Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівські дитячі поліклініки отримали достатню кількість доз вакцини від кору

Чернігівські дитячі поліклініки отримали достатню кількість доз вакцини від кору

 

В Чернігові активно проводиться вакцинація від кору, випадки якого виявлені в Україні. Сімейні лікарі та педіатри інформують пацієнтів. Активно пропонують отримати щеплення від кору та інших хвороб, що передбачені в календарі щеплень, особливо враховуючи обставини: після тривалої відсутності чернігівські поліклініки нарешті отримали препарат.Роман Поляков заступник медичного директора КНП "Сімейна поліклініка" ЧМР:

- Починаючи з зими до середини літа вакцина була 10-15 доз, нам їх давала періодично розподілом. Вакцини не було не тільки в Чернігові, навіть по всій Україні. Сама вакцина якісна, це американський виробник, вона перевірена, стандартизована, як у нас, так і в Європі. Вона дуже гарно переноситься, якихось побічних дій ми не спостерігали.

Деякі батьки навіть зверталися, цікавилися, коли з'явиться вакцина від кору. І тільки 24 липня заклади охорони здоров'я Чернігова отримали близько 1000 доз для тих дітей, які мають пройти вакцинацію від кору за календарем щеплень - у 12 місяців і ревакцинацію у 6 років. Ольга - мама трьох дітей, всі вони вакциновані.

Зараз щеплення проводять не лише тим, кому час робити це за календарем, а й тим, хто пропустив терміни вакцинації. Лікарі запевняють, що вакцина високої якості.
Кір - дуже контагіозна хвороба, тобто після контактування з хворим 9 з 10 контактних осіб можуть захворіти, причому незалежно від місця спілкування. Якщо носій хвороби перебуватиме не у школі чи дитсадку, а в торговельному центрі чи дитячому майданчику, то діти, які не матимуть щеплень також будуть інфіковані. При цьому перебіг хвороби на першому етапі важко відрізнити від звичайної ГРВІ, а от ускладнення та наслідки - важкі. Серед ускладнень можуть бути: пневмонія, гострий гнійний отит, а саме найгірше - коровий енцефаліт, після якого дитина може залишитись інвалідом, якщо ще виживе.

До винайдення вакцини від кору ця інфекція вражала майже всіх у дитячому віці, чимало випадків закінчувались летально. Специфічного лікування нема - організм або впорається і виробить природний імунітет, або ні. Тільки вакцинальні компанії зменшили кількість кору в світі, але це циклічна хвороба і в країнах з низьким рівнем вакцинації можуть виникати періодичні спалахи раз на 4-5 років.

Минулий спалах в Україні був 2017-2019 року, де було більше 110 тисяч захворілих, 42 дітей померли.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакцинація, щеплення, діти

Добавить в: