• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Судять знахарів, які вбили молоде подружжя


Судять знахарів, які вбили молоде подружжя

18 січня після обіду, спираючись на ціпок, в оточенні конвоїрів вона заходить до приміщення Бахмацького районного суду. Побачила фотоапарат у моїх руках і кричить, аж слина з рота:

«Прокляну, прокляну і тебе, і твою сім'ю».

Якби підсудна не була прикута наручниками до поліцейської, не знаю, чим би скінчилося.

Ця жінка — 44-річна Ніна Попівка з села Шаповалівка Борзнянського району. її і подільника, 42-річного Ігоря Гордієнка з райцентру Носівка, підозрюють у вбивстві подружжя киян, 28-річних Віталія і Ольги Зубенків.Ігор Гордієнко та Ніна Попівка під час суду. 18.01.2018 року

Страшна історія сколихнула влітку всю Україну. Віталій і Оля жили у столиці. Працювали, винаймали квартиру. Дітей не мали і чомусь вважали, що на них — порча. Тому і кинулися до знахарів.

15 червня вони пропали, не сказавши перед цим рідним, куди поїхали. їх останнє місцезнаходження вирахували через супутник за сигналом мобільних. З’ясувалося: пара дісталася до Шаповалівки, у двір Ніни Попівки, де у літній кухні клієнтів приймав знахар Ігор Гордієнко. 21 червня з’ясувалося — пара убита. їх тіла були закопані в одній ямі-могилі у чагарнику на місці колишньої свиноферми за півкілометра від села. Відкопували їх вночі.


Картину того, що сталося, на судовому засіданні оприлюднила прокурор, 31-річна Анна Деркач, яка підтримує обвинувачення. Вона зачитала обвинувальний акт. Судячи з документа, у травні Гордієнко і Попівка вступили у змову. На початку червня Ніна з телефону Ігоря відправила провокативну СМСку Зубенкам. І вони приїхали у Шаповалівку. Близько 23 години Попівка залишилася з Ольгою, а Гордієнко вмовив Віталія піти за село нібито для проведення обряду (насправді до вже заздалегідь викопаної ями). Гордієнко двічі вдарив жертву ззаду по голові і шиї. Віталій упав. Тоді вбивця завдав йому ще шість ударів шилом спереду, у грудну клітку, так, що пробив ліву легеню. Щоб не впізнали тіло, облив обличчя електролітом (ємність з-під нього знайшов поліцейський собака в кущах неподалік ями). А ще поливав розчинником, намагаючись підпалити. Внаслідок чого обгоріли колоші штанів і опеклося 15 відсотків ніг. Смерть Віталія настала внаслідок гострої крововтрати. Тіло Гордієнко вкинув до ями. Потім повернувся за Ольгою.

Близько першої години ночі він ударив її в груди кулаком і п’ять разів шилом зліва, пробив легеню. Молода жінка померла від гострої крововтрати. Тіло обв’язали покривалом, і Гордієнко відніс його, вкинув у яму. Закопав, ще й зверху прикидав сміттям. Гордієнко і Попівка, маючи спільний умисел, забрали собі 400 доларів, мобільний телефон «Леново», шкіряну чоловічу сумочку, смартфон, золоті обручки 585 проби, золоті ланцюжки і хрестик, каблучку і сережки з фіанітом, планшет «Леново», сім-карти, картки пам’яті, жіночу сумочку і ключі від київської квартири Зубенків. Потім «знахарі» поїхали до столиці. Відчинили квартиру, забрали звідти 12 тисяч гривень, фотоапарат «Кенон», вай-фай роутер, ноутбук «Асер», банківські картки і навіть парасольку. Того ж дня Гордієнко зняв через банкомат з однієї картки 1200 гривень, з іншої — 1800. Загалом вони заволоділи тим, що належало Зубенкам, на суму 45 тисяч 455 гривень.

Гордієнко вину визнав повністю. Все чесно розповів під час слідства. Двічі його перевіряли на детекторі брехні. Навіть показав, куди викинув шило. Його поліцейські за допомогою магніту витягли зі ставка неподалік автостанції у Борзні. ігор щиро розкаюється і вину визнає. А от Попівка — ні. У клітці вони не розмовляють, сидять по різні кінці лавки. Гордієнко у СІЗО погладшав, посвіжішав (нині він сидить у одній камері з Олександром Маклюком, якого підозрюють у вбивстві трьох інкасаторів). З його рідні на засідання ніхто не приїхав.


Ніна Попівка з конвоїром

Ніна Попівка вини не визнає. На запитання голови колегії (трійки) суддів Павла Пархоменка сказала, що її провина тільки у тому, що коли дізналася про вбивство, не повідомила поліцію.

Суд розпочав дослідження письмових доказів. Прокурор кожне своє слово підтверджувала документами. Попівка на деякі докази реагувала різко. Під час обшуку у неї вдома знайшли книги з магії, зошити із записами, дерев’яне серце з отворами для свічок, багато фотографій чоловіків і жінок, окультне начиння. До речі, фотографія її колишнього чоловіка, батька четвертої дитини, 57-річного Олександра Кудряшова, була прикріплена до голови убитого Віталія Зубенка. Її разом з тілом витягли з ями. Ніна відхрестилася від книг: «То не мої, то Гордієнко привіз. Я нічим таким не займалася»-. При цих словах я згадала її погрозу: «Прокляну».

Доки тривало засідання, вона час від часу щось шепотіла собі під ніс і перебирала носову хусточку в руках. Та коли дійшли до чергового доказу, їй сказати було нічого. Ніна Попівка у Борзні здала у ломбард «9999» чотири золоті прикраси: обручку, ланцюжок, хрестик і каблучку, за що виручила 4086 гривень. Це підтвердила і квитанція ломбарду на її ім’я. Попівку впізнала і приймальниця. Підозрювана сама віддала поліцейським золоті сережки, які були у кишені її халату. Слідство також встановило, що Попівка і Гордієнко в ніч убивства часто зідзвонювалися між собою.

На наступному засіданні продовжиться дослідження доказів винуватості. Батьків убитих на суді не було. їх представляла київська адво-катеса Тетяна Шевченко та адвокат В’ячеслав Лисенко. На допит підозрюваних батьки, певно, приїдуть, адже їм є що сказати підсудним. Вони вже заявили про відшкодування матеріальних збитків. Щоб Попівка і Гордієнко сплатили порівну 45 тисяч гривень та мільйон гривень моральної шкоди.

ігор Гордієнко розлучений, дітей не мав, жив з того, що займався цілительством. Казав, що дар йому передала бабуся по матері. Він курить, та ні горілки, ні наркотиків не вживає.

Ніна працювала у Борзнянських райелектромережах кур’єром. Виховувала синів 1995,1996 і 1998 років народження від першого чоловіка. Він помер. Четвертий син — 2011 року народження. Від Кудряшова, фото якого поклали у могилу. Раніше вона років з десять читала у селі псалтир над покійниками. А потім, кажуть, стала займатися знахарством. Так і зійшлися з Гордієнком.

Він приїздив до неї і приймав клієнтів у літній кухні. Те, що Попівка особисто не вбивала Зубенків, не виправдовує її, вважає слідство, їй інкримінують пособництво в убивстві з корисливих мотивів. І їй, як і Гордієнку, загрожує довічне ув’язнення.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1655), 25 січня 2018 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, знахарі, Ніна Попівка, Ігор Гордієнко, подружжя Зубенків, вбивство, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: