Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У 2024 коштів на ремонти доріг у громадах Чернігівщини уже не буде?

У 2024 коштів на ремонти доріг у громадах Чернігівщини уже не буде?

 

Яким би парадоксальним це не здавалося, та в прикордонні, яке постійно обстрілюється ворогом, зараз набирають темпів ремонтні роботи. У Городні це реконструкція дороги на вулиці Незалежності.На фото ремонт вул.Незалежності у Городні

— Проблемна ділянка в районі дев'ятиповерхівки та мосту через річку багато ро­ків створювала людям ма­су незручностей. Житловий будинок свого часу був зда­ний в експлуатацію без тро­туарів і благоустрою приле­глої території. Недалеко від нього — природний крутий схил до Десни з вузькою дорогою. Пересуватися ним — особливо під час ожеледи­ці — небезпечно і для водіїв, і для пішоходів. Під час роз­ливів річки руйнуються і міст, і асфальтне покриття. Через просідання ґрунту була пошкоджена теплотраса, яка веде до міської лікарні, — по­яснюють у міськраді необхід­ність ремонту.

Наголошують: рекон­струкція була в планах ще до початку повномасштабного вторгнення. Але встигли ли­ше виготовити проект. Майже два роки він залишався тільки на папері. Нещодавно було прийняте рішення приступи­ти до його реалізації — пла­нується відновити міст, зро­бити водовідведення, троту­ари, покласти асфальт. Обі­йдеться це в понад 3 міль­йони гривень.

Чимало містян вважають: у воєнний час такі витрати на благоустрій міста, від якого до російського кордону на­впростець немає і 30 кіло­метрів, недоцільні.
“Сьогодні відремонтує­те, а завтра розбомблять”, — кажуть і в Новгороді-Сіверському, де якраз приступи­ли до заміни дорожнього по­криття на центральній площі, продовжуючи ремонт, роз­початий ще в мирний час. На асфальтування, розмітку, но­ві дорожні знаки тощо пла­нують витратити близько 6 мільйонів 700 тисяч гри­вень (понад 4 мільйони з них — державне фінансування, решта — з місцевого бюдже­ту).

Проведення ремонтів, без яких, на думку частини жителів, можна було б обі­йтися, передавши кошти ЗСУ, у міськрадах пояснюють од­наково: у 2024-му на такі ре­конструкції не буде грошей. Адже в нинішньому жовтні Верховна Рада прийняла рі­шення, згідно з яким ПДФО від зарплат військовослуж­бовців, прикордонників і по­ліцейських ітимуть не в міс­цеві бюджети, як було до цьо­го, а в державний бюджет — у результаті казна кожної гро­мади суттєво збідніє. Скажі­мо, Новгород-Сіверської — майже на 40 млн. грн. Тож остання реальна можливість завершити проекти благо­устрою громад — саме за­раз, коли ще є чим платити.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонт, дороги, Городня, прикордоння

Добавить в: