Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » У Перелюбі ловлять Інтернет, хто де може

У Перелюбі ловлять Інтернет, хто де може

 



Серед населених пунктів Корюківської громади, які найчастіше зустрічаються у зведеннях про дронові атаки, є і Перелюб. У селі періодично вибухає, спалахують пожежі. Одна з останніх (у листопаді) була майже в центрі, неподалік ліцею.

Крім місцевих, у ньому навчаються діти з навколишніх сіл, зокрема з Прибині та Білошицької Слободи. Раніше там були свої дев'ятирічки. У Слободі двоповерхова, найновіша серед шкіл громади: зведена у 1992 році. А в ній всього три десятки учнів. Школу в Слободі закрили ще до повномасштабного вторгнення. Згодом така ж сама доля спіткала й Прибинську.

— Дітей возили на уроки в Перелюб. Зараз усі (у ліцеї — майже сотня школярів) на дистанційному навчанні, — каже очільниця відділу освіти Корюківської міськради Ірина Наумчик. — Навчаються з дому, коли є можливість, бо в нас нерідко повітряні тривоги тривають по 10 і більше годин.

Крім тривог, через влучання по прикордонній інфраструктурі в громаді постійні перебої зі світлом, мобільним зв'язком, Інтернетом.

— Де ситуація з організацією навчального процесу найкритичніша?
— У Шишківці. Це село всього за 10 з лишком кілометрів від кордону з рф. Туди доходять сигнали російських операторів. А щоб зловити Київстар чи Водафон, треба шукати зони покриття. Проблематично навіть викликати «швидку» і пожежників, не кажучи вже про навчання.

Разом з тим у Шишківці, як повідомили в старостаті, 19 дітей віком від 6 до 18 років.

— Кожен шукає спосіб, як бути на зв’язку, — каже Ірина Володимирівна (принагідно мені згадалися знайомі за соцмережами світлини Лариси Надточей з Іванівки Семенівської громади, на якій діти навчаються, сидячи на дереві — тільки так тут можна користуватися Інтернетом). — У таких же самих умовах і вчителі. Але уроки проводяться, виконані завдання перевіряються, контроль успішності учнів здійснюється.

Запитую, наскільки змінилося через воєнні виклики ставлення школярів до навчання.

— У всіх по-різному. Хто хоче і прагне чогось досягти в житті — вчиться попри всі виклики.

Джерело: газета "Гарт", Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: освіта, інтернет, дистанційне навчання

Додати в: