Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Прокурор просив п'ять з половиною років тюрми, а суд виправдавПрокурор просив п'ять з половиною років тюрми, а суд виправдав

Чернігівський районний суд виправдав майора Олексія Власенка. Він був заступником начальника Козелецького районного відділення поліції. На момент затримання, у березні 2016 року, тимчасово виконував обов’язки начальника. Прокуратура звинуватила його в одержанні трьох тисяч гривень неправомірної вигоди (хабара). Держобвинувач просив для Власенка п’ять з половиною років ув’язнення. І на два роки позбавити майора права обіймати посади.Власенко вини не визнав. Розповів суду, що до нього зайшов дільничний інспектор і поцікавився, як притягти до відповідальності чоловіка, який у селищі Десна скуповує у військових солярку і потім продає по 20-30 літрів. Він сказав, що відповідальності за такі дії немає. Потім дільничний ще дзвонив, казав, що є людина, яка може надати благодійну допомогу. Власенко перенаправив його у бухгалтерію. Згодом прийшов начальник ізолятора тимчасового тримання і сказав, що йому потрібно 40 літрів бензину, щоб доставити двох підозрюваних до суду. 100 літрів палива, що було виділено на місяць, вистачало на кілька днів.

Наступного дня приїхав «спонсор», поговорили. Той сказав: може надати три тисячі гривень, але за грошима треба вийти. Через кілька хвилин повернувся і поклав гроші на стіл. Власенко попросив зачекати, доки підійде черговий з бланком для оформлення благодійної допомоги. Та чоловік сказав, що нічого підписувати не буде, і швидко вийшов.

За хвилину майор почув шум у коридорі і зрозумів, що його підставили.

У кабінеті Власенка знайшли п’ять тисяч гривень. Він сказав, що то його зарплата. 2700 гривень були розкидані у внутрішньому дворі поліції під вікном кабінету. Та він стверджує, що грошей не викидав.

Дослідивши докази і заслухавши свідків, у тому числі і підприємця, суд дійшов до висновку, що докази вини Власенка відсутні. І вказав на розбіжності у заявах хабародавця. Також не взяв до уваги запис розмови між Власенком і підприємцем, бо прокурор не надав суду диск із записом, а лише протокол з розшифровкою. Плюс декілька процесуальних нюансів. Також суд ухвалив повернути Власенку заставу 110250 гривень.

«Вирок оскаржено у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам. Сторона обвинувачення представила суду достатньо обгрунтовані, одержані законним способом докази вини правоохоронця», — повідомляє прес-служба облпрокуратури.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: Олексій Власенко, суд, хабар, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект