Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Боєць, який отримав поранення голови на Донеччині Віталій Шумей повернувся на реабілітацію до України

Боєць, який отримав поранення голови на Донеччині Віталій Шумей повернувся на реабілітацію до України

 

Підтягує руки та заворушив ногами — боєць Віталій Шумей, який отримав поранення голови на Донеччині, повернувся на реабілітацію до України з Іспанії, де його перед цим прооперували.

Про це  сповістило "Суспільне Чернігів" з посиланням на  батька Віталія Сергія Шумея.На фото Віталій Шумей невдовзі після поранення

За словами батька, стан Віталія вже кращий. Завдяки реабілітації він почав до себе підтягувати руки, а сьогодні (8 листопада, — ред.) заворушив ногами.

"На реабілітації ми перебуваємо місяць, але по протоколу нам її будуть продовжувати. В реабілітацію входить терапія, фізіотерапія, логопед. Все що є — все роблять".
Він також додав, що лікування оплачує ФК "Шахтар" до самого одужання Віталія.

Як повідомила волонтерка Ірина Тимофєєва на своїй сторінці в Faсеbоok до України батько з сином вирушили 1 листопада. Віталій проходитиме лікування у реабілітаційному центрі "Модрічі".

"У вересні сталося різке погіршення. Був епілептичний напад і стан Віталія повернувся на початок шляху після операції в Іспанії. Це важливо, не на початок стану в Україні, а саме післяопераційний. Сім місяців в Іспанії. Іспанія зробила все можливе. Іспанські лікарі передали покроковий анамнез, як лікувався Віталік та яка його динаміка була. Тобто наші лікарі бачать, як було ліпше і яким був провал", — написала Ірина Тимофєєва.
Нагадаємо, Віталій Шумей втратив можливість пересуватися, говорити та самостійно їсти. У серпні 2022 року під Авдіївкою він отримав мінно-вибухову травму і перелом черепа з обох сторін. Переніс три операції на голові, лікувався у Дніпрі, Києві, потім у Чернігові. Поруч із бійцем весь час перебував батько, який читав йому вголос книжки, а ще повідомлення від людей з побажаннями одужати.

18 березня командира зенітно-ракетного комплексу реанімобілем доставили на лікування до Іспанії. Дорога до Барселони зайняла майже 40 годин. Транспортування поранений Віталій переніс без ускладнень.

В лікарні за кордоном бійця прооперували. Там Віталій сказав свої перші слова в лікарні Барселони. Вони були більше адресовані до батька.

"На питання "Можна я зроблю?" він відповів:" Так, папа". А на питання "Що ти будеш воду чи сік?", відповів "Сік"".Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шумей, поранений, реабілітація

Добавить в: