Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Безпека освітнього середовища — безпека майбутнього України

Безпека освітнього середовища — безпека майбутнього України

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ 7 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив Концепцію безпеки закладів освіти, яка передбачає нові підходи до пожежної безпеки, охорони дитсадочків і шкіл із залученням поліції охорони, організації пропускного режиму, відеонагляду тощо. Згідно з нею, безпеку освітніх закладів комунальної та державної форм власності відтепер забезпечуватиме поліція охорони. А це означає, що малята у дитсадочках, школярі та студенти перебуватимуть під надійним захистом найкращих професіоналів, які десятиліттями доводять свою відданість народу України.

На сьогодні 78 % від усіх працюючих навчальних закладів Чернігівщини оснащені мобільними тривожними кнопками, і це допомагає батькам почувати себе впевненіше, відправляючи дітей на навчання. Але фізична присутність поліцейського у школі дає безліч додаткових переваг. Саме тому, керівництвом держави за участі Міністерства освіти і науки України, МВС та Національної поліції запроваджується проект «Офіцер служби освітньої безпеки». 15 січня стартує перший етап реалізації проекту, а саме перепідготовка діючих правоохоронців для несення служби у школах. 29 січня понад 400 поліцейських з усіх структурних підрозділів НПУ стануть до виконання обов’язків у заклади середньої освіти, які наближені до зони бойових дій – це Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Рівненська та Сумська області.

Детальніше про переваги постів фізичної охорони розповідає Ігор Іванович Магдибор, начальник Управління поліції охорони в Чернігівській області, полковник поліції:



"Безпека дітей — наш головний пріоритет. Оберігаючи їх, ми захищаємо наше майбутнє. Тривожна кнопка — це необхідний мінімум, який повинен бути у кожному закладі, де навчаються діти. Але ми хочемо дати якомога більше безпеки та спокою родинам Чернігівщини.

Пост фізичної охорони може оперативно вирішувати низку проблем. Наприклад, не допускати сторонніх осіб у заклад, наглядати за порядком під час уроків та перерв, контролювати, щоб діти не залишали периметр школи. У випадку “замінування” правоохоронець чітко знатиме, що ніхто підозрілий не заходив на територію об'єкту. Це зекономить багато часу працівникам ДСНС, вони зможуть швидше провести обстеження, і навчальний процес не страждатиме. Під час тривоги поліцейський допоможе організувати переміщення дітей в укриття та контролюватиме, щоб вони його не покидали.

Зараз Чернігівщина забруднена вибухонебезпечними предметами і, на жаль, ніхто не може навіть приблизно сказати, скільки зброї знаходиться в руках недоброчесних громадян. Тому пропускний контроль, який співробітники поліції охорони здійснюватимуть на вході за допомогою металодетектора, - це важливий безпековий захід, який допоможе вберегти дітей від дій дорослих зловмисників або наслідків власних пустощів.”


Тількі найкращі поліцейські будуть працювати з дітьми. Спершу вони пройдуть медичний огляд, перевірку психологічного здоров'я та фізичної форми, а потім — курс спеціалізованого навчання у Вінницькому вищому професійному училищі Департаменту поліції охорони.

Ми живемо у часи великої війни, і наші діти знаходяться у зоні підвищеного ризику 24/7. Тому для забезпечення максимальної безпеки маленьких та юних здобувачів освіти, поліція охорони активно співпрацює з Управлінням освіти та науки Чернігівської ОДА, представниками ювенальної поліції УПД ГУНП та ГУ ДСНС в Чернігівській області. Нещодавно на спільній нараді було презентовано алгоритм дій у разі ризику нападу або безпосереднього нападу на заклади освіти. Також було запропоновано у кожному навчальному закладі створювати з педагогів команди реагування. Було домовлено у найближчі строки організувати навчання, спільні для рятувальників, освітян та правоохоронців.

Бо тільки разом, об'єднаними спільними діями ми можемо захистити найдорожче!

Управління поліції охорони в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Управління поліції охорони в Чернігівській області, безпека освітніх закладів

Добавить в: