Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівська область на другому місці в Україні за кількістю хворих на ботулізм

Чернігівська область на другому місці в Україні за кількістю хворих на ботулізм

 

Найнебезпечнішим захворюванням, яке виникає після вживання продуктів, що містять ботулінічний токсин – є ботулізм. Ботулотоксин, який виробляє бактерія Clostridium botulinum – є одним із найсильніших серед усіх відомих біологічних отрут. Смертельна доза для людини становить усього 0,3 мікрограма. При цьому відрізнити продукт із вмістом токсину від звичайного доброякісного зазвичай неможливо. Іноді токсиноутворення в консервній банці може проявитися «бомбажем» (здуттям) завдяки газоутворенню при життєдіяльності мікроорганізмів. Але в більшості випадків розпізнати ботулотоксин у продукті ніяк не можна – ні за смаком, ні за запахом, ні за зовнішнім виглядом.В’ялена, копчена та солона риба, гриби домашнього консервування, м’ясні та рибні консерви і домашня ковбаса є основними продуктами, які потенційно можуть містити ботулотоксин. В Україні випадки ботулізму спричинені переважно споживанням в’яленої риби домашнього приготування.

Читайте також:

23-річна Анастасія Криволап з Любеча ледь не померла від ботулізму. Вакцину дістали через замміністра охорони здоров'я


34-річний Володимир Дрозд може померти через відсутність сироватки від ботулізму (ОНОВЛЕНО)

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Чернігівська область в 2023 році знаходилася на другому місці за кількістю випадків захворюваності на ботулізм (захворіло 8 осіб, з них 1 дитина). За останні 5 років на території області щороку реєструвались випадки захворювань серед населення, за цей період захворіло 38 людей, з яких померло – 4.

Враховуючи особливості ландшафту, а саме: наявність великої кількості річок, озер, ставків, наша область знаходиться в зоні значного ризику. Основним продуктом, що призводить до ботулізму, є в’ялена непатрана риба, виготовлена в домашніх умовах або придбана в місцях стихійної торгівлі.

Саме тому генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром Чепурним було прийнято рішення про підготовку та проведення інформаційної кампанії серед населення регіону. Ініціатива підтримана Чернігівською обласною державною адміністрацією, до її реалізації долучені органи виконавчої влади та громадські організації .

Джерело: cnobldses.gov.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ботулізм

Добавить в: