Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Держаудитслужба блокує ремонт приміщення Господарського суду Чернігівської області, вартістю 45 мільйонів гривень

Держаудитслужба блокує ремонт приміщення Господарського суду Чернігівської області, вартістю 45 мільйонів гривень

 На фото Господарський суд Чернігівської області  після ракетного удару росіян по центру Чернігова 19 серпня 2023 року, фото РБК-Україна

Команда громадської організації «Агенція міських ініціатив» моніторить об’єкти відбудови соціальної інфраструктури. Серед 13 таких об’єктів є й приміщення господарського суду, що зазнало ушкоджень у лютому 2022 року та під час ракетного удару по центру Чернігова у серпні 2023 року.

Керівництво Господарського суду Чернігівської області повідомило «Агенції міських ініціатив», що вартість ремонту складає майже 45 мільйонів гривень. При цьому, за їх словами, фінансування на ремонт немає.

Разом із тим у грудні 2023 року відбулась процедура відкритих торгів та був визначений переможець — Дочірнє підприємство «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК».

За словами експертки з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Анастасії Моцак, на сайті Прозоро міститься результат моніторингу закупівель Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.

«На думку Держаудитслужби, в документах неправильно порахований об’єм будівельного сміття для утилізації, є розбіжності щодо посад працівників, невчасно сформована довідка про притягнення відповідальної особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості. Відтак Держаудитслужба зобов'язала Господарський суд Чернігівської області вжити заходів щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов'язань за договором. Господарський суд, своєю чергою, звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з проханням визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області про результати моніторингу процедури закупівлі», — пояснює експертка з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Анастасія Моцак.

Разом із тим Господарський суд у своїх документах зазначає, що право на скасування торгів існує лише на стадії до завершення процедури торгів, а не після, тобто на стадії укладання договору з переможцем. Дата початку моніторингу Управлінням 20 грудня 2023 року, а 15 грудня 2023 року було опубліковано протокол про переможця аукціону.

Чернігівський окружний суд у березні 2024 року скасував висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, визначивши його протиправним.

Але Управління Північного офісу Держаудитслужби подало апеляцію, розгляд якої почався у червні цього року. Тобто бачимо, що ця ситуація значно вплинула на замороження робіт по договору.

Gorod.cn.ua за матеріалом «Агенції міських ініціатив»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Держаудитслужба, ремонт, суд, УкрСіверБуд

Добавить в: