Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 8-річна чернігівка Богдана Рибалко наколядувала на дрон для військових

8-річна чернігівка Богдана Рибалко наколядувала на дрон для військових

 

Днями 8-річна чернігівка Богдана Рибалко з допомогою Об’єднання добровольців «Бо можемо» передала 1-й окремій танковій Сіверській бригаді FPV-дрон. Його дівчинка наколядувала у сусідів та... в Інтернеті.На фото зліва направо: Андрій Галюга, Богдана і Анна Рибалки, Ігор Мандровний

— Богданка навчається у школі N29 — ті й же, де і наш відомий маленький волонтер Сергійко Мороз. Ось минулого року і сказала, що теж хоче якось допомогти військовим, та, на жаль, співати, як Сергійко, не зможе — немає в неї такого голосу. Тоді вирішила пожертвувати на потреби захисників усі свої гроші, які збирала на велосипед, — розповідає мама Богданки Анна Рибалко. — Їх ми віддали Ігореві Мандровному, який постійно збирає гроші на закриття потреб захисників.

Цього ж року під час різдвяно-новорічних свят Богданка вирішила колядками сама заробити на FPV-дрон. Ми розуміли, що це щонайменше 15 тисяч гривень. На цю суму й орієнтувалися. Живемо в приватному секторі, тож спочатку хотіли просто пройтися по сусідах, але їх не так уже й багато, тож потрібна сума навряд чи назбиралася б. Тоді ми вирішили додатково зробити оголошення про збір на дрон на моєму ютуб-каналі (Аня веде канал для поціновувачів рукоділля. — Авт.), все-таки аудиторія більша.

Богданка розуміла, що просто колядками уваги людей не привернеш, тож вирішила додати туди свою фішку — гру на сопілці.

— Навчатися гри на сопілці донечка почала всього три місяці тому, але вирішила ризикнути. Дуже старалася, щоб це було гарно, щоб музика підходила до її колядки. Ми зняли відео й виклали його на канал. І це спрацювало. Усього за чотири дні Богданці вдалося зібрати потрібну суму, — радіє Анна. — Ігор допоміг нам сконтактуватися з волонтерами «Бо можемо», вони закупили запчастини і зібрали дрон. І ось він уже поїхав до хлопців.

Дрон краще за велосипед!

— А як же велосипед?


— Зараз головне — Перемога, — посміхається Богданка. — Тож нехай цей дрон нищить ворога. А велосипед у мене ще буде. Потім.

20 лютого Богданці виповниться 9 років. І вона уже зараз думає, як і це свято перетворити на допомогу для військових.

— Донечка вирішила знову придумати щось цікаве, щоб зібрати гроші, додати туди подарункові і задонатити, — каже Анна.

— Я захоплююся дітьми, які зараз допомагають нам, дорослим, підтримувати військових. Захисники — наш щит, тож, на мою думку, кожен має докласти максимум зусиль, щоб у них було все необхідне. І чудово, коли це розуміє навіть малеча. Значить у нас росте правильне покоління, — говорить голова ОД «Бо можемо» Андрій Галюга.

Волонтери об’єднання самі роблять дрони вже не перший місяць. Донатами на запчастини їм допомагають усі небайдужі.

— Хтось може виділити суму на цілий дрон, як Богданка, хтось — на частину. Тут важлива кожна копійка, — говорить Андрій. — Адже ми закуповуємо запчастини і потім уже складаємо дрони вручну. Точної кількості наших дронів, які поїхали на передову, не скажу, бо їх не рахували, але це точно понад сто. Плануємо працювати так і надалі.

Доєднайтесь до цієї потрібної справи, задонативши на банку (номер картки банки — 5375 4112 0927 8261), — і частинка вашої допомоги буде в одному з дронів від «Бо можемо».

Джерело: газета "Гарт", Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дрон, Галюга, Рибалко, Мандровний

Добавить в: