Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 11 найцікавіших рішень чернігівських депутатів11 найцікавіших рішень чернігівських депутатів

В новий рік з новими планами і програмами. Чернігівські депутати неабияк готуються до роботи в наступному році і на листопадовій сесії прийняли немало вагомих рішень. Про 11 найцікавіших з них ми і розкажемо1. Є міський бюджет на наступний 2018 рік. 

Як і очікувалось після прийняття його на виконкомі минулого тижня, депутати підтримали його швидко і без обговорень. За розрахунками місто в 2018 році отримає до своєї скарбниці 3 мільярди 48 мільйонів гривень, видатки складуть 3 мільярди 56 мільйонів гривень, що на 9 мільйонів більше, ніж отримає місто. Але у даному випадку це не критично, адже як показує досвід останніх років буде перевиконання по дохідній частині і, очевидно, будуть залишки бюджету поточного року. 
 
Цікаво, що бюджет на 2017 рік, що закінчується, був від початку значно меншим — доходи очікувались у 2 мільярди 111 мільйонів, а видатки у 2 мільярди 108 мільйонів. Але протягом року вносився цілий ряд змін, зокрема через зростання мінімальної заробітної плати значно зросли виплати на з державного бюджету а разом з ними і деякі податки, які й призвели до таких значних змін у фінансових показниках.
 
У новий бюджет закладено і зростання мінімальної заробітної плати до 3723 гривень, яке має відбутися з 1 січня 2018 року.

 
2. 822 мільйони — на розвиток житлово-комунального господарства в наступному році

Нова редакція Комплеклексної програми розвитку житлово-комунального господарства Чернігова на яку за 2017-2020 роки планується витратити 4 мільярди 321 мільйон гривень, 628 тисяч з яких — наступного року. Числа космічні, тим не менше... Серед найбільш масштабних напрямків видатків дороги, бордюри, тротуари, на які наступного року місто планує витратити 822 мільйони гривень; на освітлення вулиць — 49 мільйонів; на ліфти, під'їзди, назви вулиць та почтові скриньки — 32 мільйони; на дерева і кущі — 39 мільйонів; сквери, парки бульвари, пляж, зупинки — 161 мільйон гривень; на полігон для сміття — 39 мільйонів. 
 
Нова Програма значно масштабніша від попередньої, яка приймалась у грудні минулого року. Згідно з нею на 2018 рік передбачалося 397 мільйонів гривень, більше ніж вдвічі менше ніж у новій редакції. Загалом же планували витратити 1 мільярд 692 мільйони, в два з половиною рази менше ніж тепер. Звісно не могла не вплинути на це інфляція, зростання цін, тарифів, навіть заробітних плат. Але у будь-якому разі масштаби зростання видатків саме на місто вражають. 
 
3. Тролейбуси таки будуть?

Міські депутати підтримали отримання Тролейбусним управлінням кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для купівлі нових тролейбусів. Раніше вже було заявлено, що місто планує за європейські кошти оновити тролейбусний парк, придбавши 40 нових машин. Міський голова Владислав Атрошенко вказав при цьому, що вдалося домовитися про 3-4 відсотки річних, можливість дострокового погашення боргу. Термін кредитування — 20 років з пільговим періодом до 5 років.
 
Депутати трохи поговорили для порядку, запропонували в тендерних умовах передбачити розумні терміни, щоб і чернігівські виробники змогли прийняти участь у конкурсі. Відповідно до проекту рішення, міська рада підтримала участь Чернігівського тролейбусного управління в інвестиційному проекті "Міський громадський транспорт України" і надала згоду на отримання позики Європейського інвестиційного банку в розмірі 6 мільйонів євро на закупівлю тролейбусів.

 
4. Безпечне місто. Рівняємося на Лондон

300 відеокамер протягом трьох років за більш ніж 42 мільйони гривень має бути встановлено в Чернігові протягом наступних трьох років. Ці кошти — не лише “око”, але й додаткові монітори і підключення до єдиної системи відеоспостереження. Працівники поліції поділилися інформацією: сьогодні по області вже 238 відеокамер підключені до єдиної мережі, з них в Чернігові — 59. Депутати звичайно ж погодлись витрачати кошти міста на відеоспостереження, але захотіли приймати участь у визначення місць для їх встановлення. Правка була підтримата і тепер вони або ж міські урядники будуть спільно з поліцейськими визначати місця, де ті камери розмістити.

Міські чиновники зазначають, що для якісного контролю за ситуацією в місті потрібно близько 16 тисяч відеокамер, а для того, щоб був помітний результат — хоча б тисяча-півтори. І знову ж таки, наводили приклади: в Києві вже працює 5 тисяч камер і ще тисячу встановлять до кінця року, а в Лондоні їх взагалі мільйон. 
 
5. Співфінансування капітальних ремонтів буде, але відсотки змінять

Депутати таки проголосували за зміни до Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки. Місто два роки допомагало співвласникм будинків ОСББ проводити капітальні ремонти виділяючи 80 відсотків від загальної суми витрат. Але тепер зменшує частку своєї участі до 70 відсотків. Підтримали таку ініціативу і самі ж співвласники будинків. Чому? Як стало зрозуміло з виступів на сесії, ці відсотки стали ціною за можливість будинків ОСББ та ЖБК приймати участь у програмі ремонтування в них ліфтів.
 
На сьогодні, за словами міського голови, в Чернігові 2005 багатоповерхівок, з яких 70 старші за 60 років. Навівши статистику він виступив з ініціативою в наступному році прийняти нову програму, за якою при співфінансування враховувати вік і стан будинку. Якщо він зведений до 1960 року — частка міста у співфінансуванні 10 чи навіть 5 відсотків, а далі кожен наступний рік зменшуватиме її на відсоток. Тобто, якщо 1960 рік — частка міста 10 відсотків, 1970 — 20, 1980 — 30 і так далі. Обов'язкова умова — мешканці будинку створюють ОСББ. В кінці засідання він озвучив і пропозицію від “Правого сектору” - враховувати при співфінансування також і складність та вартість робіт. 

 
6. Очистка Стрижня і реконструкція сміттєзвалища

На Програму поліпшення еологічного стану Чернігова, яка розрахована на 2018-2020 роки, деппутати передбачили більше 49 мільйонів гривень, з яких у 2018 році — майже 19 мільйонів. Левова частка цих коштів піде на очистку Стрижня і зливових вод, які туди потрапляють з вулиць міста. В наступному році планується проектування будівництва очисних споруд, на які в наступні 2 роки планується витратити майже 30 мільйонів. Це загалом наймасштабніший проект. Тим часом в наступному році найбльше грошей місто витратить на реконструкцію фільтраційних каналів на сміттєвому полігоні на “Масанах”.
 
В Програмі одні рішення, депутатів цікавило інше — наприклад впровадження роздільного збору сміття і, відповідно, заборона сміттєпроводів у багатоповерхівках. Правку, про будівництво нових будинків без них депутати прийняли. Тим часом міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що сьогодні вивчаються пропозиції польської компанії «Bioelektra» і грецької компанії «Soukos Robots», які передбачають сортування сміття на заводі, а не населенням. 
 
7. Хто на прибирання?

1385 безробітних зможуть у наступному році розраховувати на заробіток на комунальних підприємствах, серед яких ЖЕКи, Тролейбусне управління, Спецкомбінат побутового обслуговування, який займається організацією поховань, АТП-2528, яке займється вивозом та утилізацією сміття та управління праці і соціального захисту. Фінансування з міського бюджету — майже мільйон гривень. 
 
Подібні громадські роботи, звичано не постійна робота, але для багатьох непогана можливість заробити. Згідно з інформацією міського центру зайнятості, протягом 9 місяців 2017 року на обліку перебувало 6900 безробітних громадян 1650 з яких знайшли роботу, 630 пройшли професійне навчання. А от 800 чернігівців якраз і працювали на громадських роботах.


 
8. Міська варта почне конфісковувати продукти

14,6 мільйони гривень протягом трьох років місто планує витратити на боротьбу з торгівлею на вулицях, прибирання металевих гаражів та підтримання чистоти та порядку. А займатимуться цим і надалі муніципальні вартові, які й отримають вказане фінансування. В наступному році це буде майже 4 з половиною мільйони, з яких 2 з половиною — це заробітна плата 24 працівників. Майже 600 тисяч піде на демонтаж гаражів у наступному році (демонтувати один коштує 1334 гривні).

До речі, в наступному році боротьба з вуличною торгівлею стане ще жорсткішою. Варта планує купити холодильні і морозильні камери, на що передбачено 77 тисяч гривень, а отже буде і конфісковувати продукти, які продавці розкладають на асфальті. 

9. “Новий Чернігів” стане цілодобовим і цифрою!?

Телерадіокомпанія нарешті має, як у популярній рекламі, перейти на цифру. Хоча це планували зробити раніше, але поки не вийшло. На черговій сесії міської ради депутати передбачили 13 мільйонів гривень з міського бюджету саме на те, щоб телеканал нарешті став цифровим і почав транслювати свої програми цілодобово. Більша частина витрат — 6 мільйонів — запланована саме на наступний рік на отримання ліцензії і купівлю необхідного обладнання.
 
Незважаючи на перехід на цифру, деякий час канал ще підтримуватиме свою аналогову версію і глядачі зі звичайними старими антенами без цифрового приймача Т2 зожуть його дивитись. Проте як довго — питання, адже рано чи пізно, але аналогове телебачення на державному рівні все ж буде відключене.

 
10. М'ячі і сітки — спорту, зошити і ручки — освіті.

Дитячі спортивні школи що на вулиці Захисників України з базою за пішохідним човном (КДЮСШ №1) та по вулиці Ціолковського (КДЮСШ №2) з 1 вересня наступного року будуть підпорядковані Управлінню спорту. На сьогодні вони поки що залишаються у відінні Управління освіти.
 
Проти цього рішення виступили ряд громадських активістів, зокрема представники “Правого сектору”, які проводили там навчально-патріотичні заходи, а також дехто з депутатів. Одна з загроз, про яку говорили — база стане закритою і там не буде виходу до Десни. Тим не менше міський голова зазначив, що змінюється лише підпорядкування, тренерський склад і діти залишаються на своїх місцях. 
 
Насправді подібне рішення не унікальне у своєму роді. Ще минулого року міська рада вже підпорядкувала собі більшість, якщо не всі загальнодержавні спортивні товариства в місті, які й без того фінансуалися з міського бюджету. Даний крок — продовження централізації і зосередження всіх спортивних закладів і установ під крилом Управління сім'ї, молоді та спорту.
 
11. Перехід чекає на підприємців. По 350 гривень за квадрат.

Перехід по Проспекту, на ремонт якого чекали кілька років, вже використовується. А отже настав час повернути туди торговельні місця. Відповідно до змін в Методику розрахувнку вартості оренди комунальної власності, яку прийняли на сесії, у підземному переході по проспекту Перемоги, 85а  розмір мінімальної орендної плати складе 350 грн. за 1 кв. м. І відразу ж на сесії вирішили запропонувати перейти туди продавцям квітів з Центрального ринку, яким оренду їх нинішніх торгівельних місць продовжили лише до травня насупного року.

Закінчувалась сесія на не приємній ноті. Коли на засідання подають додаткові проекти рішень - це звично і більш-менш прийнятно, адже їх озвучують на самому початку сесії. Цього ж разу депутат Павло Вовк, який одночасно є заступником директора КП "Чернігівводоканал", запропонував додати до готового проекту рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок ще 9 ділянок, причому в кінці розгляду питання. І нехай це, як він сам пояснив, ділянки самого підприємства на яких розташовані артезіанські свердловини і виробничі приміщення, нехай на них є старі діючі акти, але такий спосіб прийняття рішень викликає дуже багато запитань. 

Gorod.cn.ua

Теги: сесія, бюджет, муніципальна варта, Новий Чернігів, громадські роботи, тролейбуси, відеокамери

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект