Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові відкрили меморіальну дошку Кастусю Калиновському

У Чернігові відкрили меморіальну дошку Кастусю Калиновському

 

Боровся за свободу та рівноправність, закликаючи до об’єднання проти спільного ворога, що співзвучне із цінностями демократії та волелюбності українського народу. У Чернігові встановили меморіальну дошку на честь Кастуся Калиновського — національного героя Польщі, Білорусі та Литви, публіциста й одного з лідерів Січневого повстання 1863–1864-го років проти російського імперіалістичного гніту. Тепер на фасаді гуртожитку на вулиці Калиновського можна прочитати цитату діяча білоруською мовою та ознайомитися з короткою біографічною довідкою.Нагадаємо, рішення про встановлення меморіальної дошки виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив на засіданні 19-го червня. Гроші на її виготовлення виділив благодійний фонд «Вільна Білорусь», який ібув ініціатором увіковічення співвітчизника.

Над дошкою ж встановили флагштоки. Прапори, що майоріли під час відкриття, пошила вдова Народного Героя України, етнічного білоруса Дмитра Рубашевського з позивним «Ганс». Воїн загинув 2022-го під час боїв поблизу села Ізюмське, на межі Харківської та Луганської областей.

Освятив меморіал Кастуся Калиновського настоятель Гарнізонного храму святого Івана Воїна ПЦУ Євген Орда. Священнослужитель зачитав молитву білоруською мовою.

Одним із найвідоміших військових угруповань білорусів у складі ЗСУ є полк імені Кастуся Калиновського, сформований у березні 2022-го року, спочатку як батальйон. Добровольці брали участь у боях за Київщину, а зараз протистоять ворогу на сході та півдні. Підтримка військових, а також поширення інформації про внесок білорусів у захист суверенітету й територіальної цілісності України — один із напрямів роботи благодійного фонду «Вільна Білорусь».

Додамо, рішення щодо перейменування вулиці та провулку, що були названі іменем полковника, Героя Радянського Союзу Сергія Смирнова, на честь Кастуся Калиновського депутати та депутатки міськради ухвалили на позачерговій, 37-ій сесії, 8-го лютого. Це є частиною системної роботи з очищення міста від топонімів, що пропагують російську імперську або радянську ідеологію. Наразі місто планує подальше перейменування вулиць і шукає можливості встановлення нових інформаційних стендів.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Калиновський, дошка, меморіальна, Білорусь

Добавить в: