• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 34-річний Володимир Дрозд може померти через відсутність сироватки від ботулізму (ОНОВЛЕНО)


34-річний Володимир Дрозд може померти через відсутність сироватки від ботулізму (ОНОВЛЕНО)

 

До реакції сайту Gorod.cn.ua звернулась 55-річна Валентина Володимирівна Мезь, через вкрай небезпечну ситуацію, яка трапилась з її молодшим 34-річним сином Володимиром Дроздом. Чоловік 5 травня скуштував самостійно виловленої та засоленої річкової риби. Наступного дня 6 травня, коли він перебував на роботі йому стало дуже зле. Почали бігати очі, відчув запаморочення, його хитало. Оскільки він за освітою ветеринар - почав вживати мінеральну воду, аби викликати блювання, але від цього легше не стало.

Його колега терміново відвіз його додому, - родина Дроздів проживає в мікрорайоні Коти і о другій половині дня «швидка» доставила його до 2-ї міської лікарні. Через деякий час Володимир перестав самостійно дихати і його підключили до апарату ШВЛ.

Як повідомили родину лікарі - сироватка від бутулізму, - в області на даний час відсутня. Є 4 дози в Запоріжській області, але через свята її зможуть доставити лише після 10-го травня. До цього часу на думку Валентини Володимирівни її син може і не дожити.

Оновлено 08.05.2021

8 травня наш кореспондент зв’язався з Валентиною Мезь, яка розказала, що 7 травня близько 16.00 анотоксин ботулінічний, який прибув з Запорізької області через добу, після того, як її син потрапив до реанімації, нарешті було йому введено. Володимир прийшов до тями, але все ще не може самостійно дихати. Лікарі сказали, що на покращення його стану потрібно ще 2-3 доби, та попросили докупити лікарських препаратів в аптеці. Також чоловіка дозволено годувати через зонд зрідженою їжею.
Жінка також розповіла, що побувала вчора на нараді в Обласному управлінні охорони здоров’я при ОДА і повідомила, що на ній в тому числі був присутній відсторонений від своєї посади Петро Гармаш, якому вона надала контакти сумських медиків. Гармаш домовився, що сьогодні зранку, 8 травня туди виїде спеціалізований автомобіль, який привезе до Чернігова ті дози канадського анотоксину, строк давності використання яких добігає кінця.

Сподіваємось, що Володимир Дрозд в найближчий час почне дихати самостійно. На фото родина Дрозд: Володимир, Наталя, Данило та його сестричка Зоряна

Вчора знайомим родини, якім вдалося оперативно зв’язатися з директором лікарні №2 Володимиром Кухарем - він скинув СМС, що сироватку буде доставлено сьогодні. Валентина дзвонила на «гарячу лінію» МОЗ, але там після 18.00 працює автовідповідач, який повідомляє, що робочий час оператора - закінчено.

Сьогодні, 7 травня препарат так і не прийшов. Кухар на роботі був відсутній. Майже об 11.00 Валентину та її невістку Наталю прийняв медичний директор установи Якунін Валерій Михайлович, який сказав, що потрібно звертатися до керівника Чернігівського обласного центру громадського здоров’я Володимира Олексійовича Тарасовського. Також він вказав, що російський анотоксин, який є значно дешевшої від канадського - 2800 грн., проти 96 000 гривень, - не сертифіковано МОЗ України, через бойові дії на Сході і вводити його пацієнту не можна, навіть, якщо б він був наявності. Але раніше наші лікарі його постійно використовували для лікування від ботулізму.

Проте лікарі сказали, що якщо такий препарат знайдеться (він доставляється на Україну лише контрабандним способом), то рідним Володимира потрібно буде підписати документ, яким вони надають згоду на введення цього анотоксину. Пані Валентина розказала, що в неї є родичі в Білорусі, які готові привезти російський анотоксин, але бояться, що їх не пропустять з ним через кордон, а якщо і вдасться його провезти потайки з порушенням закону, то черга на кордоні може бути такою, що буде вже запізно.

Наш кореспондент зв’язався з Володимиром Тарасовським, який повідомив, що в цьому році анотоксину від ботулізму дали 3 флакони на область, і всі вони були використані ще в квітні місяці для пацієнтів 2-ї міської лікарні. Про що мова йшла в цьому матеріалі.
Також Володимир Тарасовський повідомив, що обдзвонює зараз всі лікарні України, аби знайти анотоксин для Володимира Дрозда. Тарасовський сказав, що сироватку потрібно перевозити у спеціальній термосумці з дотриманням температурного режиму, але який час може зайняти транспортування препарату, якщо він знайдеться у віддаленій від Чернігівської області - не повідомив. І додав, що їх зона відповідальності - вакцинація від ковіду, МОЗ про відсутність в області анотоксину і що через це склалась критична ситуація повідомляли, але відповіді поки не отримали.

За нашою інформацією в обласній лікарні в реанімаційному  відділенні обласної лікарні на апараті штучної вентиляції легень зараз також знаходиться жителька Коропського (за старим адміністративним поділом) району. Жінка також  скуштувала рибу (ляща), заражену збудником ботулізму. ЇЇ стан нині дуже і дуже загрозливий.

Ми звернулися до ДП "Укрвакцина" МОЗ України", де нам повідомили, що на даний час 4 флакони канадського анотоксину у області, що є найбільш наближеною до Чернігівської знаходяться у Сумах, а саме у сумській Обласній інфекційній клінічній лікарні ім.З.Й. Красовицького. Три з них втратять термін придатності вже у липні 2021-го року і їх бажано використати, оскільки препарат дороговартісний. Ще один - зі свіжим строком придатності.

Також нашому виданню повідомили, що в ДП "Укрвакцина" в курсі цієї ситуації, вона тягнеться вже від учора, і вони здивовані бездіяльністю Управління охорони здоров’я області при Чернігівській ОДА, оскільки без їх вказівки лікарня не надасть ні родичам ні Чернігівському обласному центру громадського здоров’я ці препарати від ботулізму. За процедурою саме управління або департаменти при ОДА згідно наказу Міністерства охорони здоров’я несуть відповідальність про перерозподіл, зберігання, використання та доставку анотоксину, особливо в екстрених випадках. Також нам повідомили, що нещодавно подібні ситуації, як з Володимиром Дроздом були в Харкові і Дніпрі і їх департаменти охорони здоров’я спрацювали блискавично - доставили препарати пацієнтам посеред ночі.

Оскільки 27 квітня начальника обласного управління охорони здоров'я Петра Гармаша відсторонили від виконання обов'язків, ми попросили з’єднати нас зі Здор Аллою Іванівною, яка зараз є т. в.о. начальника обласного управління охорони здоров'я. Судячи зі спілкування з приймальнею Управління, - вони не в курсі ситуації, а в Алли Іванівни сьогодні заплановано 2 наради. І додали, що раніше подібними питанням опікувався Гармаш і вирішував їх досить оперативно.

Ми в свою чергу попросили терміново передати Аллі Здор інформацію про наявність анотоксину в Сумах та зробити все, що від неї залежить, аби його можна було транспортувати до Чернігова, якщо там дійсно ще є залишки станом на 7 травня.

Пізніше Валентина Мезь повідомила нас, що лікарі сказали 35-річній дружині Володимира, що він протягне максимум 2-3 доби без цього препарату. А між тим у родині двоє діточок - 9-місячна Зарина та 9-річний Данило, який навчається у другому класі 28-ї школи. Також Тарасовський їй сказав, що анотоксин начебто вислали вночі з Запорізької області, яка знаходиться на відстані 700 км. від Чернігова, але нам він цю інформацію не підтвердив і додав, що можливо прокоментує доставку після 19.00. А завідувачка чернігівським інфекційним відділенням Світлана Ворона сказала Валентині Мезь, що анотоксин з Запоріжжя начебто очікують з годину на годину. 

В ДП "Укрвакцина" МОЗ України" нам повідомили, що родичі можуть забрати анотоксин самостійно, в термосумці, яка тримає 2-8 градусів тепла, мінусові температури для транспортування не потрібні, але потрібно щоб сумська лікарня перед їх виїздом отримала офіційний запит на видачу анотоксин від Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА. Також там сказали, що 7-валетний канадський анотоксин набагато краще від російського і завдяки йому пацієнти, які знаходились на межі життя і смерті одужували.

Наш портал  зв’язався з медичним директором сумської Обласної інфекційної клінічної лікарні ім.З.Й. Красовицького Троцької Іриною Олександрівною. Жінка вислухавши нашу розповідь повідомила, що це просто злочин втрачати дорогоцінний час на доставку анотоксину з Запоріжжя, якщо в них є цілих три дози:
 
- На базі нашої лікарні є одна доза цього препарату зі свіжим терміном придатності, а ті у яких термін сплине у липні - знаходяться в Конотопі та Глухові. Була ще одна в Ромнах, але її вже витратили. Батькам цього чоловіка необхідно терміново приїздити до Конотопу, ми їм звичайно передамо препарат, оскільки мова йде про людське життя. Також вашому керівнику управління охорони здоров’я при ОДА потрібно звернутися з відповідним запитом до Бутенко Сергій Павлович - начальника управління охорони здоров’я Сумської області. Але папери паперами, а приїздити потрібно вже зараз, якщо вони хочуть врятувати свого сина. 

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дрозд, ботулізм, анотоксин, Тарасовський, Мезь, Здор, Гармаш, Кухар, "Укрвакцина"

Добавить в:
 
 


Центр Комплект