Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Пекарівському окрузі чекають морозів, через неможливість перебратись через Десну

У Пекарівському окрузі чекають морозів, через неможливість перебратись через Десну

 

Тут (у складі округу, крім Пекарева, — Кнута, Синютин, Костирів) уже більш ніж тиждень не пра­цює переправа через Десну. На самому початку зи­ми поромом ще перевозили через річку і пасажирів, і транспорт. Тепер він на приколі. Альтернативою був човен. Його ми могли за­пустити в роботу через 10 хвилин після заявки на переправу, розповів один із поромників — Ан­дрій Дудко.Він та інший приватний підприємець — Юрій Притика орендують пором у громади. Човен зробили і подарували землякам благодійники. За­звичай на ньому перевозять місцевих жителів із ве­лосипедами — на них люди пересідають після пере­прави і їдуть далі. Та в сніг на двоколісному далеко не заїдеш. Тож останнім часом пасажирів не було.

Зараз не перевозять і човном. Тож якщо людям тре­ба в Сосницю, вони змушені добиратися в об'їзд через Новгород-Сіверську громаду. Це майже 100 км.

— Хліб, продукти підприємці доставляють, але їх доводиться чекати. Як «швидку». З медичною до­помогою виручає фельдшер із Шабалинова Ко­ропської громади. Витрати на бензин компенсує наш фермер Микола Швед. Завдяки йому і доро­ги в селах почищені, — говорить староста Тамара Степаненко.

Потерпати людям доведеться, поки мороз не скує криги — тоді можна буде переходити Дес­ну по льоду. Іншого виходу немає: до найближчого мосту (він з’єднує Мале та Велике Устя — села ці­єї ж громади) — понад 40 км. Добратися до ньо­го проблематично та й перейти на протилежний бе­рег непросто — міст був підірваний на початку повномасштабного вторгнення, його ще не відновили.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Десна, переправа, Пекарів, човен

Добавить в: