• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сергій Набоков: «Торгуємо, ремонтуємо і кадри готуємо»


Сергій Набоков: «Торгуємо, ремонтуємо і кадри готуємо»

 

Сергій Набоков: «Торгуємо, ремонтуємо і кадри готуємо»
Свого часу однією з перспективних в області вважалася Бобровицька райспоживспілка. Але з розвалом Радянського Союзу почався занепад і споживчої кооперації. Розпалися споживчі товариства, закрили ресторан «Дружба», а двоповерховий універмаг майже розібрали. Лише через кілька років підприємці відновили його роботу – відкрили в ньому кілька торговельних точок. У Носівці ж, на противагу сусідам, кооператори зберегли торговельну мережу. В 90-х роках спорудили сучасний торговельний центр, який нині став окрасою архітектурного ансамблю центру міста. Працює ресторан «Українка», де ПП «Світлана Вовк» разом із оптово-торговельною базою відремонтували три зали, водогін і систему опалення.

– Яка сьогодні райспоживспілка? Що зроблено для її успішного розвитку?
– запитую в голови правління, досвідченого працівника галузі Сергія Набокова.
– Наше торговельне підприємство – це чотири споживчі товариства, 10 діючих крамниць, три підприємства громадського харчування, кондитерський цех. Оновлюємо торговельну мережу, придбали 10 холодильних вітрин, 5 електронних вагів, стільки ж морозильних ларів, 6 книжкових вітрин.
Працює ринок «Кооператор», хоча ще багато треба зробити для його благоустрою. Надаємо послуги реалізаторам. Оновили матеріально-технічну базу. За власні кошти відремонтували м’ясний та молочний павільйони, придбали холодильну камеру, 14 вагів. Для зручності продавців облаштували територію і в’їзди на ринку на торгові місця. Замість традиційних торговельних рядів встановили 100 контейнерів. Окрім ринку, капітально відремонтували і оновили 7 торговельних об’єктів, розширили орендну площу «Торговельного центру». Газифікували дві крамниці Рівчак-Степанівського споживтовариства (голова правління, ветеран галузі Валентина Рубель). У котельнях замінили обладнання на більш сучасне, з вищим коефіцієнтом корисної дії.
Через високу ціну на газ решту торговельних точок перевели на тверде паливо й електрообігрів.
Наш головний об’єкт – «Торговельний центр». Реконструювали і добудували підсобне приміщення. Ввели в експлуатацію понад півтисячі квадратних метрів виробничої площі. Тут орендує торговельні місця 81 підприємець. За місяць вони сплачують майже 100 тисяч грн, які використовуємо для оновлення матеріально-технічної бази і ремонту.

– Розкажіть, будь ласка, про фінансовий стан галузі.
– Споживча кооперація працює прибутково. Товарообіг за минулий рік становив 14 млн 525 тис. грн, сплачено 1 млн 441 тис. грн податків, середня заробітна плата – близько 2 тис. гривень. Не маємо кредиторської заборгованості та заборгованості до позабюджетних фондів. Вчасно виплачуємо заробітну плату. Кооперативні підприємства співпрацюють із фізичними особами з числа своїх працівників, що дало можливість зменшити штрафні санкції, забути про крадіжки.

– Сергію Михайловичу, свого часу у всіх селах району збудували добротні крамниці, які й досі слугують населенню. Але щоб підтримувати їх у належному стані, потрібні, напевно, немалі кошти?
– Так. Це одне із головних питань у роботі правління. Ним безпосередньо опікується мій заступник із питань будівництва, член правління Володимир Губар. Його робота на видноті. Проведено ремонт і опорядження фасадів «Торговельного центру». Полагодили сходи на другий поверх, облаштували туалет. Біля крамниці «Продукти» (завідувачка Надія Федченко) відкрили літній майданчик, де можна перекусити.
У співпраці з підприємцем Олексієм Маринякою відновили роботу крамниці в селі Козари, вклавши 40 тис. грн інвестицій у його ремонт. До кінця року ще замінимо електрообладнання, покрівлю, на що заплановано 70 тис. грн.
Відкрили крамницю «Промтовари» у селі Рівчак-Степанівка, де провели внутрішні опорядкувальні роботи, замінили електрообладнання. Завершили оновлення магазину в районі цукрозаводу.
У планах – ремонти крамниць на вокзалі та вулиці Ніжинський Шлях.

– Успіх будь-якої справи залежить від досвідчених кадрів. Як їх готуєте?

– У торговельній мережі працює 70 осіб, із яких 4 мають вищу освіту (закінчили Полтавський університет економіки і торгівлі) і 36 – вищу базову (Чернігівський кооперативний технікум). Кожен основну роботу поєднує з сумісництвом. У кооп¬універмазі один фахівець – це й економіст, і касир, і спеціаліст із кадрових питань. Кожен працює так, як вимагає сьогодення. Продавців готуємо за допомогою індивідуального навчання. Проводимо профорієнтаційну роботу серед випускників, співпрацюємо з навчальними закладами споживкооперації. Із жовтня 2008 року діє молодіжна організація. Її члени роботу поєднують з навчанням.

– Профспілкова організація райсподживспілки (голова Світлана Дорошенко) – одна з кращих, неодноразово була нагороджена Почесною грамотою Укркоопспілки. Як із нею співпрацює правління?
– Дотримуємося виконання галузевої угоди. Кооператори підприємства торік перерахували 0,3 відсотка від фонду оплати праці на рахунок профспілки, що дозволило оздоровити частину своїх працівників.
Пайовики витримали соціально-економічні труднощі, несвоєчасні виплати зарплати, зберегли цілісність споживчої кооперації.
Правління докладає зусиль, аби ефективніше організовувати торговельне обслуговування населення і якнайповніше задовольняти його потреби.
Користуючись нагодою, щиро вітаю колег із професійним святом. Бажаю всім чималих здобутків у цій важливій для нашого суспільства справі, здоров’я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

Микола Кохан, тижневик «Деснянка вільна»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Набоков, ринок, «Деснянка вільна», Микола Кохан

Добавить в:
 
 


Центр Комплект