Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Бюджет Чернігова-2024: пів мільярда на ЗСУ, решта — на ремонт дахів у закладах освіти, медобладнання для лікарень та заміну каналізаційних колекторів

Бюджет Чернігова-2024: пів мільярда на ЗСУ, решта — на ремонт дахів у закладах освіти, медобладнання для лікарень та заміну каналізаційних колекторів

 

АКТУАЛЬНО На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьомого листопада було розглянуто проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік. Головні статті витрат — підтримка ЗСУ, говорить в.о. міського голови Олександр Ломако. Туди спрямують до 500 млн грн.

— Це дуже суттєво, тому що весь бюджет розвитку міста Чернігова 862 млн грн,зазначає Ломако.

Підтримка ЗСУ:

 • 160 млн — пряма допомога військовим частинам;
 • 105,4 млн — на придбання техніки та всього необхідного, згідно із запитами військових із подальшою передачею на частини;
 • 97 млн грн — покращення напрямку реабілітації Захисників та Захисниць (ремонт відділень реабілітації в міських лікарнях, придбання спеціального медобладнання);
 • 20 млн грн — на матеріальну допомогу членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.
Крім того, під час розподілу залишків бюджету-2023 буде можливість виділити ще мінімум 100 млн на допомогу за цими напрямками, говорить Олександр Ломако.

Решту коштів міського бюджету у 2024 році планують розподілити між відбудовою, підтримкою інфраструктури, соціальними питаннями та утриманням міста.

— Це просто підтримка інфраструктури, щоб місто не почало деградувати на очах. Без цього Чернігів не виживе, я переконаний. Сумно приймати такий бюджет, тому що хотілося, щоб місто йшло вперед і мало більше можливостей, зокрема, підтримати військових. Це бюджет виживання і нам потрібно наступний рік просто прожити, сподіваючись, що у нас буде більше можливостей, - говорить в.о. міського голови.

Нижче про роботи, виконання яких заплановано профінансувати у 2024-му з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.Перш за все, мова про освіту

Цей напрямок залишається серед пріоритетних. У 2024 році важливо профінансувати наступні види робіт та послуг, для підтримки сфери освіти:
 • харчування дітей (118 млн грн);
 • ремонт дахів у дитсадках №2, 32, 60, 65, 76 та школах №12, 28, 32;
 • облаштування укриттів (7,3 млн грн);
 • облаштування предметних кабінетів у ліцеях №1, 12, 15, 22 (12 млн грн);
 • ремонт вхідної групи в школах №15, 16, 34;
 • модернізація харчоблоків у школах № 1, 3, 11;
 • виготовлення проєктної документації школи на 1200 місць в мікрорайоні Подусівка;
— Будувати її в наступному році ніхто не буде, але проєкт — це серйозна робота, яка займе не один рік. Потім під цей проєкт можна буде залучати й міжнародних донорів, просити й державну допомогу,пояснює в.о. міського голови Чернігова.
 • продовження ремонту школи №19 (закладається 20 млн грн при потребі 50);
 • заходи протипожежної безпеки, аби школи №1 та 20, могли й надалі працювати;
 • відновлення вбиралень в школах №32, 33, гімназії № 31 та дитсадку №32;
 • і т.д.
— Тут нічого зайвого немає, лише підтримка функціонування закладів, тоді, коли ми повинні направити на цей напрямок у п’ять разів більше, — говорить про можливості бюджету і підтрику сфери освіта у наступному році Олександр Ломако.

Сфера ЖКГ

На цей напрямок вперше за багато років виділяються значно менші кошти, а це і утримання міста та доріг, і ремонт мереж критичної інфраструктури. В планах зробити наступні важливі для міста проєкти.

Шляхопровід на Масани

Важливо вирішити питання і зі сполученням мікрорайону Масани.

— Найбільший проєкт, який ми хочемо зробити у наступному році, це шляхопровід на Масани. Там велика проблема для населення всього мікрорайону, оскільки існуючий шлях має низьку пропускну спроможність і там завжди затор. А кількість населення продовжує збільшуватися. Загалом на цей проєкт планується 57 млн грн, оскільки я думаю він потрібний для міста,говорить Ломако.

Крім того, закладаються кошти, 3 млн грн, і на проєктування шляхопроводу для мікрорайону Шерстянка, а також 2 млн грн для проєктних робіт мосту через Стрижень.

Ремонт водопровідно-каналізаційних мереж

 • співфінансування для реалізації проєкту будівництва каналізації у приватному секторі — 10,3 млн грн;
 • каналізація на просп. Миру;
 • водопровід на вул. Полуботка;
— Там одна із найбільших аварійних ділянок для КП «Чернігівводоканал» і застаріла комунікація. Якщо ми її не зробимо, в якийсь момент вся центральна частина міста залишиться без води, зазначає Ломако.
 • колектор на вул. Гетьмана Полуботка— О. Молодшого;
 • колектор на вул. Глібова.
— Ми закладаємо 80 млн грн, при потребі 260 млн грн. Проситимемо співфінансування з державою. Якщо колектор по вул. Глібова не зробимо, то мікрорайон Масани буде без води і без каналізації. Це питання стратегічне і питання безпеки міста. Його не можна не робити,пояснив в.о. міського голови.

Медицина

Передбачаються за проєктом бюджету-2024 і кошти на зміцнення матеріально-технічної бази медичної галузі Чернігова, говорить Олександр Ломако. Перш за все, зміцнення системи реабілітації — ремонт профільних відділень та придбання відповідного медобладнання (35 млн грн).

В планах також придбати й інше обладнання, на загальну суму 85 млн грн:
 • магнітно-резонансний томограф для міської лікарні №2;
 • рентген-апарат для міських лікарень № 3 та 4;
 • УЗД апарат для пологового будинку.
Також закладаються кошти на ремонті роботи медзакладів міста, включаючи утеплення, укриття та протипожежну безпеку — 25 млн грн.

Важливо зазначити, що на реалізацію перелічених вище проєктів вплине рішення народних депутатів про внесення змін до Бюджетного кодексу, якими ПДФО від військових планують забрати з міських бюджетів.

Бюджет Чернігова у 2024 році має отримати 800 мільйонів гривень саме з цих податків. Без них ситуація буде критичною, каже Ломако.

- Якщо законопроєкт на повторному читанні набере голоси й це буде проголосовано, в Чернігові всі ці проєкти, які були перераховані, включаючи підтримку ЗСУ, включаючи відновлення мереж, комунікацій, підтримка освіти, придбання медичного обладнання – у нас на це не буде грошей, тому що якщо з 860 мільйонів гривень бюджету розвитку забрати 800 – то зрозуміло, що за 60 мільйонів ми не зробимо того, що планували. Коли будемо дивитися залишки, можливо за рахунок залишків якусь частину року проживемо,
- сказав у коментарі журналістам Суспільного в.о. міського голови.


Пресслужба Чернігівської міської радиХочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік, Підтримка ЗСУ, Освіта, Сфера ЖКГ, Безпека, Ремонт водопровідно-каналізаційних мереж, Медицина

Добавить в: