Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський облмуздрамтеатр готується до нового сезону

Чернігівський облмуздрамтеатр готується до нового сезону

Творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка натхненно готується до початку провдення 90-го ювілейного театрального сезону. Він – особливий, адже театр готується до відзначення свого 90-річчя, і шанувальників сценічного мистецтва очікує багато чого цікавого.
Про особливості театрального сезону 2015-2016 років розповіли представники творчого колективу театру на прес-конференції, яка відбулася 17 вересня в приміщенні облмуздрамтеатру.Новий театральний сезон розпочнеться 6 жовтня музичною драмою «Циганка Аза» Михайла Старицького. Оновлену постановку п’єси, яка свого часу вже успішно йшла на чернігівській сцені, здійснила режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко.– Ця п’єса не втрачає своєї актуальності, і вона завжди цікава глядачу, тому, що створив її геніальний драматург Михайло Старицький. Особисто, це вже моя третя робота цього автора. Він вніс великий вклад в розбудову театральної справи, мови і літератури. Це особистість дуже неординарна і значна в нашому театральному житті. Тому і недивно, що ми звертаємось до цього автора. Він також займався інсценізацією різних авторів. Так, «Циганка Аза» являється інсценівкою повісті польського автора Юзефа Крашевського «Хата за селом». Це чудова повість, яка вийшла на європейський рівень визнання і перекладена на багато мов, – каже Віра Тимченко.Як повідомив художній керівник-головний режисер театру заслужений артист України Андрій Бакіров, протягом цього сезону Чернігівський драмтеатр поряд з кращими сценічними постановами минулого року запропонує глядачам декілька прем’єрних вистав. До кінця року – драма «Не плачте за мною ніколи...» сучасної української письменниці Марії Матіос у постановці режисера театру Тетяни Шумейко та вистава «Ніч перед Різдвом» за твором Миколи Гоголя. Звичайно, на Новорічні свята наших маленьких глядачів очікуватимуть казкові пригоди в Сніговому королівстві та чарівна зимова казка.

Після закінчення Різдвяних свят заплановано ще один прем’єрний спектакль – «Вій. Докударама» молодого українського драматурга Наталії Ворожбіт.
У березні 2016 року відбудеться низка цікавих зустрічей з творчими колективами у рамках 24-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі». На завершення фестивальної програми відбудеться святковий концерт, приурочений до відзначення 90-річчя Чернігівського обласного музично-драматичного театру.
Новацією цього сезону має стати проведення у Чернігові Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння», який започаткований за ініціативи драматурга Ніни Мазур та режисера, народної артистки України Ірини Кліщевської, цей фестиваль незмінно привертає увагу як глядачів, так і талановитих виконавців з багатьох країн світу.
– Наш творчий колектив завжди в пошуку. Є намагання створити для театралів і гостей нашого міста, якісь цікаві події. Я вже розмовляв з організаторами «Зеленої сцени» і пропоную, хай вони приходять до нас у зимову пору і читають вірші, співають пісні. У нас є для цього умови. Ми намагаємось зробити все, щоб в наш театр йшли всі. Чернігівщина багата талантами, про яких на жаль мало хто знає, – сказав наприкінці зустрічі Андрій Бакіров.

Більше фото тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: культура, облмуздрамтеатр, вистава, Коваль

Добавить в: