Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Депутати Чернігівської міської ради розповіли, як допомагають військовим

Депутати Чернігівської міської ради розповіли, як допомагають військовим

 

На минулій сесії Чернігівської міськради було прийнято Програму забезпечення діяльності та виконання доручень виборців депутатами на 2024 рік у новій редакції. Тепер можна направляти кошти депутатського фонду не тільки на потреби населення міста, але й на підтримку ЗСУ. Також збільшилась сума фонду з 50 до 100 тисяч гривень. Але деякі депутати вже давно перетнули цю межу допомоги в 100 тисяч гривень, використовуючи власні кошти та донати.Про волонтерську діяльність Ігора Мандровного переконливо розповідає його сторінка на FB. Тут можна побачити замовлення від воїнів на необхідне їм, фотографії “посилок” воїнам, звіти про відправлене, пости про обмін інформацією, де й що можно придбати для воїнів. Тут проходять збори коштів на волонтерську карту, яка, між іншим, видається після оформлення її в банку та податковій інспекції. Де можна знайти для придбання каску, будівельні матеріали, амуніцію, дрони, рацію, тепловізори, москітні сітки - для Ігора це не проблема, тому що волонтерською діяльністю він займається з 2014 року, маючи офіційний статус волонтера, досвід та надійних помічників. На фронті знаходяться його родичі та знайомі, від яких він дізнається про їхні потреби.

Правда, не виставляє Ігор подяки від військових підрозділів, замовлення яких він задовольнив.

- Зараз я відправляю на фронт сім дронов. До кожної посилки добавляю ящик цукерок та смаколиків, які вони замовляють, - посміхається Ігор.

Солодощі хлопцям на фронт також передає його сестра Юлія, яка зараз живе в Австрії та кожного місяця передає в Чернігів гуманітарну допомогу, на зібрані гроші вивозила на відпочинок дітей, які постраждали від війни.

- Постійно мені “донатять”, серед інших, депутати міськради Юлія Лобачова та Руслан Волок, - повідомив Ігор, - Також знаю, що волонтерством займається В'ячеслав Летута.В'ячеслав Летута на запитання про його волонтерську діяльність відповів:

- Так, я займаюсь волонтерською діяльністю, та я б не хотів широко це афішувати.

Але сторінка в FB “Благодійний Фонд В'ячеслава Летути” красномовно розповідає про його підтримку ВСУ.Взагалі ж волонтерська робота різноманітна, включає в себе, в тому числі, законодавчу діяльність, яка направлена на покращення умов для ВСУ, як це робить депутат від “Европейської солідарності” Ірина Соломаха. На минулу сесію вона винесла звернення міськради до Кабінета міністрів щодо нового законодавства, яке ускладнює ввоз гуманітарної допомоги в Україну. В складі благодійного фонду "Захистимо Україну" Ірина з першого дня війни проводить системну роботу з міжнародними фондами та посольствами Канади, Ізраїля, Австрії, США, та знаходить шляхи для допомоги від них. Найближчими днями від посольства Австрії в місто прибудуть генератори, а представники Французької благодійної асоціації LIOUBA LORR UKRAINE, з яким досягнута домовленість про допомогу, доставлять в Чернігів більше двох тонн медичного обладнання, у тому числі засоби для реабілітації поранених військовослужбовців.Волонтерська діяльність Регіни Гусак тісно переплетена з життям її родини, з колективом Чернігівського навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами № 2 Чернігівської міської ради, який вона очолює, з її виборцями, які висловили їй довіру вдруге, з безліччю знайомих. Від чоловіка, який служить у ЗСУ, вона знає про потреби воїнів. Дочка і тоді ще майбутній зять передали зібрані до весілля гроші на придбання автомобіля ЗСУ.

- Шкода, звичайно, що не було шикарного весілля, зате їх зусиллями збережено життя воїнів, - каже з цього приводу Регіна.


Днями вони передадуть у військову частину потужний генератор, придбаний за 89 тисяч гривень. Для тероборони Чернігова, яка на даний момент розширює поле своєї діяльності та встановлює харчоблок, придбали та незабаром передадуть морозильну камеру. Регіна користується власною, напрацьованою нею інформаційною базою, до якої входять контакти з командирами військових частин, воїнами, волонтерами, які самі їй донатять та розшукують те, що замовили військові. Сама вона закупівлями не займається та перевіряє справжність поданих їй замовлень, передає їх за актом, оскільки несе за них відповідальність.

Наразі вона працює з одним із благодійних фондів, який допомагає людям, чиє житло було зруйновано. У набір, який отримують постраждалі, серед іншого, входять каремат, спальник, ковдра, і вони часто передають їх ЗСУ.

- Я думаю, що зараз немає українців, які не допомагають ЗСУ якимось чином, залежно від своїх можливостей, – каже Регіна. - Наприклад, ми готуємо та передаємо у військові частини випічку, яку готуємо у печах, встановлених прямо тут, на території Центру. Коли нам знадобилася начинка для смаколиків, то після звернення до знайомих ми протягом тижня завантажили подвал банками з варенням. До речі, вчора передали до 1-ї танкової бригади випічку і шкарпетки, зв'язані нашими друзями.

Така підтримка ЗСУ – продовження історії, коли в перші дні вторгнення вони влаштували пункт підтримки на своїй території, недалеко від якої велись бої. Тоді три польові кухні годували дві з половиною тисячі оборонців. За ті місяці мужньої підтримки воїнів ЗСУ Регіна Гусак нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та медаллю «За оборону Чернігова».

- І я впевнена, що всі депутати Чернігівської міськради підтримують ЗСУ якимось чином, тільки не всі афішують це через різні обставини, - говорить вона.Розмова з депутатом міськради Мариною Семененко відбулася під стінами міськради на акції з умовною назвою “Гроші на ЗСУ”.

- Ми пропагуємо нашу ідею про те, що на потреби ЗСУ потрібно давати якнайбільше грошей, якщо цього року ми не зробимо ривок на фронті, то в майбутньому нам буде сумно. Ми пропонували одну третину надходжень до бюджету передавати до спеціального фонду ЗСУ, який би займався закупівлею техніки для ЗСУ, але ця пропозиція не підтримана. Потрібно також враховувати, що, за словами Олександра Ломаки, міськрада отримала донатів від міжнародних донорів на 750 млн. гривень. Згідно з результатами аудиту, які свідчать про те, що за два роки повномасштабного вторгнення “зникло” з бюджету 2,3 млрд. гривень, можна припустити, що ця сума - цілком реальні втрати, які могли б поступити на потреби ЗСУ.

- Безумовно, ЗСУ треба допомагати, але й місто треба підтримувати?

- Я думаю, що цього року питання підтримки ЗСУ стоїть особливо гостро, і ми маємо направити максимум грошей на ЗСУ. Це не страшно, якщо якісь потреби міста будуть перенесені на наступний рік.

За мої кошти ми купили автомобілі, багато дронів та екіпірування всім, хто звертався. Щодо моєї фінансової допомоги, за 2022 рік я задекларувала та передала на потреби ЗСУ 2 млн. 600 тисяч гривень, у 2023 році така сума буде меншою, близько мільйона, але така тенденція у всіх.На фото Роман Старіков крайній справа

На сесію прибув зі служби в Нацгвардії Роман Старіков, в недавньому минулому він був директором ДНТНЗ "Чернігівський професійний будівельний ліцей”. Коли він по своїй иніціативі в квітні 2023 року пішов служити, то припускав, що зможе виконувати депутатські повноваження. Так і трапилось. На сесію Роман прибув, щоб підтримати запропоновані міськрадою програми допомоги ЗСУ.

- Я хочу подякувати моїм колишнім колегам, керівникам комунальних підприємств міста за придбання своїм коштом та передачу підрозділам декількох систем РЕМ. Але вони просили не називати їх імена. Ну що ж, буде наша перемога, тоді все стане на свої місця.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військові, допомога, депутати, Летута, Соломаха, Семененко, Мандровний, Старіков, Гусак

Добавить в: