитивні моменти, колишні працівники правоохоронних органів, екс-міліціонери, звинуватили пенсійний фонд у невиконнні рішення суду щодо підвищення їм пенсії. За словами Івана Маляренка, очільника об’єднання пенсіонерів органів внутрішніх справ, є питання до посадових окладів, від яких рахуватимуться нові пенсії, є питання і до процедури доплати пенсії за два попередні роки – їх не влаштовує запропонована «розстрочка» на два роки. Постанову №103 Кабміну колишні міліціонери називають незаконною, так як вона, за словами екс-правоохоронців, погіршує існуючу ситуацію; посилаються й на те, що на сьогодні вона оскаржується в судах. Відтак прозвучали й погрози вивести пенсіонерів на вулиці палити шини.
 
Конфлікт між міліціонерами на пенсії й Пенсійним фондом розгорівся в грудні 2015 року, коли Верховна рада прийняла закон про соціальні гарантії для колишніх працівників органів внутрішніх справ, згідно якого їх пенсії мали бути перераховані з урахуванням заробітних плат у новій поліції. В Пенсійному фонді це робити відмовились мотивуючи тим, що такий перерахунок у бюджеті не передбачений. Результатом стали численні суди які завершились рішенням Верховного суду від 15 лютого 2018 року, яке зобов’язало Пенсійний фонд перерахувати пенсії правоохоронців.


 
Юрій Юрченко який очолює Пенсійний фонд в Чернігівській області пояснив, що рішення суду буде виконуватись. На його виконання й спрямована вказана 103 постанова Кабміну. Причиною ж конфлікту, по суті, є термін за який має бути виплачена різниця в пенсіях за останні два роки: екс-міліціонери хочуть все і відразу, Пенсійний фонд виплатити її може лише «розстрочку», поступово.
 
Разом з тим екс-міліціонери, як видно з самої постанови, й без того у більш вигідному положенні ніж військові: вже цього року вони отримуватимуть підвищену пенсію,та ще й отримають доплату за два роки. У військових пенсіонерів пенсії перераховуватимуться поступово і в повному обсязі вони будуть їх отримувати лише з 2020 року.
 
В Чернігівській області нові пенсії отримуватимуть близько 19 200 пенсіонерів. З них близько 4800 колишніх міліціонерів, які отримуватимуть пенсії з урахуванням заробітних плат нової поліції. 


 
Gorod.cn.ua. Відео: «Дитинець»

Теги: Юрченко, пенсії, військові пенсії, міліція, Маляренко, Симанчук, перерахунок пенсій

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект