Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Школа мистецтв ім. Любомира Боднарука в Чернігові відсвяткувала 20-річний ювілей

Школа мистецтв ім. Любомира Боднарука в Чернігові відсвяткувала 20-річний ювілей

 

Осередок творчості з 20-річною історією. Чернігівська міська школа мистецтв ім. Любомира Боднарука святкує ювілей. Прийняла у себе гостей музична школа №1 ім. Стефана Вільконського. Тут провели звітній концерт “Україна – це світло”, на якому колективи демонстрували музичні, хореографічні, сценічні та образотворчі навички. Попри близькість до ворожого кордону та постійні загрози повітряних тривог, викладачі працюють і готують талановитих дітей, якими пишатиметься місто і вся Україна. Принагідно у день свята відвідав захід в. о. очільника Чернігова Олександр Ломако. Він привітав творчий колектив школи із річницею, подякував за кропітку працю і вручив почесні відзнаки.– Я подивився виставку щойно перед входом, чудові картини, чудові роботи дітей, неймовірно виконання цієї пісні. І дійсно, щойно прозвучало, і в афіші, яка у вас в руках, написано «Україна – це світло». Так і є, Україна – це світло. Світло обов’язково, і так буває завжди, перемагає темряву, а ворог, який запускає по нам ракети, намагається знищити нашу інфраструктуру, знищити наших людей і зробити, щоб тут була темрява. Вони не розуміють, що насправді темрява там, а світло, воно завжди переможе, – зазначив в.о Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Наразі у школі мистецтв навчаються 800 учнів, які показують високі результати та є призерами різноманітних всеукраїнських і міжнародних конкурсів, з них – 23 отримують стипендію Чернігівського міського голови. Школа продовжує розвивати творчі таланти та відкриває можливості для учнів та учениць.

– Всі аспекти дозволили нам продовжувати навчальну діяльність, розвивати колективи, розвивати нові напрямки, займатися творчістю на такому високому рівні. І навіть в цьому концерті, у цій концертній програмі, у нас є багато презентацій і нових напрямків. Багато років в школі, наприклад, не було духового відділу і взагалі цього направлення. Це пов’язано з особливостями приміщення нашого, але ми в цьому напрямку ми маємо здобутки. Сьогодні молодий керівник колективу Павло Шевчук представить саме цей напрямок. І другим номером у нас буде квартет флейтистів. Ми дуже пишаємось, – розповіла директорка Чернігівської міської школи мистецтв ім. Любомира Боднарука Олена Савченко.

Школа налічує 9 філій у різних куточках Чернігова, 2 з них, за сприяння міської влади, відкрилися вже після початку повномасштабного рашистського вторгнення. Викладачі розповідають, головна їхня мета – дати психологічне розвантаження своїм вихованцям та вихованкам і показати, що, попри все — життя триває.

– Ми спонукаємо їх боротися з негативними думками, з негативними почуттями, з депресіями, з травмами. Багато дітей, хто втратили житло, вибігли в тому, що було. І все це на дитячі маленькі хрупкі плечі лягло. І наше завдання – якомога більше зараз приділяти увагу мистецтву і через нього лікуватися, лікувати душу, – каже , викладачка образотворчих дисциплін в Чернігівській міській школі мистецтв імені Любомира Боднарука Оксана Гриньова.

Діти розповідають, ходять в школу із задоволенням, адже тут не тільки опановують різноманітні навички, а й проводять весело час та знаходять нових друзів.

– Я приїхала з Семенівки, я теж там навчалася, але зараз я виїхала, щоб тут теж грати, і мені тут дуже подобається грати на скрипці та в ансамблю теж. Викладачі дуже добрі, вони вчать нас грати дуже гарно і за це я отримала друге місце, – сказала скрипалька Іванна.

– Мені подобається їздити по різним містам і конкурси різні приймати, виступати, багато чого ще. На скрипці грати, в ансамблі теж подобається дуже сильно, – пояснила скрипалька Марія.

За два десятиріччя понад 1200 учнів та учениць отримали мистецьку освіту в навчальному закладі. Чимало випускників продовжили свою творчу діяльність та досягли значних висот: стали керівниками відомих українських колективів, видатними та визнаними музикантами.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, ювілей

Добавить в: