Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Єдиному центрі надають допомогу постраждалим чернігівцям

У Єдиному центрі надають допомогу постраждалим чернігівцям

 

Відновити пошкоджене житло та отримати грошову, юридичну або психологічну підтримку. У міському палаці культури запрацював Єдиний центр допомоги тим, хто постраждав від ракетних ударів, які російські війська завдали по Чернігову 17-го квітня. Це результат оперативної співпраці міської влади з міжнародними партнерами. Нагадаємо, в. о. очільника Чернігова Олександр Ломако того ж дня провів зустріч з представниками міжнародних та українських організацій, які з перших годин трагедії зголосилися надати свою підтримку.– Для того, щоб отримати допомогу, що стосується грошової допомоги, то вона передбачається мешканцям, але саме тим мешканцям, житло яких було пошкоджено, або які отримали травми, або, на жаль, якщо є загиблі в родині. Тому цих категорій людей ми запрошуємо, які отримають тут і консультацію, і допомогу в усіх напрямках, які вони потребують, – зазначила начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій ЧМР Наталія Хольченкова.

Для того, щоб оформити допомогу із собою необхідно мати основні документи: паспорт, ідентифікаційний код, IBAN картки, а також підтвердження про проживання в тому чи іншому приміщенні, або, наприклад, договір оренди. Вже в перші хвилини роботи єдиного центру допомоги прийшло чимало чернігівців.

– З іншої сторони зайшла, аж вікна відкриті, сквозняк, мусор на підлозі, на столі, на кухні, в залі. Я стала закривати, а воно не закривається. Склони розбиті, рами не побиті, але ці замки, що закривають, воно вирвало, – розповіла чернігівка Валентина.

– У спальні якраз кровать застеляла і прилетіло, в общем, трьохкімнатна квартира, всі окна, балкон весь розтрощений і сталося, що стали виглядати, всі збігалися в підвал бігти, тому що думали, що ще щось буде прилітати .І от так і вийшло, що ми в такому стресі. Пльонкою окна позаклеювали. А як далі буде? Хочемо, щоб була допомога, тому що треба закривати окна, бо холодно в квартирі. Ось так, – додала Валентина.

– У нас винесло всі вікна, балконну раму пошкодило, пошкодило міжкімнатні всі двері, пошкодило… Звичайно, у нас там натяжні стелі, то вони теж потяглися за цим усім. І дуже багато, дуже великий об’єм ремонту, на жаль. На щастя, збереглося життя, і я хочу висловити співчуття всім загиблим. Сподіваюсь, що ті, хто отримав травми, вони видужають, а ті, хто мають пошкоджені квартири, відновлять їх, – сказала чернігівка Інна.

За словами Наталії Хольченкової, наразі близько 10-ти організацій долучилися до ініціативи. Зокрема, у міському палаці культури вони реєструють на отримання багатоцільової грошової допомоги поранених, а також тих, чиє житло певною мірою зазнало пошкоджень чи було зруйноване.

– Розмір допомоги складає 3600 гривень на особу і розрахована вона на три місяці. Наша організація виплачує відразу одним платежем. Допомога розрахована для людей, які фактично проживали чи проживають в житлі, яке було пошкоджено. І це підтримка на їхні поточні нужди, не обов’язково на ремонт, на те, що найнеобхідніше на даний момент, – повідомила фахівець проєкту грошової допомоги у французькій гуманітарній організації ACTED Людмила Пазиненко.

– У нас однакова, скажімо так, модальність допомоги з іншими організаціями і розділення по адресах в координації з міською радою відбулося для того, щоб ми не робили накладок і не давали одну та саму допомогу одними та самими бенефіціарам. Тому ми поділилися на зони реагування між партнерами і сьогодні відкрили пункт реєстрації на цю допомогу, – каже координатор Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» Дмитро Янчук.

Єдиний центр допомоги працюватиме до 24-го квітня включно. Однак, постраждалі чернігівці зможуть одержати необхідну допомогу навіть після завершення роботи центру. Для цього їм потрібно буде звернутись до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради, там нададуть відповідні консультації та поради.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: постраждалі, ракети, центр, підтримка

Добавить в: