Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Віктор Медведчук продав свою частку, і тепер Юрій Гриб власник мисливського господарства «шанувальників природи». А в Карпилівці — Сергій Тігіпко?

Радио

Віктор Медведчук продав свою частку, і тепер Юрій Гриб власник мисливського господарства «шанувальників природи». А в Карпилівці — Сергій Тігіпко?

Віктор Медведчук
Найвідоміші та найкрутіші мисливські господарства області — у Козелецькому районі. Дуже вже вигідне розташування: густі ліси, берег Київського моря та й до столиці недалеко. ДП «Товариство шанувальників природи Козелецького району» за селом Данівка. Належало братам Віктору і Сергію Медведчукам (Віктор Медведчук — український політик, кум президента Росії Володимира Путіна, чоловік телеведучої каналу СТБ Оксани Марченко). Спеціалізоване мисливсько-рибальське підприємство «Деснянське» на в'їзді у село Карпилівка. Воно відносно молоде. Кажуть, що у «Деснянському» господарює Сергій Тігіпко (народний депутат, колишній віце-прем'єр-міністр України).

«У нас конкурентів немає»

На господарському дворі у «Товаристві шанувальників природи» чоловіки носять дрова. У дворі трактори, старенькі позашляховики, у клітках — собаки. Безліч господарських приміщень, гаражів. Усе працює, гуде, метушиться.
А якщо глянути через невисокий паркан, картина зовсім інша. Двоповерхові дерев'яні котеджі, гойдалки для діток, снігоходи, квадро-цикли, шикарні джипи зі столичними номерами. Все це для відпочивальників. Тут можна не тільки полювати, а й просто винайняти кімнату посеред лісу. Звичайний номер з усіма вигодами на двох коштує 400 гривень, люкс — 800. Ліцензія на добування оленя благородного коштує 16 тисяч гривень, кабана — від 4000, козулі — 3000. Загальна площа угідь — 29,5 тисячі гектарів.

У п'ятницю, 7 лютого, вільні номери у котеджі ще залишалися. Але тут явно чекали гостей. Може, Віктора Медведчука?
— Віктор був тут років сім тому. Він взагалі не мисливець. А от молодший брат, Сергій Медведчук, приїздив тижнів зо два тому. Взяв поросятко, — відповідає на моє запитання Юрій Гриб. Представляється власником господарства. Він киянин, основний бізнес — логістична фірма (організація раціонального процесу надходження товарів та послуг від постачальників до споживачів.— Авт.).

— А як же Медведчуки?

— Медведчук-молодший справді був співзасновником мисливського господарства. Нас було троє. Але з 2006 року він вийшов зі справи, — пояснює Юрій Васильович. — Коли ми зайшли, тут було пусто. Браконьєри вибили все, що тільки можна. Кілька років тому і на мене браконьєри напали. Я кілька місяців у лікарні був.

Зараз тут живуть благородний олень, косуля європейська, дикий кабан, вовк, лисиця, заєць, єнот, борсук, видра, багато бобрів. Плануємо, що з наступного року буде і риболовля. Почистили озеро, я вклав у це близько трьох мільйонів гривень.
На запитання, яка риба зараз водиться в озері, Юрій Васильович дістав мобільний і показав фото — декілька щук.

— Хто працює у вашому господарстві: місцеві, кияни?
— Різні. Місцевих я не люблю. Вони не хочуть працювати (данівці розповіли, що раніше справді брали людей з їхнього села, а зараз привезли робітників із Західної України. — Авт.).
— Яке господарство вважаєте своїм конкурентом?

— Жодне. Ніхто з нами не може конкурувати.


Юрій Гриб на фоні котеджу

Ночувати не можна. Тільки полювати

Спеціалізоване мисливсько-рибальське підприємство «Деснянське» на в'їзді у село Карпилівка. Працює з 2009 року. Утворилося на місці колишнього Межирічицького.
На високому зеленому паркані з тризубами напис: «Охороняється службовими собаками». Прохід закритий. А ворота для транспорту тільки причинені. Назустріч біжать маленькі безпородні цуценята, лащаться до ніг. Здаля видно порожні клітки. Там, кажуть, колись жили мисливські собаки. У дворі порожньо. Та й обстановка тут у рази простіша, ніж у Данівці. Величезний гараж з чотирма воротами, кілька бесідок, будинок для працівників та недобудований дерев'яний котедж. Тут, говорять, у перспективі можна буде переночувати. Але зараз таких послуг немає. Техніки у дворі теж небагато: трактор та кілька машин. Номери столичні і місцеві.

Полювати можна на кабана та лося. Лось цього року коштував від 8 тисяч гривень, кабан — від 2,5 тисячі. Індивідуальні полювання проводяться щодня за домовленістю, загінне — по вихідних.
Зайців та пернату дичину полювати заборонено, оскільки господарство розташоване на території ландшафтного парку. Площа самого угіддя — 47 тисяч гектарів. Територія простягається аж до Київського водосховища. У перспективі — риболовля. Кому належить господарство, у «Деснянському» не зізнаються. А от місцеві жителі, всі як один, кажуть: нещодавно його придбав Сергій Тігіпко. Але самого Сергія Леонідовича у Карпилівці не бачили.

— Власник зі мною не знайомився. І не зізнаються, хто там господар. Тому говорити, так це чи ні, не можу, — відповів на моє запитання карпилівський сільський голова Іван Протченко.

Помічник Сергія Леонідовича Ірина Рудко повідомила:
— Сергій Леонідович стосунку до угідь не має.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №7 (1449)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Медведчук, котедж, село Карпилівка, полювання, ДП «Товариство шанувальників природи Козелецького району», «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: