Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителям віддалених громад дуже важко добиратись до райцентрів

Жителям віддалених громад дуже важко добиратись до райцентрів

 

Питання, як добратися з віддалених громад до районних центрів, по­чало набувати гостро­ти одразу після адмі­ністративно-територі­альної реформи 2020 року, коли на Чернігів­щині замість 22 райо­нів залишилося 5. Адже належного автобусно­го сполучення не бу­ло. Повномасштабне вторгнення відсунуло розв’язання цієї про­блеми. Та вона нікуди не поділася.На Сосниччині нала­годжувати регулярне тран­спортне сполучення з новим райцентром — Корюківкою — почали минулорічної зи­ми. У кінці лютого зусиллями селищної ради та Корюківської РДА запрацював авто­бусний маршрут Сосниця — Корюківка (через Мену). Пе­ревізником стало Сосницьке автотранспортне підприєм­ство. Автобус курсував дві­чі на тиждень — понеділка­ми і четвергами. Але так три­вало тільки до осені — спер­шу автобус став виходити на маршрут лише понеділками, а на початку грудня перевіз­ник взагалі скасував рейс.

Пояснив: він — економічно невигідний, бо мало пасажи­рів.
— Це тому, що автобус возив тільки жителів Сосниці, — висловлює думку зем­ляків староста Східного старостинського округу грома­ди Тетяна Гончаренко. — Для людей із сіл був дуже не­зручний графік.
Згідно з ним відправ­лення із Сосниці — о 6.30. Добратися до цього часу в селище виходило не в усіх. Люди пропонували зміни­ти маршрут — щоб авто­бус їхав через села (зокре­ма через Лави, Бреч), але перевізник на це не при­став. Тож люди знову доби­раються в Корюківку (біль­шість — у лікарню), як і рані­ше: хтось винаймає автівку, хтось їде до Мени і там че­кає автобуса до райцентру, витрачаючи на дорогу мало не пів дня.

Як розв’язують пробле­му в Понорницькій грома­ді (Коропщина), цікавлюсь в очільника ТГ Віктора Іващенка. Звідси до райцентру (Новгорода-Сіверського) — понад 60 км.

— Днями після тестуван­ня запрацював спеціальний маршрут. Виїзд — із Радичева. Дорогою мікроавто­бус забирає пасажирів се­ми сіл нашої громади (Іванькова, Крисок, Деснянсько­го, Покошичів, Понорниці, Авдіївки, Шаболтасівки) і чотирьох населених пунктів Новгород-Сіверської (Лоски, Блистови, Стахорщини, Троїцького). У Вербу, Осьмаки і Мезин заїжджа­тиме, коли будуть замовлен­ня. Варто тільки зателефону­вати водієві.

З одного кінцевого пунк­ту до другого, враховуючи велику кількість зупинок, мі­кроавтобус доїжджає за 2,5

години. Рейси — вівторками і четвергами. Вартість про­їзду для всіх однакова — 50 грн.

— Пасажирів вистачає? — запитую водія Петра Никипорця.

— Половина місць (усьо­го їх 18) пустувала тільки в перший день. Далі — всього 2-3. Було навіть по 20 і біль­ше пасажирів.

Приміський (соціальний) автобус міськради, який від­рядили до віддалених сіл Корюківської громади, по­ки що працює в режимі тес­тування. Маршрутів — п’ять: до Домашлина, Буди, Рибинська, Рейментарівки, Олександрівки. Усього охоплено 15 сіл. На сьогод­ні проїзд для жителів громад безкоштовний.

«Він тимчасово сплачу­ється платниками податків Корюківської громади, — на­голошують у міськраді. — Перевезення поки що на нере­гулярній основі — двічі на мі­сяць у визначені дні».

— За наявності пасажи­рів обіцяють рейси кожного тижня і на постійній основі, — говорить староста Рибинська Геннадій Помаз. — На­ше село за 30 км. від райцен­тру. Раніше люди добира­лись туди попутними марш­рутками — за 100 гривень в один кінець.

А коли не було місць, якщо не можна було відкладати поїздку, доводилося викликати таксі — з’їздити до Корюківки і назад коштує 500 гривень, — додає Ната­лія Юденко, староста Рейментарівки, ще одного (во­но теж за 30 км.) віддаленого села громади.

Чи стануть ці проекти ус­пішними, покаже час.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, Короп, Корюківка, маршрут, автобус, перевезення

Добавить в: