Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Олександр Ломако прокоментував звіт Держаудитслужби по аудиту чернігівської міськради

Олександр Ломако прокоментував звіт Держаудитслужби по аудиту чернігівської міськради

 

Розпродати землі під зеленими насадженнями і підвищити податки для бізнесу. «Феєричні» пропозиції в звіті Держаудиту. Гучні заяви про виявлені порушення на 2,3 млрд грн та неефективну господарську діяльність - не що інше як фільчина грамота. Саме так в. о. чернігівського міського голови Олександр Ломако назвав звіт Держаудитслужби за результатами аудиту Чернігівської міської ради у своєму дописі на власній сторінці у Facebook.
Надалі цитуємо мовою оригіналу.


Ще одна невдала спроба дискредитувати роботу місцевої влади, дезінформувати суспільство і вислужитися перед замовниками з центру. Під час загальноміської наради проаналізував справжні результати так званого аудиту громади.

Результати - шокуючі. Як і пропозиції горе-аудиторів.

Лише кілька прикладів, які руйнують міф про 2,3 млрд «збитків». Отже:
  • На думку аудиторів, 170 млн бюджет міста втратив, бо підприємцям не підвищили під час війни плату за землю. Пропонують збільшити її на 6%. Гарна пропозиція, нічого не скажеш. Давайте підприємців, які залишилися після бойових дій відновлювати тут свій бізнес і працювати, обкладемо додатковим податковим навантаженням, щоб у них не залишилося сумнівів при прийнятті рішення виїхати звідси. Ми на це не підемо, бо розуміємо в яких складних умовах зараз працює місцевий бізнес. А ось аудитори пропонують збільшити податки під час війни.
  • Нарахували, що можемо втратити 807 млн від зелених зон: Ялівщини (580 млн) збитків, Глушевського , Урочище «Святе», міського парку. Немає землі - нема збитків, виходить так? Пропонуєте продати?
  • Порахували як втрачені вигоди пільги на землю комунальним підприємствам (намалювали 25 млн), органами державної влади (15 млн), військовими частинами (4 млн)!!!, які нас захищають. Також до цих збитків дорисували кошти, які чернігівцям нараховують як субсидію на оплату оренди власних земельних ділянок приватного сектору;
  • Податкова виставила чернігівським підприємцям рахунки податкової заборгованості на суму 183 млн. Аудитори зарахували їх як наші персональні збитки. Вдумайтеся: податкова (орган державної влади) виставляє рахунки, які з різних причин не сплачені, а збитки аудит нараховує Чернігівській міській раді.
  • Програма трансформації громадського транспорту (на дорогах нові машини, середньої та великої місткості, з чітким графіком руху), на думку аудиторів, неефективна, отже - збиткова. Те, що ми зараз регулюємо роботу всіх перевізників і вони працюють на наших умовах, очевидно, “програє” хаотичним послугам, які надавалися консервними банками, до війни.
Ще про «неефективні управлінські рішення», на думку аудиторів, і що нам не треба було робити:
  • Відновлювати розбитий армією рф трансформатор на ТЕЦ. Виходить, можна було містян залишати без світла і тепла.
  • Не можна було купувати жодного медичного обладнання для міських лікарень (всі витрати за ці два роки зафіксовані в звіті як «збитки»).
  • Так само до розділу «збитки» занесли 26 млн, які місто витратило на облаштування спостережних пунктів навколо Чернігова, що напряму відноситься до обороноздатності. Як «збитки» також вказані кошти, що місто витратило в 2021 році на встановлення дитячих та спортивних майданчиків на підставі того, увага, що там не наклеєні інвентаризаційні номерки.
  • От вам і 2,3 млрд виявлених порушень. Ще раз - землі пропонують продати, податки підвищити, спостережні пункти розібрати, медичне обладнання не купувати. Замовники цього «звіту» зрозумілі, мета їхня також. Тільки питання, в чиїх інтересах це робиться? Точно не в інтересах громади Чернігова та держави Україна.
Нагадаю вам, як кілька місяців тому ці ж аудитори заблокували своєю перевіркою роботу єдиного в країні виробника високоточної зброї. А тепер, виходить, роблять спроби паралізувати ціле прикордонне місто? Так що це може бути, як не підігрування ворогу?

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Ломако, про звіт Держаудиту

Добавить в: