Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині зносять радянські постаменти

На Чернігівщині зносять радянські постаменти

 

Від «нарешті це сталося — треба, щоб і сліду не залишилося» до «не на часі — іде війна» — такою була реакція жителів Мен­щини на рішення останньої сесії міськра­ди щодо списання з балансу (зі знесенням постаменту) пам’ятника Леніну.Фото - ілюстративне

Раніше цього зробити не можна було, пояснюють у міськраді, через те, що де­монтаж пам'ятника був неофіційним — у 2014-му Леніна просто завалили. У резуль­таті поліція відкрила кримінальну справу, і, - поки тривало розслідування, цього кому­нального майна чіпати не дозволялось.


Недавно справу закрили, тож демон­таж буде продовжено. Мармуром, яким постамент обклали у 2013 році, планують укріпити пам'ятник Тарасу Шевченку.

Така ж, як у менян, була реакція і в мешканців Сновщини у відповідь на де­монтаж пам’ятника земляку — Миколі Що­рсу — у Києві, встановлений ще 1954 року.

У процесі декомунізації його не раз нама­галися знести. Після того як пам’ятник був пошкоджений (у 2017-му кінь залишив­ся без однієї ноги), навколо нього встано­вили синьо-жовтий банер. У цьогорічному листопаді уряд ухвалив рішення про де­монтаж, і 9 грудня він був здійснений. Збе­рігатиметься пам'ятник у Державному му­зеї авіації ім. Антонова.
Не залишилося пам'ятників начдиву й у Сновську.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: постаменти, Мена

Добавить в: